Kategoriler
Genel

Trend hashtag’ler ve dikkat etmeniz gerekenler

Trend olan hashtag’leri kullanarak markanıza ihtiyaç duyduğu görünürlük artışını sağlayabilirsiniz. 2020 trend hashtagler ve 2021’de dikkat etmeniz gerekenler.

Hashtag’ler, sosyal medya pazarlamasının önemli ve etkili bir yöntemidir ve trend olan Instagram hashtag’leri kullanmak daha da önemlidir. Gönderilerinize hashtag eklemek, katılımı artırmaya yardımcı olabilir; araştırmalara göre en az bir hashtag’e sahip gönderiler %12.6 daha fazla etkileşim alıyor.

Çok sayıda hesap tarafından sıklıkla kullanılan etiketler olarak tanımlanabilecek trend olan Instagram hashtag’leri, marka görünürlüğünüzü artırmanıza ve bu etkileşim oranını daha da yükseltmenize yardımcı olabilir. İşte 2020’de dikkat etmeniz gereken, farklı sektörlerde en çok trend olan Instagram hashtagleri.

Trend Instagram Hashtagleri 2020

Gelin 2020 için en popüler Instagram hashtag’lerine ve hangilerinin 2021’de popüler olmaya devam edeceğine bir göz atalım.

Yemek

HopperHQ’ya göre, bu etiketler 2020’de gıda endüstrisinde trend oluyor:

 1. #Food
 2. #FoodPorn
 3. #FoodPhotography
 4. #Foodie
 5. #Foods
 6. #Foodstagram
 7. #Foodgasm
 8. #Foody
 9. #Foodies
 10. #FoodLover

Biz 2021’e girerken bu trend olan Instagram hashtag’lerinden hangisine odaklanmalısınız? #Food, dolaşmak için iyi bir etikettir – bu etiket çok geneldir, bu nedenle muhtemelen yakın zamanda trend olmayı bırakmayacaktır. #Foodstagram ve #Foodgasm oldukça popüler olan iki eğlenceli ve yaratıcı etikettir, bu yüzden bunları da denediğinizden emin olun. Ayrıca #Foody, #Foodies ve #FoodLover gibi etiketlerle dışarıdaki tüm yemek meraklılarına ulaşın.

Moda

2020’de Instagram’da kullanılan en popüler moda hashtagleri şunlardır:

 1. #Fashion
 2. #OOTD
 3. #Style
 4. #InstaFashion
 5. #Vintage
 6. #FashionBlogger
 7. #Fashionista
 8. #StreetStyle
 9. #Stylish
 10. #MensFashion

#InstaStyle listenin en altına düşüyor ve markanızı pazarlamanın en etkili yolu olmayabilir. Bunun yerine, takipçilerinizi meşgul etmek için #vintage ve #OOTD kullanın. “Günün Kıyafeti” gönderileri, kullanıcıların kendi şık kıyafetlerini oluşturmak için ilham almalarına yardımcı olduğu için popülerdir. Markanız bu trend moda hashtag’lerini kullanarak daha fazla görünürlük elde edebilir.

Fitness

2020’de en sık kullanılan fitness hashtagleri şunlardır:

 1. #Fitness
 2. #Instafit
 3. #Getfit
 4. #Fitspiration
 5. #Fitnessaddict
 6. #Fitnessmotivation
 7. #Fitnesslife
 8. #Fitnesslifestyle
 9. #Fitnessgoals
 10. #Fitnessfreak

Spor endüstrisi Instagram üzerinde çok büyük ve fitnes markaları gidişli Hashtag’leri kullanarak bir çok şey yapabilir. #Fitness, #Gym ve #Workout en bariz popüler fitness etiketlerinden birkaçıdır. 2021 trend olan hashtag’leri için #Fitnessgoals’ı da kullanmak isteyeceksiniz. Bu etiket özellikle Yeni Yıl’dan hemen sonra önemlidir, çünkü kilo vermek kesinlikle #Fitnessgoals şemsiyesi altında kalan en popüler yeni yıl kararıdır.

