Kategoriler
Tech

Instagram profiline birden fazla link

Artık Instagram profiline 5 adede kadar link eklenebiliyor.

Instagram’da bugün çoğu kişiyi sevindirecek bir adım atıldı ve Instagram profillerine birden fazla bağlantı ekleme dönemi başladı. Bu konuda konuşan çatı şirket Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg, “Artık Instagram profilinize beş adede kadar bağlantı ekleyebilirsiniz. Bu muhtemelen en çok talep edilen özelliklerden birisiydi” dedi.

Uzun zamandır talep edilen ve bazı içerikler üreticiler üzerinde aylardır test edilen bu faydalı özellik, kişilerin takipçilerini daha fazla bağlantıya yönlendirmesine imkân tanıyor ve ancak yıllar sonra getirilmiş olmasıyla şaşırtıyor. Instagram elbette başka geliştirmeler de yapıyor, örneğin TikTok’tan aldığı “Reels” formatını geliştirmeyi de sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde bu konuda bir güncelleme yapan platform, artık kişilere Reels’lerde kullanılan trend müzikleri ve çıkartmaları hazırlanan özel sayfa üzerinden tek seferde gösteriyor. İçerik üreticileri maddi olarak desteklemek isteyenler için geçtiğimiz yıl içerisinde getirilen “hediye” sistemini daha fazla ülkeye (Avustralya, Kanada, Fransa, Meksika, Yeni Zelanda ve Birleşik Krallık) genişleten firma, yeni güncelleme ile beraber yerleşik Reels video editörünü de güncelliyor. Bu sayede artık Reels formatında paylaşılmak istenen videolar Instagram içerisinde daha rahat şekilde düzenlenebiliyor. Reels’lerin performansı hakkında içerik üreticilere daha detaylı bilgiler vermeye başlayan platform, artık Reels’lerin hesap büyümesine etkisini de açık olarak gözler önüne seriyor.

Instagram biyografinize birden fazla bağlantı eklemek oldukça basit, fakat bu sadece mobil uygulamalar üzerinden yapılabilmekte. Profil düzenleme menüsü altında, kullanıcılar hesap sayfalarında genişletilebilir bir listede görünen en fazla beş harici bağlantı ekleyebilmekte. Sınırsız değil, ancak bu uygulamanın daha önce izin verdiği tek tıklanabilir bağlantıya göre önemli bir artış. Her türlü link eklenebiliyor ve Facebook profilinin linkini eklemek için özel bir düğme de var.

Kaynak: https://mashable.com/article/instagram-bio-multiple-links

Twitter: eski doğrulanmış onay işaretlerini kaldırıyoruz

Ek olarak bugün itibariyle Elon Musk’ın açıkladığı gibi legacy yani eski ücretsiz mavi tıklar kaldırıldı, şu andan itibaren sadece Twitter Blue abonesi ücretli twitter hesapların mavi tıkı mevcut, bu durumun etkileşim ve algoritmada ne gibi bir değişiklik getirdiği henüz belli değil.

Yarın, 4/20, eski doğrulanmış onay işaretlerini kaldırıyoruz. Twitter’da doğrulanmış olarak kalmak için bireyler buradan Twitter Blue’ya kaydolabilir: https://twitter.com/i/twitter_blue_sign_up Kuruluşlar, Doğrulanmış Kuruluşlara buradan kaydolabilir: