Kategoriler
SEO

Google arama sonuçlarında gitar akort aracı

Google, arama sonuçlarına gitar akort aracını da ekledi. Kullanıcılar, Google üzerinden ’google tuner’ araması yaptığında istenilen araç çubuğundan faydalanabilecekler.

Google Arama’da ile bir gitarı akort etmek için telefonunuzdaki veya bilgisayarınızdaki mikrofonu kullanmanıza olanak tanıyan kullanışlı bir yerleşik tuner var. Kullanmak için “Google tuner” araması yapmanız yeterlidir.

Eskiden gitar akordu yapmak için özel bir alete veya bilgili ve eğitimli bir kulağa ihtiyaç vardı. Şimdiyse akıllı telefonlar, gitarınızı akort etmeyi hiç olmadığı kadar kolaylaştırdı. Bugünlerde tek yapmanız gereken iyi bir akort uygulaması bulmak veya Google Asistan’dan enstrümanınızı akort etmesini istemek. Üstelik Google, Arama motorunun içinde bir akort aracı sunmaya başlayarak bu süreci daha da kolay hâle getirdi. Teknoloji devi, Android Police’in belirttiğine göre, hemen hemen her cihazdan erişilebilen yeni Arama özelliğini kullanıma sunduğunu söyledi.

Sesli asistana erişebilen bir cihaza ihtiyaç duyan Asistan işlevinin aksine, bu akort aracını mobil veya masaüstünde Arama’da bir sorgu yaparak çağırabilirsiniz. Aracı sonuç sayfasının hemen üstünde görmek için “google tuner” yazmanız yeterlidir. Bu, Türkçe Google arama motorunda da çalışıyor. Elbette, kullandığınız cihazın enstrümanınızı duyabilmesi için işlevsel bir mikrofonu olması ve bu özelliğe erişim izni vermeniz gerekiyor.

Masaüstü arama sonuç sayfasında Google akort aracı aşağıdaki gibi görünüyor:

It’s National Carry a Tune Week! To celebrate, tune your instruments (or your voice) straight from Google search. Search “Google tuner” and give it a Çoklu müzikal nota do re mi Çoklu müzikal nota to see for yourself.

Android Police’e göre, bu yeni özelliğin etkinliği cihazınızın mikrofonuna bağlıdır. Bazı cihazlarda yüksek sesle veya gerçekten çok yakınında çalmanız gerekebilir ve bu özel amaç için akıllı telefonlar bilgisayarlardan daha iyi çalışabilir. Çalıştırdıktan sonra akort aracı, enstrümanınızın akordunun yerinde olup olmadığını veya görsel bir gösterge yardımıyla ayarlamanız gerekip gerekmediğini size bildirecektir. Bu yerleşik Google akort aracı, teknoloji devinin arama motorundaki, dilinize dolanan şarkıları belirlemenize yardımcı olabilecek mırıldanarak arama dahil, müzikle ilgili diğer özelliklerin arasına katılıyor.