Kategoriler
SEO

Google, arama sonuçlarında notlar ve takip Google, arama sonuçlarını “notlar” ve takip ile daha sosyal hale getiriyor

Google eklediği notlar ve takip seçenekleri ile arama sonuçlarını daha sosyal hale getiriyor.

Kategoriler
SEO

AI destekli Google Arama Yapay Zekâ destekli Google Arama'ya(SGE) görsel oluşturma özelliği geldi!

Yapay Zekâ destekli Google Arama’ya görsel oluşturma özelliği geldi!

Henüz genele sunulmayan ve belli kullanıcıların test edebildiği SGE(AI-powered Search experience) isimli yapay zekâ destekli arama motoruna görsel oluşturma özelliği ekledi. Kullanıcılar, bu özellik sayesinde Google’da arama yaparken görsel oluşturabilecek.

Kategoriler
SEO

Google masaüstü sonsuz kaydırma Google masaüstü arama da sonsuz kaydırmaya(Continuous Scrolling) geçti. Tüm dillerde ve ülkelerde kullanıma açıldı.

Geçen yıl sadece ABD ve birkaç ülkede, arama sonuçlarında sonsuz kaydırmaya geçen Google bu ay itibariyle tüm diller ve ülkelerde sonsuz kaydırma yani Continuously Scrollable(infinite scroll) denilen sisteme geçti.

Kategoriler
SEO

Google Perspektifler Google aramaya Perspektifler sekmesi ekliyor.

Goolge Perspectives/Perspektifler özelliğini “Arama’ya farklı bakış açıları bulmanın ve keşfetmenin yeni yollarını ekledik” açıklamasıyla geliyor.

Kategoriler
SEO

Google Arama’da bilgileri doğrulamak için yeni özellikler Google Arama ile bilgileri doğrulamanın beş yeni yolu. Google Arama’ya birbirinden kullanışlı özelliklerin geleceği duyuruldu.

Google Arama’ya birçok yararlı özelliğin eklendi. Bu yenilikler, kullanıcılara doğru ve güvenilir bilgilere kolay erişim sağlamayı amaçlamakta. Dünyanın en popüler arama motoru Google Search, birçok yeni özelliği duyurdu. Yeni işlevsellik, kullanıcılara bilgilere doğru erişim sağlamayı amaçlamakta.

Kategoriler
SEO

Google site taşıma belgeleri güncellendi Google Site Taşıma Dokümantasyonu Güncellendi. Google, bu hafta site taşıma ile ilgili arama belgelerini güncelledi.

Google, site taşıma ile ilgili makalesini bu hafta güncelledi. Değişiklikler, site taşıma, içerik kaldırma ve açıklamalarla ilgili şeyleri basitleştirmek ile ilgili. Belgenin adı değiştirilmiş ve içeriği kısmen yeniden yazılmıştır.

Kategoriler
SEO

Google Search Console: İçerik Fikirleri Yeni Google Search Console Özelliği: İçerik Fikirleri (deneysel)

Google Search Console’daki bir yeni özellik olan “content ideas / içerik fikirleri” sitenizde yeni içerik oluşturmaya yönelik ilham almak için kullanılabilir.

Kategoriler
SEO

Google Arama sonuçları sayfasının yapı taşları Google Arama’nın görsel öğeler galerisi.

Google, Arama merkezinde görsel öğeler galerisi ile bazı arama özelliklerinin resmi adlarını paylaştı, Google Aramadaki en popüler arama özelliklerinden bazılarını belgeleyen yeni bir görsel Google Arama öğeleri galerisi yayımladı.

Kategoriler
SEO

Google Arama Durum Gösterge Tablosu Google, "Google Search Status Dashboard" adını verdiği yeni bir gösterge tablosunu kullanıma sundu.

Google, “Google Search Status Dashboard” / “Google Arama Durum Gösterge Tablosu” adını verdiği yeni bir gösterge tablosunu kullanıma sundu. Şu adresten ulaşılabilir: https://status.search.google.com/

Google Search Status Dashboard üzerinden son 7 gün içerisinde Google Arama’da herhangi bir tarama, dizine ekleme veya URL’leri kullanıcılara servis etme gibi konularda Google sistemlerinde bir sorun olup olmadığı ayrıntılarıyla takip edilebilecek.

Kategoriler
SEO

2022 Google’da en çok neler arandı? Google’da 2022’de dünyada ve Türkiye’de en çok neler arandı? Wordle oyunu, 2022 yılında dünyada en çok aranandı, Türkiye’de ise Dolar/TL.

Google, her yılın sonunda düzenli olarak açıkladığı arama trendlerinin sonuçlarını paylaştı. Sonuçlara göre 2022’de dünyada en çok “Wordle” oyununun, Türkiye’de ise “Dolar/TL“nin arandığı ortaya çıktı.

Kategoriler
SEO

Google arama konu başlıkları Google aramaya konu başlıkları özelliği ekledi, Google’da arama yapılırken, arama sonuçlarını seçtiği konu başlıklarına göre filtrelenecek.

Google, arama sonuç sayfalarında aramaları konular/topics ekledi, bu özellik her zaman olduğu gibi öncelikle ABD/İngilizce olarak iOS ve Android cihazlar için sunulmaya başlandı.

Kategoriler
SEO

Google sürekli kaydırma Google aramaları masaüstünde de sürekli kaydırma/sonsuz kaydırma ile çalışacak.

Google’ın geçtiğimiz yıl mobil cihazlar için kullanıma sunduğu “sonsuz kaydırma” veya sürekli kaydırma özelliği masaüstü arama sonuçlarında da olacak. Bu sayede arama sonuçlarında ilk sayfada olmanın önemi bir miktar düşebilir.

Kategoriler
SEO

2021 Kasım Çekirdek Algoritma Güncellemesi Google, 2021 Kasım Ayı Çekirdek Algoritma Güncellemesini tamamladı.

Google’dan yapılan açıklamaya göre bir kaç hafta önce başlayan çekirdek algoritma güncellemesi dün itibariyle tamamlandı.

Kategoriler
SEO

Mobil öncelikli tarama tarihi iptal Google, %100 mobil öncelikli arama dizinine geçiş için bir tarih belirlemeyeceklerini duyurdu.

Google, mobil öncelikli dizin(mobile-indexing) için tarih belirlemeyecek. Google, %100 mobil öncelikli arama dizinine geçiş için bir tarih belirlemeyeceklerini duyurdu.

Kategoriler
SEO

Videolar için önemli anlar snippet Google Arama’da -Önemli Anlar Snippet-leri(Moments Snippets) nasıl etkinleştirilir? Google, arama sonuçlarında video içeriği için önemli anlar snippet’lerini etkinleştirmek için şema işaretlemenin nasıl kullanılacağını açıkladı.

Google, arama sonuçlarında video içeriği için önemli anlar snippet’lerini(Moments Snippets) etkinleştirmek için şema işaretlemenin nasıl kullanılacağını açıkladı. Google Arama’da önemli anlar snippet’lerini nasıl etkinleştireceğinizi öğrenmelisiniz. Bu, arama yapanların bir videonun ilgilendikleri belirli bir bölümüne atlamasına olanak tanır.