Kategoriler
Genel

Kadınlardan 16 harika teknoloji blogu

Kadınlar tarafından yazılan 16 harika teknoloji blogu.

Teknik makaleleri okumak, teknoloji kavramlarını anlamanın en iyi yollarından biridir çünkü bu, yazarların bakış açısının, kişiliğinin ve gerçek dünya analojilerinin bir çeşidinin birleşimidir.

Dünyanın her yerinden teknoloji alanında çalışan kadınlar tarafından yazılan 16 teknoloji bloguna değineceğim. Benim gibi teknoloji sever biriyseniz ve 2021’de daha fazla teknik makale okumak istiyorsanız bu blogları kesinlikle takip etmelisiniz.

 1. Emma Bostaincompiled.blog: Emma, ​​Spotify’da Frontend mühendisi. CSS, JavaScript, teknik röportajlar, bir e-kitabın nasıl yayınlanacağı ve çok daha fazlası hakkında yazıyor. Teknoloji kavramlarını oldukça ilişkilendirilebilir bir şekilde açıklamanın harika yaklaşımları var.
 2. Victoria Lolo-victoria.com: Victoria, gördüğüm en tutarlı teknoloji blog yazarlarından biri. Web geliştirme, ReactJS hakkında yazıyor ve blogunda bloglama ipuçları paylaşıyor. Onun blogunu takip etmek kesinlikle size tutarlı ve etkili bir şekilde yazma konusunda ilham verir.
 3. Angie Jonesangiejones.tech: Java ile ilgili test otomasyon stratejileri, kodlama tarifleri ve eğitimlerin bir karışımıyla bu blog, QA’lar, Java meraklıları ve testle ilgilenen geliştiriciler için mükemmeldir. Angie yalnızca harika bir teknoloji blog yazarı değil; aynı zamanda bir Java Şampiyonu ve Appitools’da yöneticidir.
 4. Ayushi Rawatayushirawat.com: Sadece bir teknoloji kavramı hakkında yazmıyor. Python ile farklı projeler inşa ediyor ve bunları nasıl başarabildiğini anlatıyor. Projeler oluşturarak Python becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız, blogu tam size göre.
 5. Tania Rasciataniarascia.com: Tania’nın makalelerinin çok iyi olduğunu söylemeliyim. Herhangi bir makalesine rastlarsanız, şaşıracak ve çok şey öğreneceksiniz. Tania, diğer şeylerin yanı sıra Açık Kaynak, ReactJS, VueJS hakkında yazıyor
 6. Ruth Ikegahcakebaby.dev: Ruth’un blogu başlangıç ​​düzeyinde. Python, Açık Kaynak ve GO hakkında başlangıç ​​dostu ve anlaşılması kolay makaleler yazıyor. Eğer bir kod acemi iseniz, Ruth’un makalelerini okumalısınız.
 7. Lindseya11ywithlindsey.com: Lindsey, kendi kendini eğiten bir web developer. Geliştiricilerin erişilebilirliği kavramasına, daha iyi kod yazmasına ve blogu aracılığıyla özel bir internet oluşturmalarına yardımcı oluyor.
 8. Anita Ihumanmovi.hashnode.dev: Anita, tam yığın geliştirici ve açık kaynak kullanıcısı. Blogunda, gerçek dünyadan örnekler ve geliştiricilerin yaşamlarından oluşan bir karışımının yer aldığı başlangıç ​​dostu teknik makaleler yer alıyor.
 9. Monica Lentmonicalent.com. Monica Lent bir yazılım mühendisi ve eski mühendislik yöneticisidir. Blogunun geliştiriciler, girişimler ve kariyer gelişimi için blog yazdığı her şey için gidilecek yer olduğunu söylediğimde bana güvenin. Çalışmaları bana son derece ilham veriyor.
 10. Sai Laasyalaasyasettyblog.hashnode.dev: Bir Cloud meraklısıysanız, Sai’nin blogu teknik makaleler için en iyi kaynaklarınızdan birine eklenmelidir. Cloud hakkında yazmanın yanı sıra, blog oluşturma ve üretkenlik hakkındaki görüşlerini paylaşıyor.
 11. Jennifer Opaljenniferopal.co: Jennifer, Big Data’ya odaklanan bir DevOps Mühendisidir. Blogunda dahil olma, kariyer, nörolojik çeşitlilik ve bir teknoloji kariyerine başlamak için tonlarca motivasyon hakkında birçok eğitici makale yer alıyor. Yakın zamanda blogunu keşfettim ve bu bir mücevher.
 12. Anna Jblog.annamcdougall.com: Anna, blogunda JavaScript ve CSS konusuna değinen bir web geliştiricisidir. İçeriğini gerçekten çok seviyorum çünkü sadece çerçeveler veya diller hakkında yazmaya odaklanmıyor. Geliştiricilere soru sorma, iltifat etme ve kapsayıcı olma konusunda eğitim veriyor.
 13. Ali Spittelwelearncode.com: Ali, Amazon’da Senior Developer olarak çalışmakta. AWS, kodlama soruları, GraphQL ve çok daha fazlası hakkında yazıyor. Blogunu seviyorum çünkü çok bilgilendirici ve aynı zamanda kullanıcı dostu.
 14. Alyssa Hollandblog.alyssaholland.me: Alyssa’nın blogunu birkaç ay önce Hashnode’da keşfettim ve çok beğendim. Ön uç geliştirme, üretkenlik ve Docker hakkında yazıyor.
 15. Gift Egwuenugiftegwuenu.dev: Gift, Hollanda’da bulunan bir Frontend developer ve içerik oluşturucusudur. İçerik oluşturma, teknik röportajlara hazırlık, ön uç geliştirme ve daha fazlası hakkında yazıyor.
 16. Stephanie Morillostephaniemorillo.co: En iyisini sona saklamak diye bir şey vardır. Stephanie, geliştiricilerin daha iyi içerik oluşturucuları ve blog yazarları olmalarına yardımcı olan içerikleri paylaşıyor. Hatta içerik oluşturma üzerine bir kitap bile yazdı – işte bu kadar iyi. O bir ilham kaynağı.

Türk kadın teknolojileri blogları için @kizcode var takip edebilirsiniz.

Umarım bu makaleyi yararlı bulmuşsunuzdur ve umarım bu teknoloji bloglarını bu yıl okumaya başlarsınız. Bir kadına ait başka bir teknoloji blogu biliyor musunuz? Lütfen Twitter’da benimle paylaşın, her mesaja cevap vereceğim.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.