Kategoriler
Genel

TikTok online pazar yerini açıyor

Tiktok, e-ticaret alanına girmeye hazırlanıyor, Tiktok online pazar yerinin önümüzdeki ay açılacağı açıklandı.

The Wall street Journal’ın yeni bir raporu, TikTok’un önümüzdeki ay ABD’de bir çevrim içi pazar yeri açmaya hazırlandığını ortaya koydu. Platform, farklı çeşitlerde Çin’den gelen ürünlerin satılacağı platformla Amazon’a rakip olacak.

TikTok, her ne kadar sosyal medyada devrim yaratan kısa video formatıyla bilinse de farklı hamlelerle de karşımıza çıkıyor. Örneğin platform, yakın zamanda TikTok Music isimli bir hizmeti tanıtarak müzik akışı alanına girmişti. Dün de Twitter’a rakip olmasını sağlayacak metin gönderilerini tanıtmıştı.

Tüm bunlar yetmiyormuş gibi TikTok’un e-ticaret alanında hamleler yapacağı de bir süredir konuşuluyordu. The Wall Street Journal’ın (WSJ) yeni bir raporu, şirketin yakın zamanda bu konuda hamle yapacağını ortaya koydu.

Şimdilik fazla detayı bilinmeyen pazar yeri ile TikTok’un Amazon’a ciddi bir rakip olabileceği ortaya koyuluyor. Ancak platformun ABD’de yasaklarla burun buruna olması, başarılı olup olmayacağı konusunda bazı soru işaretlerini de oluşturuyor. Montana eyaleti, mayıs ayında TikTok’u tamamen yasaklamıştı. E-ticaret hamlesi konusunda yaşanacağını bekleyip göreceğiz.

Kaynaklar: