Kategoriler
Genel

14 Aralık Google kesintisi hakkında 14 Aralık günü Google'a bağlı Gmail, Drive, Youtube vb. hizmetler kesintiye uğradı. Bunun neden olduğunu öğrendik.

14 Aralık 2020 Pazartesi günü saat 14:00 gibi Google’ın hemen hemen tüm servisleri(Gmail, Drive, Youtube vs.) yaklaşık 1 saat kadar çökmüştü veya erişilememişti. Bunun nedeni ve etkilenen servislerin nasıl etkilendiği konusunda bilgilere ulaştım.

Kategoriler
WordPress

PHPMailer() ile Gmail SMTP’nin 3 çalışmama nedeni PHPMailer ile SMTP Gmail kullanacaksanız eğer bu 3 adımı ayarladığınızdan emin olmalısınız.

Google’ın mail hizmeti Gmail bilindiği üzere en güvenilir ve popüler mail servisidir, WordPress dahil PHP web sitelerinde Gmail e-posta adresinizi SMTP ve PHPMailer() fonksiyonu ile kullanmak istediğinizde karşılaşabileceğiniz aşağıdaki 3 faktörü gözden geçirmeli ve ayarları yapılandırmalısınız.

Kategoriler
Genel

Gmail’inizi nasıl yedeklersiniz? Google'ın mail servisi Gmail'i tümüyle yedeklemeniz mümkün, bunun için Google Takeout'u kullanabilirsiniz.

Herhangi bir nedenle belirli bir e-posta adresini kullanmayı bırakmaya karar vermiş olabilirsiniz veya her ihtimale karşı tüm e-posta hesabınızın bir kopyasını istiyorsunuzdur. Sebep ne olursa olsun, Google’ın Paket Servisi(Google Takeout) özelliğini kullanarak Gmail ve diğer Google hesabınızda bulunan verileri yedeklemeniz mümkün.

Kategoriler
Genel

iOS 14’de varsayılan e-posta uygulaması Google, iOS 14 ile iPhone’lar için varsayılan e-posta uygulamasının, Gmail olarak ayarlanmasına izin veren güncellemesini yayınladı.

iOS 14 ile beraber artık varsayılan e-posta uygulaması seçilebiliyor, önceki iOS sürümlerinde farklı bir mail uygulaması varsayılan olarak seçilemiyordu.

Kategoriler
Genel

Gmail ile gizli e-posta göndermek Hassas bilgileri, yetkisiz erişimden korumak için ileti ve ekleri, Gmail'in gizli modunu kullanarak gönderebilirsiniz.

Gmail’in yeni sayılabilecek ve pek bilinmeyen özelliği de “gizli e-postalar”, aslında gizli değil sadece gönderilen e-posta ve ekleri koruma altına alınıyor.

Kategoriler
SEO

Gmail for Growth Hacking Do you have a Google+ page? If you answer is NO; and if you’re a startup and you are sending an email to your customers or your business partners, you re-think it. Gmail  is most used email service and for “Growth Hacking” effect you need to do create a Google+ page. e-Mail’de #Gmail açık lider. Google+ sayfasına sahip […]

Do you have a Google+ page? If you answer is NO; and if you’re a startup and you are sending an email to your customers or your business partners, you re-think it.

Gmail  is most used email service and for “Growth Hacking” effect you need to do create a Google+ page.

e-Mail’de #Gmail açık lider. Google+ sayfasına sahip olmanın bir#GrowthHacking effect olduğunu biliyor muydunuz?