Kategoriler
Genel

Twitch “Discovery Feed”

Amazon’a ait lider canlı yayın platformu Twitch, TikTok tarzı akış sistemini kullanıma sundu.

Tiktok tüm interneti değiştirdi kendine benzetti, neredeyse tüm sosyal medya platformlarında Tiktok’a benzer şekilde bir video akışı var. Twitch de artık TikTok benzeri bir video akışına sahip, ismi “Discovery Feed”.

Twitch tarafından platformdaki keşfi kolaylaştırmak adına geliştirilen TikTok tarzı akış sistemi “Discovery Feed”, halen herkese açılmadı ancak bugün itibarıyla belirli yayıncılar için test amacı taşıyan çıkış başladı. Yayınlardan alınan kliplerin dikey formatta TikTok gibi tüketilebildiği özellik, firma tarafından ilk olarak TwitchCon Paris’te duyurulmuştu.

Discovery Feed hakkında o zaman şirket şu açıklamayı yapmıştı: “Discovery Feed; Twitch uygulamasında kullanıcılara kişiye özel karma Klipler gösteren, kaydırmalı bir akış ekranı olacak. Bu akış kullanıma sunulduktan sonra, Twitch izleyicileri canlı yayında olan veya olmayan binlerce yayıncının kanalına ait Klipleri keşfedebilecekler. Twitch’in tüm olayı canlı yayınlar, interaktif kanallar olduğundan dolayı, izleyicilerin bir Klip akışında saatler geçirmeleri gibi bir hedefimiz yok. Kliplere yatırım yapmamızın sebebi, izleyicilerin sizin kanalınızı bulmalarını ve yayına başladığınızda size ve topluluğunuza katılmalarını kolaylaştırmaktır. Discovery Feed’i bu sonbaharda çıkaracağız. Ama tam lansman gerçekleşmeden önce, Discovery Feed’in sınırlı sürümleri üzerinde bazı denemeler yaparak algoritmalarımızı ve genel deneyimi test etmeye ve iyileştirmeye çalışacağız.

Our first Discovery Feed experiment starts rolling out to select users today. This limited experience will help us train our algorithm & get your feedback. Feature Clips after every stream to get discovered in the Feed, even if you’re not in the experiment. See 🧵 for details 👇

Kaynak: theverge.com/2023/8/22/23842075/twitch-tiktok-style-discovery-feed