Kategoriler
Tech

Dropbox Dash

Dropbox, yapay zeka tabanlı Dash isimli arama motorunu yayınladı.

Dropbox, Dash adını verdiği yapay zeka destekli yeni bir evrensel arama aracını tanıttı. Dropbox Dash, tüm araçlarınızı, içeriğinizi ve uygulamalarınızı tek bir arama çubuğunda birbirine bağlayan yapay zeka destekli evrensel bir arama aracı. Dropbox’un yapay zeka destekli arama motoru Dash, Google Workspace, Slack, Asana, Trello, Outlook, Salesforce, Airtable, JIRA ve daha fazlası gibi büyük platformlar için entegrasyon sunarak kullanıcıların ihtiyaç duydukları her şeyi tek bir yerde hızlı bir şekilde bulmalarına yardımcı oluyor.

Dropbox Dash, kullanıcıların tüm içeriklerini aramak ve düzenlemek için daha az, ellerinden gelenin en iyisini yapmak için daha verimli bir şekilde daha fazla zaman harcamasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Araç, onu daha sezgisel hale getiren ve kullanıldıkça kullanıcı deneyimini iyileştiren makine öğrenimi tarafından desteklenmektedir.

Evrensel aramanın yanı sıra, Dropbox Dash tarayıcı uzantısı, URL’leri kaydetmenin, düzenlemenin ve almanın hızlı bir yolunu sağlayan akıllı bağlantı koleksiyonları olan “STACKS”(istifler) gibi başka özelliklere de sahiptir.

Bu araç, kullanıcıların uygulamalar arasında gezinmek ve dosya ve içerik bulmak için harcadıkları zamanı azaltmalarına yardımcı olmak için oluşturulmuştur. Bilgi çalışanları, dosya ve içerik aramak için haftada yaklaşık dokuz saat harcıyor ve %69’u, uygulamalar arasında gezinmek için her gün bir saate kadar zaman harcıyor.

Dropbox Dash, akıllı bir arayüz ve makine öğrenimi yetenekleriyle hızlı ve sezgisel arama sonuçları sağlayarak bu zorlukların üstesinden gelir. Genel olarak, Dropbox’ın yapay zeka destekli araçları, müşterilere kişiselleştirilmiş yardım sağlamak için tasarlandı, içeriklerinden daha fazla yararlanmalarına ve işlerini en iyi şekilde yapmalarına yardımcı olacak içgörüler ve sorulara yanıtlar sunuyor.

How to use Dropbox Dash, AI-powered universal search | Dropbox – Tüm araçlarınızı, içeriğinizi ve uygulamalarınızı tek bir yerde birbirine bağlayan yapay zeka destekli evrensel arama Dropbox Dash ile ihtiyacınız olanı hızla bulun.

Dropbox, Dash isimli yapay zeka tabanlı arama motoru

Dropbox, aracın kullanıcıların içerik paylaşmak, bir toplantıya katılmak veya ekip arkadaşlarının birkaç gün önce paylaştığı bir belgeyi bulmak için uygulamalar arasında geçiş yaparken her gün harcadıkları değerli zamandan tasarruf etmek için tasarlandığını söylüyor. Dash’ın Dropbox’ın uygulamaları başlatmak, kişilere mesaj göndermek ve belgeleri yerel olarak ve ayrıca bulutta bulmak için tek bir kısayol sunan Command+E adlı bir şirketi satın almasından sonra meyvesini verdiğini de belirtmeden geçmeyelim. Dash sayesinde dosya adının bir kısmını yazarak bile dosyaları arayabilirsiniz. Öte yandan, tüm uygulamaları ve hizmetleri manuel olarak bağlamanız gereken bir kurulum süreci söz konusu.

Bir masaüstü uygulamasına ek olarak, önemli URL’leri ve dosyaları kaydedip akıllı koleksiyonlarda düzenleyen Yığınlar gibi ek özellikler sunan bir Dash tarayıcı uzantısı da mevcut. Ayrıca, evrensel arama aracına erişim, kaydedilen yığınları görüntüleme, toplantı başlatma ve son çalışmalara kısayollar sunan tek bir gösterge panosu sağlanıyor.

Dropbox Dash şu anda beta aşamasında. Araçtan faydalanmak için bir bekleme listesine katılmanız gerekiyor. Şirket ayrıca, Dash’e yapılacak gelecekteki güncellemelerin soruları yanıtlama ve ilgili içeriği gösterme yeteneği sunacağını da paylaştı. Ek olarak şirket, büyük belgeleri özetleyebilen Dropbox AI adlı başka bir aracı daha yayınladı. Bu araç sayesinde soruları doğal dilde yazarak da uzun belgelerden belirli bilgiler alabilirsiniz. Şimdilik tek tek dosyalar için çalışan özellik gelecekte klasörlere ve tüm Dropbox hesabına da genişletilecek. Dropbox AI şu an için ABD’deki tüm Pro müşterileri ve seçili Dropbox Teams kullanıcıları tarafından test edilebilir durumda.

Kaynaklar:

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Dropbox Dash başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.