Perakende

Bunlar Instagram’daki en popüler perakende hashtagleridir:

 1. #retail 
 2. #wholesale 
 3. #fashion 
 4. #shopping 
 5. #design 
 6. #business 
 7. #retaildesign 
 8. #marketing 
 9. #visualmerchandising 
 10. #onlineshopping

Perakende şirketleri, markalarını pazarlamak için #Retail ve #Shopping kullanarak oyunun önüne geçebilirler. Bu genel etiketler, her biri milyonlarca gönderi ile oldukça popülerdir ve tüketiciler satın alacak yeni ürünler bulmak için bu etiketlere düzenli olarak göz atar. COVID hala dolaşımdayken, #onlineshopping ilk 10 listesine girdi, bu nedenle bir çevrimiçi mağazanız varsa veya e-ticaretle ilgili bir şey yapıyorsanız bunu eklemeyi deneyin.

Seyahat

2020’de seyahat için kullanılan en popüler Instagram hashtag’lerinden bazıları şunlardır:

 1. #stayinspired
 2. #togetherathome
 3. #armchairtravel
 4. #stayhome
 5. #DreamNowVisitLater
 6. #ttot
 7. #traveltuesday
 8. #strongertogether
 9. #travellater
 10. #travelfromhome

Seyahat ve turizm endüstrileri, uygulamanın seyahat görüntülerini paylaşmak için iyi çalışan görsel yapısı sayesinde Instagram’da tarihsel olarak çok büyük olsa da , COVID seyahat endüstrisini alt üst etti. Sonuç olarak, Instagram seyahat gönderilerinin ve hashtaglerinin çoğu, mevcut seyahatlere değil gelecek planlarına odaklanır. 

Müzik

2020’de Instagram’da kullanılan en popüler müzik endüstrisi hashtagleri şunlardır:

 1. #InstaMusic
 2. #InstaVideo
 3. #InstaMusicVideo
 4. #musicmonday
 5. #instalove
 6. #tbt
 7. #acousticmusic
 8. #livemusic
 9. #instaartist

#InstaMusic, hiçbir yere gitmeyen son derece popüler bir Instagram hashtag’idir; Hem solo müzisyenler hem de markaların uğrak yeri olan bu, 2020’de yayınlarınıza göz atmanın iyi bir yoludur. Müzik markaları da #acousticmusic ve #livemusic gibi etiketlerden yararlanabilir. 

Spor 

2020’de spor için kullanılan en trend Instagram hashtag’leri şunlardır:

 1. #sports
 2. #football 
 3. #sport 
 4. #fitness 
 5. #nfl 
 6. #basketball 
 7. #nba 
 8. #training 
 9. #soccer 
 10. #gym

#Spor ve #fitness 2020’de trend olan hashtag’ler olmaya devam edecek; profesyonel sporculardan yaşam tarzı markalarına ve spor pazarlama şirketlerine kadar herkes için işe yarayan temel, genel etiketlerdir ve burada her iki etiketi de kullanan bir Muay Thai giyim markası vardır. Yalnızca bir spora odaklanan işletmeler , 2020’de #basketbol veya #golf gibi etiketlerden de yararlanacak.

Eğlence

2020’de kullanılan en iyi eğlence hashtag’leri şunlardır:

 1. #entertainment 
 2. #music 
 3. #love 
 4. #fun 
 5. #comedy 
 6. #instagram 
 7. #instagood 
 8. #fashion 
 9. #hiphop
 10. #follow

Eğlence şirketleri – bir film şirketi, yerel bir tiyatro veya bir DJ düşünün – Instagram’da trend olan hashtag’leri kullanarak çok daha fazla iş yapabilir. 2020’deki en iyi 10 eğlence hashtaginin tümü 2021’de trend olmaya devam edecek, ancak unutmayın, yalnızca işinizle ilgili hashtag’leri kullanın (bir dans stüdyosu #hiphop’dan yararlanabilir, ancak bir film şirketi büyük olasılıkla bunu yapmaz).

