Kategoriler
Tech

2023 Apple Tasarım Ödülleri 2023 Apple Tasarım Ödülleri’nin kazananları duyuruldu.

Apple bu yılki Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda sınıfının en iyisi 12 uygulama ve oyunu onurlandırdığı yıllık Apple Tasarım Ödülleri’nin kazananlarını açıkladı.

Kategoriler
Tech

siteinspire Sonraki web sitesi projenizde size ilham kaynağı olabilecek tasarımı vitrini.

Birçok kategoride çeşitli web sitelerini canlı bir şekilde incelemenizi, benchmark çalışmalarını gözlemlemenizi sağlayan, yeni fikirlere kapı aralayan; siteinspire

Kategoriler
Genel

2022 Yılının Rengi: 17-3938 Very Peri 💜 Pantone yeni yılın rengini açıkladı. #veryperi - 2022 Yılının Rengi: #PANTONE 17-3938 Very Peri 💜

Pantone yeni yılın rengini açıkladı. Yaratıcılığı ve yeniliği çağrıştıran, bu mutlu ve sıcak rengin adı #veryperi – 2022 Yılının Rengi: #PANTONE 17-3938 Very Peri 💜

Kategoriler
Kodlama

Terminal tarzı bir web sitesi Linux terminal görünümünde bir web sitesi şablonu.

Casablanca’dan arkadaşımız Yassine Fathi(@m4tt72) arkadaşımız bir Linux sever ve bu sevgisini bir web sitesi tasarımına yansıtmış. Linux terminal tarzında bir web sitesi teması oluşturmuş bunu kullanırken aynı zamanda diğer insanlar da kullanabilsin düşüncesiyle paylaşmış.

Kategoriler
Eğlence

Sina Ateş Çizimleri Sanatçı Sina Ateş, illüstrasyonları ve animasyonlarıyla hayatın içinden konulara değiniyor.

Öcelikle umarım Sina bir süre sonra paylaşıyoruz diye bizi karakola çektirmez.

Sina Ateş çok başarılı bir sanatçı ve son dönemde gündeme ilişkin yapmış olduğu animasyonlar harikulade.

Kategoriler
Kodlama

Fullpage.js ile tam sayfa kaydırma fullPage.js ile web sayfasını tam ekran olarak kaydırılmasını sağlanabilir.

Dünyada internete bağlanan cihazların önemli bir kısmı (%56 – 2021)mobil ve artık web siteleri öncelikli olarak mobil cihazlara göre tasarlanıyor.

Kategoriler
Kodlama

Web siteleriniz için harika 404 temaları Web siteleriniz için harika görünen 404 sayfa şablonları.

Farklı HTTP yanıt durum kodları vardır, bunlardan en bilineni ve karşılaşılanı 404’dür. 404 durum kodu kullanıcıya ve bağlanmaya çalışan cihazlara/botlara ilgili URL’de sayfanın var olmadığını bildirir ve aslında boş bir sayfa bile olabilir(belli bir Kb. boyutu olmak kaydıyla) ancak kullanıcılarınıza değer veren bir web sitesini yönetiyorsanız kullanıcıları yönlendirmek veya hiç olmazsa eğlendirmek istersiniz.

Kategoriler
Kodlama

Akışkan tipografi Akışkan tipografi ve CSS clamp nedir? Örnekler ve kaynaklar

Akışkan tipografi nedir? Akıcı tipografi ile, yazı tipi boyutlarınız için görüntü alanı birimlerini(cihazın ekran boyutu) tek başına veya bir calc()değerin parçası olarak kullanırsınız. Bu, ikisini dengede tutarak yazı tipi boyutunuzun ekranın boyutuyla birlikte büyümesini sağlayacaktır. Be bu da responsive tasarımda yazı/font boyutlarının da akıcı olmasını yani responsive typography/duyarlı tipografi kullanmanız anlamında gelir.

Kategoriler
Kodlama

Web Development için 40+ yüksek kaliteli ücretsiz kaynak 40+ High-Quality Free Resources for Web Development - Harika ücretsiz ve güncel kaynaklar!

WEb geliştirme için ücretsiz ve kaliteli kaynakların bir listesini arıyorsanız doğru yere geldiniz, burada en iyi ve yüksek kaliteli web geliştirme için ücretsiz kullanabileceğiniz kaynak siteleri listeleyeceğim.

Kategoriler
Kodlama

Telifsiz kullanılabilen tasarım bileşenleri Telif ücreti almayan web tasarım bileşenleri. İşte sizin için bazı telifsiz kullanılabilen materyalleri içeren web siteleri.

Web sitemize modern bir görünüm kazandırmak için illüstrasyonlar eklemeye karar verdik, ancak ne yazık ki illüstrasyonları nasıl yapacağınızı bilmiyorsunuz ve siz de illüstrasyonlar Google’da arama yapıyor ve buluyorsunuz, ancak bu şekilde sitenizde telif hakkı ihlali sorunu yaşayabilirsiniz.

Kategoriler
Kodlama

Tasarımcılar için 50 ücretsiz kaynak Bedava şeyler her zaman heyecan vericidir. Peki ya ücretsiz ve harikaysa? Seveceğiniz ücretsiz araçlar ve kaynaklar.

Bu yazıda tasarımcılar için ücretsiz kullanabilecekleri 50 araç ve kaynak listesini paylaşacağım. Hepsi ücretsiz ve harika.

Kategoriler
Genel

2021’in renkleri: Ultimate Gray ve Illuminating Pantone’dan 2021 için İki Renk: Ultimate Gray ve Illuminating - Pantone Renk Enstitüsü, 2021 yılının renklerini sertliği ve sağlamlığı temsil eden Ultimate Gray ve geleceğe dair umut ile ilişkilendirilen Illuminating olarak belirledi.

Pantone, 2021 Yılın Rengi: Ultimate Gray ve Illuminating. Ultimate GrayPantone unveils its 2021 Color(s) of the Year: Ultimate Gray and Illuminating. https://www.google.com/search?q=color+of+the+year+2021

Kategoriler
Kodlama

Yazı tipleri indirmek için 15 web sitesi (Ücretsiz) Bir web tasarımcısı iseniz bilgisayarınızda yüklü fontlarla yetinmemelisiniz, işte ücretsiz yazı tipi indirebileceğiniz 15 web sitesi.

Yazı tipi bir web sitesinin konuştuğu dil ve tonudur, eğer çok süslü ise okuyucular okumakta zorlanabilir, eğer çok düz ise okuyucu ile sıcak iletişimde bulunamayabilir. Dijital veya basılı projeniz için doğru yazı tipini seçmek, bir renk veya düzen seçmek kadar son derece önemli ve etkilidir.

Kategoriler
Kodlama

Geliştiriciler için 20+ ücretsiz tasarım kaynağı Tasarım kaynakları internetin her yerindedir, bu liste en iyilerden bazılarını kolayca bulmanızı amaçlamaktadır.

Tasarım kaynakları internetin her yerindedir, bu liste en iyilerden bazılarını kolayca bulmanızı amaçlamaktadır.