Kategoriler
Eğlence

O geldi, Twitch

Son kale Jahrein geri döndü! Gerekli yargı dağıtıldı. #temiztwitch

Jahrein(Ahmet Sonuç), birkaç aydır hiç yayın yapmıyordu, bu yüzden onu hepimiz Twitter’dan takip ediyoruz, kendisini neredeyse internette ürettiği ilk içeriklerden beri takip eden biri olarak gerçekten öz kardeşim gibi seviyorum fakat eğlence sektöründe kocaman kocaman elemanların yapamadıklarını yaptığı için bir o kadar da saygı duyuyorum. Bilen bilir pek insan seven biri değilimdir, 4 ayaklı yeğlerim.

Bazıları onun için her şeyi biliyor veya her konuda konuşuyor der, o kişiler çoğunlukla kötü niyetlidir bazıları da klasik cahil. İnsanların okuyarak, araştırarak kendini geliştirebileceğini bilemedikleri veya anlayamadıkları için daha önemlisi hiç okumadıklarından dolayı bu denli biraz çinko karbon vatandaş ama kültürlü bir insan olmanın ancak vahiy ile olabileceğini düşünürler, dogmalarla yaşayan diploma isimli kağıt parçaları karşılığı bilmem ne derneği veya bilmem nesine yanaşarak başkalarının hakkını yiyip kazanç elde etme yolunda, apartmandan bozma üniversite isimli orta okul devamı devamı 4+4+4+4 hocasız market üstü binalara gidip gelen, 600binden fazla kelimeden oluşan Türkçenin 10-15 kelimesi ile hayatını sürdüren, sözde okullu diplomalı beş para etmez bir güruh. Takılmayın, kendisi sadece bildiği bir şeyi bildiğini söyler sizin için sorun bildiği şeyin fazlalığı ve sürekli öğrenmeye açık olması olabilir, IQ çok dert değil, çalış sen de öğren sen de ahkam kes kardeşim nedir bu topraklardaki öğrenen, bilen aydın insanlara olan kin? Uzatmayayım, fazlası için DM’den IBAN.

Neden uzun zamandır yok(3 ay) ve bir süre daha olamayacak kendi Twitter profilinde pinli olan bir twitten öğrenebilirsiniz.

JAHREIN BİT İLE KARA PARA AKLAMA OLAYLARI HAKKINDA KONUŞUYOR #TemizTwitch: Bildiğiniz üzere Twitch hacklenmiş ve yayıncılar hakkında veriler sızdırılmıştı. Twitch’in hacklenmesi başlı başına bir skandalken, sızan verilerde 5-10 izlenen yayıncılara atılan absürt bitler (aylık 500 ile 2500 dolar arasında rakamlar) ayrıca bir skandal yarattı.

Bugün kendisi #temiztwitch başlığından anlayabileceğiniz konularda bir yayın yaptı, bu yayın sanırım uzun zamandır yayınlarını izleyemeyen ben gibi arkadaşları çok duygulandırmış olabilir.

#temiztwitch konusunda özet bilgiye sahibim bu benim için yeterli çünkü teknik bilgim üst düzeyde, şahsım zaten sektörün eski kurtlarından olduğu için bu şeyler bana sürpriz değil, fakat bu genç arkadaşlarımın çabaları üzücü çünkü bir şeyi değiştiremeyecekler, yine de durumlardan çok daha fazla insanın özellikle iyi yetişen gençlerin haberdar olmasını sağlamaları açısından bakarsak başarılı. Köklü çözüm Sosyal Medya, yayıncılık gibi konularda hukukun uyumunu sağlamaktır ki Türkiye gibi ülkelerde mewzunun sonu tahmin edeceğiniz gibi her zaman siyasete çıkar. Esasen demokrasinin işlediği ve hukukun olduğu ülkelerde bu işler çok fazla bir yasal değişiklik gerekmeksizin insanların mağdur olmasının önüne geçmek için yeterlidir, diğer gelişmiş ülkelerde durum böyle yani mesela en basitinden bilir kişiler amca oğlu veya yeğen olmaz. Bizim şu an devleti tek başına benim paramlar yaptıkları ve giderlerini benim ödediğim sarayları içerisinden yöneten arkadaşların derdi vergi, kendi kazançları olmasından mütevellit, ülkedeki insanların dertleri ile ilgilendiklerini söylemek nâmümkün.

Hülasa dostlar 1 “Vidanjör” dahi yetmez koku çok daha derinlerden geliyor.

Jahrein - Balta
Jahrein – Balta