Güzellik

İşte 2020’de güzellik için en çok trend olan hashtagler: 

 1. #beauty 
 2. #love 
 3. #beautiful 
 4. #makeup 
 5. #fashion 
 6. #instagood 
 7. #style 
 8. #photography 
 9. #model 
 10. #like

2020 için en iyi güzellik hashtagleri, iyi sonuçlar almak için hashtag’lerle çıldırmanıza gerek olmadığını gösteriyor. En popüler olan #beauty, olabildiğince basittir. Güzellik gönderileriniz için hashtag seçerken açıklayıcı olun: Yapmakla ilgili gönderi yayınlıyorsanız #makyaj, profesyonel kalitede bir fotoğraf çekiyorsanız #fotoğraf ve yepyeni bir görünüm sergilemek istiyorsanız #stil.

Yaşam tarzı

2020’de Instagram’daki en iyi yaşam tarzı hashtagleri şunlardır: 

 1. #lifestyle 
 2. #love 
 3. #life 
 4. #instagood 
 5. #motivation 
 6. #fitness 
 7. #instagram 
 8. #fashion 
 9. #like 
 10. #happy

Yaşam tarzı niş oldukça geniştir ve trend olan hashtag’ler bunu yansıtır. Aslında moda, iş ve fitness gibi diğer kategorilerle epey örtüşme var. #Lifestyle’ı eklemek ve ardından gönderinizle ilgili hashtag’leri seçmek her zaman iyi bir fikirdir. Konu yaşam tarzı olduğunda #mappy ile yanlış gitmek zor!

Ev ve bahçe

Bunlar, 2020’deki en iyi ev ve bahçe hashtagleri:

 1. #homeandgarden 
 2. #garden 
 3. #homedecor 
 4. #interiordesign 
 5. #home 
 6. #gardening
 7. #interior 
 8. #gardendesign 
 9. #gardeninspiration 
 10. #homesweethome

Bu yılın trend hashtag’lerinde çok şaşırtıcı bir şey yok. Diğer nişlerde bulacağınız yaratıcı ve ilginç hashtag’lerin aksine, ev ve bahçe alanı tamamen açıklayıcı hashtag’lerle işleri basitleştirir. Tek aykırı değer, ilk 10’daki diğerlerinden biraz daha az somut olan #homesweethome’dur. İlginçtir ki, Feng Shui benzeri basitliğin ev ve bahçe hashtag başarısının anahtarı olduğunu gösterecek şekilde, en son yerleştirildi.

Ebeveynlik

Bunlar, 2020’de ebeveynlik içeriği için en çok trend olan Instagram hashtag’leridir:

 1. #parenting
 2. #motherhood 
 3. #momlife 
 4. #kids 
 5. #family 
 6. #parenthood 
 7. #baby 
 8. #love 
 9. #parentingtips 
 10. #parents

Ev ve bahçe etiketleri gibi, ebeveynlik etiketleri de oldukça basittir. 2020’deki en popüler hashtag sadece #parenting idi. #Annelik ve #momlife ikinci ve üçüncü sırada yer alıyor ve bu da annelik konularının Instagram’da babalık konularından daha popüler olduğunu gösteriyor – #babalık ilk 10’a bile girmedi. Ayrıca, #ebeveyn ipuçları trend oluyor, bu yüzden korkmayın Instagram’da fark edilmek istiyorsanız bazı değerli tavsiyeler sunun.

İş

Bunlar, 2020’de Instagram’daki en iyi ticari hashtaglerdir:

 1. #business 
 2. #entrepreneur 
 3. #motivation 
 4. #success 
 5. #marketing 
 6. #love 
 7. #money 
 8. #mindset 
 9. #inspiration 
 10. #instagood

Instagram’daki iş alanı motivasyon ve iyi hissettiren gönderilerle dolu. Instagram’da dikkat çekmek istiyorsanız, #motivasyon, #başarı ve hatta #aşk gibi gönderinizi olumlu bir şekilde boyayan hashtag’leri kullanmaya odaklanın. Ayrıca, girişimci adayların çoğu iş dünyasında akıllarını nasıl toplayacaklarına dair ipuçlarına aç olduğundan, #mindset ile ilgili gönderiler de dikkatleri üzerine çekecek.

