Kategoriler
Genel

Meta ücretli onay işareti başladı

Meta, ABD’de Instagram ve Facebook için ücretli doğrulamayı başlattı. Facebook ve Instagram ayda 12 dolara mavi tık satmayı test ediyor.

Meta’nın, Instagram ve Facebook için doğrulamayı web’de ayda 11,99 ABD doları ve mobilde ayda 14,99 ABD dolara başlattı. Instagram’da yapılan bir güncellemede CEO Mark Zuckerberg, “Meta Onaylı” (Meta Verified) bir hesabın kullanıcılara doğrulanmış bir rozet, platformlarda artırılmış görünürlük, öncelikli müşteri desteği ve daha fazlasını sağlayacağını duyurdu. Özellik bu hafta Avustralya ve Yeni Zelanda’da kullanıma sunuluyor ve “yakında” daha fazla ülkeye ulaşacak.

Meta Verified
Meta Verified

Bu hafta, hesabınızı bir devlet kimliğiyle doğrulamanıza, mavi bir rozet almanıza, kimliğinizi iddia eden hesaplara karşı ekstra kimliğe bürünme korumasına sahip olmanıza ve müşteri desteğine doğrudan erişmenize olanak tanıyan bir abonelik hizmeti olan Meta Verified’i kullanıma sunmaya başlıyoruz.” Zuckerberg yazıyor. “Bu yeni özellik, hizmetlerimiz genelinde özgünlüğü ve güvenliği artırmakla ilgili.

Meta Onaylı olmak için kaydolmak için minimum aktivite gereksinimlerini karşılamanız, en az 18 yaşında veya daha büyük olmanız ve Facebook veya Instagram’da sahip olduğunuz ad ve fotoğrafla eşleşen bir resmi kimlik ibraz etmeniz gerekir. Yeni teklif, Elon Musk’ın Twitter Blue’sundaki aylık 8 dolarlık versiyonuna çok benziyor ancak Meta, şirketin kayda değerlik ve özgünlük dahil olmak üzere önceki gereksinimleri kullanılarak doğrulanmış hesaplarda herhangi bir değişiklik yapmayacağını belirtiyor.

Ek olarak, hizmete kaydolan kullanıcılar, Hikayeler ve Makaralar için özel çıkartmalar alacak ve ayrıca ayda 100 ücretsiz yıldız veya Facebook’ta içerik oluşturuculara bahşiş vermek için kullanabileceğiniz dijital para birimi alacak. Meta, işletmelerin henüz Meta Onaylı rozeti için başvuramayacaklarını ve doğrulama sürecinden baştan geçmeden profil adınızı, kullanıcı adınızı, doğum gününüzü veya profil fotoğrafınızı değiştiremeyeceğinizi belirtmekte.

Meta bir blog gönderisindeUzun vadede içerik oluşturucular, işletmeler ve genel olarak topluluğumuz dahil herkes için değerli bir abonelik teklifi oluşturmak istiyoruz” diye yazıyor. “Bu vizyonun bir parçası olarak, doğrulamaya erişimi genişletebilmek ve daha fazla kişinin etkileşimde bulunduğu hesapların gerçek olduğuna güvenebilmesi için doğrulanmış rozetinin anlamını geliştiriyoruz.

Hizmet bu hafta Avustralya ve Yeni Zelanda’da kullanıma sunulduğunda, web’de 19,99 AUD ve mobilde 24,99 AUD veya web’de 23,99 NZD ve mobilde 29,99 NZD’ye mal olacak. IOS ve Android’deki daha yüksek maliyet, muhtemelen hem Apple hem de Google’ın uygulama içi satın alımlarda aldığı komisyonu dengelemenin bir yoludur.

Kaynaklar:

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Meta ücretli onay işareti başladı başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.