Kategoriler
Tech

Instagram hesabınızı nasıl silersiniz

Instagram hesabınızı nasıl silersiniz? Hoşça kal, Mark Zuckerberg.

Instagram hesabınızı silmek isteyebilirsiniz, bunun birçok nedeni var ve yazımın ilerleyen bölümlerinde bundan bahsedeceğim.

2020 yılında Mark Zuckerberg’in kurduğu Facebook hesabını silmek ve kullanmamak için birçok neden var ve Mashable bunları listelemiş: https://mashable.com/article/delete-facebook-2020/

Instagram eskiden Facebook’un değildi ve sorun yoktu ancak aynı nedenler şu an Mark Zuckerberg’in sahibi olduğu Instagram’da da Facebook da olduğu gibi kişisel veri ihlalleri mevcut.

Evet eğer Instagram hesabınızı silmeye karar verdiyseniz öncelikle bilmeniz gereken şey bunu Instagram uygulaması içerisinden yapamazsınız, boşiuna aramayın.

Instagram hesabınızı silmek için öncelikle bilgisayarınızdan veya mobil tarayıcı ile instagram.com adresine girmeniz ve hesabınıza giriş yapmanız gerekir, kısa yol https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ adresine gidin ve sizden istenen bilgileri girip devam edin, sonunda hesabınızı silmiş olacaksınız.

Eğer Instagram hesabınızı silmeden önce hesabınızdaki verileri(fotoğraflar, videolar vs.) yedeklemek isterseniz bunun için web tarayıcısı aracılığıyla hesabınıza giriş yapın ve profil sayfanızdaki “Ayarlar”a (dişli simgesi) tıklayın. Açılır menüdeki “Gizlilik ve Güvenlik” seçeneğine tıklayın, ardından Veri İndirme altında “İndirme İste” seçeneğine tıklayın.

Güvenli günler 🤘🏻