Kategoriler
Tech

Yeni WhatsApp tasarımı

WhatsApp uygulamasının tasarımı değişti, yeni renk paleti, güncellenmiş simgeler ve sohbet arka planları. Koyu mod sevenler için güzel haber.

WhatsApp, Android ve iPhone uygulamasında yeni tasarıma geçti, tasarımda simgeler, renk paletleri ve arka planlar yeni.

Yeni tasarım ben koyu mod(karanlık mod) kullanıyorum bana daha sade ve basit geldi, büyük bir değişiklik yok ancak yine de daha düz basit simgeler ve renklerle öncekine göre bana daha ferah geldi, sevdim.

Yeni renk paleti ve daha koyu mod

WhatsApp’tan büyük güncelleme: Yeni renkler, yeni ikonlar
Karanlık mod sevenlere güzel haber.

WhatsApp, hem iOS hem de Android için tasarımını yeniledi.
WhatsApp, hem iOS hem de Android için tasarımını yeniledi.

Meta, WhatsApp için 35’ten fazla farklı rengin değerlendirildikten sonra yeni renk paletine karar verildiğini söylüyor. WhatsApp, düşük ışık koşullarında göz yorgunluğunu azaltmak için daha derin tonlara odaklandı. Uygulamanın birçok kişi için popüler bir seçenek olan karanlık modu, mesajları okumayı kolaylaştırmak için artık bir ton daha koyu hale getirildi.

we’re rolling out design updates to give WhatsApp a fresh new look, while keeping it familiar + easy to use 🤩 here are some ways it’s changing ⬇️ •⁠ ⁠updated layout and icons that that help you find what you need faster •⁠ ⁠new illustrations with added animation to turn up the fun

Yeni gezinme çubuğu ve dosya eki menüsü

WhatsApp, kullanıcıların aradıklarını hızlı bir şekilde bulmalarını kolaylaştırmak için Android’de gezinme çubuğunu alta çekti. iOS’ta uzun süredir mevcut olan yeni gezinme çubuğu, sohbetlerinize, güncellemelerinize, topluluklarınıza ve aramalarınıza hızlı bir şekilde göz atmanıza olanak tanıyor.

iOS kullanıcılarına gelince, WhatsApp yeni dosya ekleme menüsü sayesinde fotoğraf ve video göndermeyi kolaylaştırıyor. Kullanıcılar artık tam ekran menü yerine medya, anket, belge ve daha fazlasını gönderirken seçenekleri daha net görmelerine olanak tanıyan genişletilebilir bir menü görecek.

Simgeler de güncellendi

WhatsApp aynı zamanda simgelerini de yuvarlak, ana hatlı bir stille güncelledi. Ayrıca uygulama, sohbetlerdeki varsayılan arka planı da yeniliyor.

İlk çıktığından beri değişen tasarımlar

WhatsApp yıllar içerisinde böyle değişimler geçirdi
WhatsApp yıllar içerisinde böyle değişimler geçirdi

Daha fazla bilgi için: design.facebook.com/stories/whatsapp-user-interface-update/