Kategoriler
Eğlence

Jahrein ve ekibi Twitch’i bırakıyor

V

Jahrein(Ahmad Sonuç)’in geçen yıl kurduğu ekibi Rekkitz isimli yayıncı topluluğu bugün Twitch platformundan ayrılacaklarını açıkladı.

Rekkitz ekibindeki yayıncılar:

  1. Jahrein – Ahmet Sonuç
  2. PurpleBixi – Bahadır Telci
  3. Zade – Barış Danış
  4. Toqtir – Sedat Sakmar
  5. ClumsyKitty – İrem Sakmar
  6. ErenAktan – Eren Aktan
  7. moparism – Ali
Bahadır Telci: @purplebixi Bu gece mood

Son kale düştü!

7 yayıncı içerisinde sadece Jahrein’in Twitch ile özel sözleşmesi vardır bu yüzden geri kalan 6 yayıncı bugünden itibaren hemen Twitch yayınlarını bırakabilecektir, Jahrein ise sözleşmenin 2022 Şubat’ta biteceği ve o süreye kadar sanırım görüşmeye göre bırakacaktır ancak bence artık son nokta ve %98 bırakacaktır. Bu kararın alınmasındaki sebep bilindiği üzere gündemdeki #temiztwitch mevzusu.

Yeni platform büyük ihtimalle Youtube olacak. Twitch dünyasında daha önce dünyanın en çok izlenen yayıncısı olan DrDisRespect geçen yıl Twtich’i bırakıp Youtube’a geçmişti ve halen orada yayın yapmaktadır. Youtube canlı yayın konusunda her geçen gün gelişiyor ve daha da geliştirmelere devam edeceğini açıklamıştı, sanıyorum yayıncılar için altyapısı ve kitle olarak en iyi Youtube’dur, Youtube’un beğenilmeyen tek yeri bence chat kısmı ve onun da ileriki zamanlarda çok daha iyi olacağını düşünüyorum.

Hayırlı uğurlu olsun diliyorum ve Youtube’da olmalarını umuyorum.

@RekkitzTR
Remember https://twitch.tv/jahrein
O geldi, Twitch
Son kale Jahrein geri döndü! Gerekli yargı dağıtıldı. #temiztwitch

Daha fazlası ve yayın kaydı Jahrein Youtube kanalında olacaktır, canlı yayın biter bitmez bu konuyu yazdığım için eksiklikler olabilir, yayının tekrarını izleme imkanınız vardır.

JAHREIN TWITCH’İN UMURSAMAZLIĞI HAKKINDA KONUŞUYOR REKKITZ KARARINI AÇIKLIYOR

Görsel kaynağı: reddit/Jaharia