Kategoriler
Genel

Instagram Türkiye’de web fotoğraf / video yükleme açıldı

Instagram kullanıcıların uzun süredir heyecanla beklediği güncellemeyi bugün yayınladı. Artık Instagram’a web sürümü üzerinden de fotoğraf ve video eklenebilecek.

Sosyal medyanın en çok kullanılan uygulaması olan Instagram, web sürümü üstünden fotoğraf ve video yüklemeyi herkese açtığını duyurdu.

Biliyorsunuz artık kişiler Instagram’ın web sürümü üzerinden de fotoğraf / video yükleyebiliyor. Bugün itibarıyla Türkiye’de de aktif edilen özellik sayesinde fotoğraf / video yüklemek için mobil sürümlere ihtiyaç bitiyor.

Instagram’ın web sürümü biraz yavaş da olsa gelişiyor. Biliyorsunuz daha önce direkt mesaj özelliği de sadece mobilde bulunuyordu. Daha sonra o da web sürüme getirildi. Artık web sürümde temel birçok özellik aktif olarak yer alıyor.

Bir süredir çeşitli ülkelerde kullanıcılar Instagram’ın web sürümü üzerinden fotoğraf ve video ekleyebiliyordu. Bugün itibariyle bu güncelleme Türkiye’deki kullanıcılar için de aktif edildi.

Web sürümü üzerinden paylaşım yapabilmek, özellikle business hesabı kullananların en çok talep ettikleri güncellemelerde biriydi.

Ayrıca Instagram web’den DM yani direk mesajlarda kullanılabilmektedir.

NEW! @Instagram lets you create + publish posts via desktop!

“Collabs” da heyecan yaratmıştı

How to Use Instagram Collabs Feature – Instagram collabs are a way to invite a collaborator to an Instagram post or Reel. Using Collabs, you can share credit or co-author a post or Instagram Reel with someone else. To use Collabs, you can simply post to Instagram feed or Instagram Reel, and before pressing share, tag the person as a collaborator.

Instagram daha önce güvenlik duvarlarını yükseltecek güncellemeler yayınlamıştı. En çok konuşulan güncellemelerinden biri de geçtiğimiz günlerde “Collabs” adıyla duyurduğu ortak paylaşım yapmayı mümkün kılan yenilik oldu.

Kaynak: www.theverge.com/2021/6/25/22550010/instagram-post-from-desktop-web-browser-testing