Kategoriler
SEO

Bing AI konuşmaları neden sınırlanıyor?

Microsoft, Bing arama motorundaki Chatbot yazışmalarına limit koydu.

Microsoft Cuma günü yaptığı duyuruda, yapay zeka destekli teknolojinin erken sürümüyle rahatsız edici konuşmalar yapıldığına dair artan kullanıcı raporlarının ardından, Bing’in yeni sohbet robotu özelliğiyle kullanıcı başına izin verilen konuşma sayısını sınırlamaya başlayacağını duyurdu.

Chatbot’un kullanıcılara şantaj tehditleri, aşk teklifleri ve dünyanın yok edilmesiyle ilgili fikirlerle yanıt verdiğine dair rahatsız edici raporlar yağarken, Microsoft her kullanıcıyı oturum başına beş soru ve günde 50 soru ile sınırlandırmaya karar verdi.

Bing özelliği, kullanıcıların daha iyi arama sonuçları sağlamak ve yaratıcılığı ateşlemek için oluşturulan arama motoruyla soru yazmalarına ve sohbet etmelerine olanak tanır. Tartışmalı ChatGPT’yi yaratan aynı grup olan OpenAI tarafından tasarlanan Bing ile sohbet, geri bildirim amacıyla Şubat ayı başlarında sınırlı bir Microsoft kullanıcı grubuna sunuldu.

Cuma günü bir Microsoft blog gönderisi, “Geçenlerde belirttiğimiz gibi, çok uzun sohbet oturumları yeni Bing’deki temel sohbet modelini karıştırabilir. Verilerimiz, büyük çoğunluğunuzun aradığınız yanıtları 5 turda bulduğunu ve sohbet görüşmelerinin yalnızca ~%1’inde 50’den fazla mesaj olduğunu gösterdi.

Şirket daha önce Çarşamba günü, uzun konuşmalar sırasında, sohbet kutusunun yararlı olmayan veya Microsoft’un “belirlenen tonuna” uygun olmayan yanıtları paylaşması için “kışkırtılabileceğini” kabul etmişti.

Microsoft, Bing’in yazılımını değiştirmeye ve iyileştirmeye devam edeceğini ve gelecekte arama sorusu sınırlarını genişletmeyi düşüneceğini söyledi.

NBA’in yeni imzası sizsiniz – NBA uygulamasıyla vücudunuzu tarayın, taklit etmek için bir oyuncu seçin ve yayın yaparken kendinizi oyunun içinde oynarken izleyin. MOLA! linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:7033381292545060864/

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Bing AI konuşmaları neden sınırlanıyor? başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.