Hayvanlar

Bunlar, 2020’de Instagram’daki en iyi hayvan hashtagleri:

 1. #animals 
 2. #nature 
 3. #animal 
 4. #love 
 5. #pets
 6. #cute 
 7. #wildlife 
 8. #pet 
 9. #cats 
 10. #dog

COVID’in herkesi evlerinin içinde kilitli tutmasıyla, insanların Instagram’da doğa ve dış mekan içeriği aramaları şaşırtıcı olmamalı . Gönderilerinizin fark edilmesini istiyorsanız, #nature, #pets ve #cute gibi hashtag’ler işinizi görecektir. Şaşırtıcı bir şekilde, #dog listenin oldukça altındadır, bu nedenle sevimli doggonuzun bir resmini yayınlarken bile #hayvanları eklemeyi unutmayın. 

Trend Olan Instagram Hashtag’lerini Etkili Bir Şekilde Kullanma

Mümkün olduğunca çok kullanıcıya ulaşmak için Instagram için trend olan hashtag’leri stratejik olarak kullanın. Hashtag, belirli bir konuyla ilgilenen kişilerin bulabileceği bir gönderiyi kategorize ettiği için, hedef kitlenizi bulmanın harika bir yoludur. Sadece gönderilerinizde ilgili hashtagler kullanarak Instagram kullanıcıları için iyi bir kullanıcı deneyimi yaratabilirsiniz; bu şekilde ilgilenmeyen kimsenin zamanını boşa harcamayacaksınız.

Yapmanız gereken ilk şey, Instagram’da trend olan hashtag’leri nasıl bulacağınızı öğrenmek. Bunu yapmanın bir yöntemi, Instagram’da hashtag aramaktır. Arama çubuğuna “moda” gibi genel bir hashtag yazdığınızda, Instagram size incelemeniz için ilgili hashtag’lerin bir listesini de verecektir.

Trend olan Instagram hashtag’lerini bulmanın bir başka yolu da hashtag oluşturucuları kullanmaktır . Genellikle kullanımı ücretsiz olan bu araçlar, arama çubuğuna bir kelime yazdığınızda ilgili hashtag’lerin bir listesini oluşturur. Belirli sayıda gönderi içeren hashtag’leri görüntülemenize izin veren filtreleme seçenekleri de vardır.

Son olarak, trend olan Instagram hashtag’lerini nasıl bulacağınıza dair son bir yöntem, rakiplerinizin ve endüstri liderlerinizin ne yaptığına bakmaktır. Bu gönderilere göz atarak, hedef kitlenizin ne hakkında konuştuğuna dair bir fikir edinebilir ve listenize eklemek için bazı yeni hashtag’ler için ilham alabilirsiniz.

Hashtag listenizi aldıktan sonra, onları kullanmaya başlama zamanı. Unutulmaması gereken önemli bir nokta, her gönderide aynı hashtag’leri kullanmak istememenizdir; bu spam gibi görünebilir ve ayrıca bazı hashtag’ler belirli gönderilerle uyumlu olmayabilir. Maksimum alaka düzeyini sağlamak için işleri değiştirin! Pek çok marka, çeşitli Instagram gönderileri yapıyor – örneğin, Pazartesi günü bir video, Çarşamba günü ürün gönderisi ve Cuma günü çalışanların ilgisini çekiyor.

Her gönderi türü için bir hashtag listesi oluşturun ve ardından doğru listeyi kopyalayıp her bir altyazıya yapıştırın. Trend hashtag’leri kullanmak, kullanıcıların keşif sayfalarına girmenize yardımcı olabilir ve markanızı daha fazla ilgili göze maruz bırakabilir.

Sonuç

Trend olan hashtag’ler, doğru olanları kullanırsanız çok yardımcı olabilir. Markanız için en iyi etiketlerin hangileri olduğunu bulmak biraz zaman alabilir, ancak hashtag listenizi aradıktan sonra hesabınızı büyütmeye başlayabilirsiniz – sadece esnek olun ve hashtaglerinizi yıl boyunca düzenlemeye istekli olun. gerekli. 2020 trend hashtag’lerini kullanarak markanıza ihtiyaç duyduğu görünürlük artışını sağlayabilirsiniz.

Instagram Growth Hacks

Daha fazla Growth Hacks konusu görmek ve takipte kalmak için Twitter’dan takip edin!

wolkanca.com’da Trend hashtag’ler ve dikkat etmeniz gerekenler veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Trend hashtag’ler ve dikkat etmeniz gerekenler için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.