Kategoriler
Eğlence

AOC bir Twitch yayıncısı oldu

ABD Kongre üyesi Alexandria Ocasio-Cortez, geçtiğimiz gün birçok ünlü figürün denediği ve başaramadığı şeyi başardı ve Twitch’de yayın açarak yüksek bir izlenme sayısına ulaştı.

ABD Kongre üyesi Alexandria Ocasio-Cortez, namıdeğer AOC, Twitch’de canlı yayında oyun oynayan ve yüzbinlerce kişinin aynı anda izlediği ilk politikacı oldu. Amerikan seçimlerinin yaklaştığı bu günlerde ABD’de politikacılar insanlara ulaşmak için birçok farklı yöntemi deniyor, Demokrat AOC geçtiğimiz gün Twitch’de oyun oynayarak bunu denedi. twitch.tv/aoc

Halihazırda Twitch’de birçok politikacının(Trump, vs.) kanalı var ancak oyun oynamıyorlar sadece konuşmalar yapıyorlar.

Alexandria Ocasio-Cortez - Among Us - Twitch
Alexandria Ocasio-Cortez – Among Us – Twitch

Canlı yayının asıl amacı; Amerikalı izleyicilerin yaklaşan ABD Başkanlık seçimlerinde oy kullanmaya teşfik etmekti, ancak eminim izleyenlerin birçoğu AOC’nin Among Us’da ne kadar iyi olduğunu görmek istiyordu. Tüm akış, biraz gelişigüzel bir şekilde bir araya gelmiş gibi görünüyor ve akış hakkında tweet attığında birkaç flama ona katılmak için kendi başına takılıyor. AOC’ye sonunda Temsilci İlhan Omar, Pokimane, HasanAbi, Dr. Lupo, Gizli Tost, Hbomberguy, Ceset Kocası, Valkyrae ve diğerleri katıldı.

En yüksek noktadaki izleyici sayısı yaklaşık 435.000 izleyiciydi, bu da onu Ninja-Drake ortak çalışması ve izleyici sayıları açısından Shroud’un platforma geri dönmesiyle ortaya çıkaracaktı – özel bir e-spor kanalı olmayan bir akış için son derece etkileyici. Bu, yeni yayıncıların hayalini kurduğu Twitch ilk çıkışı türü.

Bir AOC hayranı olmasanız bile izlemesi eğlenceli bir canlı yayındı. İşte bazı önemli noktalar:

Is AOC sus? Top moments from Ocasio-Cortez’s “Among Us” Twitch stream

İzleyicilerin oy vermesini sağlama teklifinin bir parçası olarak, diğer popüler yayıncılarla birlikte yeni bir Twitch kanalında Aramızda canlandırıcı bir oyun oynadı ve birkaç yüz bin izleyici topladı – bunların hepsini oy vermeye teşvik etti.

2011’de kurulan Twitch.tv, oyun ve Espor’a odaklanan bir video yayın hizmetidir. Şirketin tamamı 2014 yılında Amazon tarafından satın alınmıştır.

Twitch

Kaynak: https://time.com/5902180/alexandria-ocasio-cortez-ilhan-omar-twitch-among-us-2020-election/