Kategoriler
Genel

Kaliteli teknik makaleler okumak için en iyi 5 kaynak

Bu makale, kaliteli teknik içeriği okuyarak güncel kalmak için kullanabileceğiniz en iyi 5 kaynak hakkında.

Teknoloji sektörü hızlı hareket ediyor ve sürekli olarak yeni şeyler çıkıyor. Bu nedenle, bu makale kaliteli teknik içeriği okuyarak güncel kalmak için kullanabileceğiniz en iyi 5 kaynağı sunmaktadır.

Bu kaynaklar, blog platformlarının, haber bültenlerinin, tarayıcı uzantılarının ve benzerlerinin bir karışımıdır. Ayrıca kaynaklar, örneğin yalnızca web geliştirme gibi belirli alanları değil, her teknoloji alanını kapsar.

Daha fazla uzatmadan, kaynakları görelim!

Blog platformları

Bireysel bloglar yerine blog platformları önermek istiyorum, bir blog platformu önerdiğimde, size beğendiğiniz blogları keşfetme özgürlüğü veriyorum.

Özellikle üç blog platformu öneriyorum:

Bu üç platformu seçme nedenim, bu platformların yüksek kaliteli içeriklerinden kaynaklanıyor!

Diğerleri:

Haber toplayıcılar

daily.dev tek başına haber toplayıcılar/news aggregators kategorisi için yeterli bir uygulama. Chrome eklentisi gerçekten şahane.

E-posta bültenleri

Bültenlere abone olmak, e-postanıza birçok değerli bilgi almanın mükemmel bir yoludur. Bültenlerin çoğu, teknolojideki en iyi içeriği seçer ve gelen kutunuza teslim eder. Yani, tüm işi sizin için yapıyorlar! Sadece kaynakları açmanız ve onlardan keyif almanız gerekiyor! Gmail kullanıyorsanız e-pota filtreleri bültenlerinizi tek ayrı bir yerde görmenizi sağlıyor bu çok kullanışlı tavsiye ederim.

Birçok haber bülteni var ve aralarında seçim yapmak zor olabilir. Kimse gelen kutusunda spam istemez? Bu nedenle, bu bölümde en değerli, bilgi açısından zengin haber bültenlerinden bazılarını belirli bir sırayla göremezsiniz:

  • CSS-Tricks => İsme aldanmayın; CSS Tricks, bazı CSS numaralarından daha fazlasına sahip.
  • Zero to Mastery => Hoşuma giden harika bir haber bülteni!
  • TLDR => Teknoloji sektöründe en heyecan verici hikayelerin bağlantılarını ve TLDR’leri içeren günlük, küratörlü bir haber bültenidir.
  • freeCodeCamp => Bu haber bülteni hakkında söylenecek pek bir şey yok. Sanırım yaptıkları harika işi zaten biliyorsunuz.
  • Mastering JS Weekly => Bir web geliştiriciyseniz, özellikle JavaScript kullanıyorsanız, bu haber bültenine abone olmak istersiniz.
  • Pointer => Pointer haber bülteni biraz farklıdır; iyi bir şekilde. Yazılım mühendisliğinde sosyal beceriler gibi konuları da kapsar.
  • Bytes => Haber bülteni, teknoloji topluluğundaki makalelerin bir toplamıdır. Harika ve bilgilendirici.

Bunlar tavsiye ettiğim ana haber bültenleri. Bir düzine pek iyi olmayan haber bültenleri yerine bir avuç kaliteli haber bültenine abone olmayı tercih ederim. Sadece birkaçına odaklanarak, onları gerçekten okumak için zamanınız var. Bununla birlikte, bu haber bültenleri teknoloji dünyasını takip etmenin ve yeni şeyler öğrenmenin harika bir yoludur.

Herhangi bir haber bülteni öneriniz varsa, bunları bana Twitter’dan bildirebilirsiniz.

Reddit

Reddit candır gerisi heyecandır.

Reddit, doğru kullanıldığında bir altın madenidir. Platformda çok değerli içerik bulabilirsiniz. Platformdaki içeriğin yanı sıra, insanlar platformda birçok yararlı kaynağı paylaşıyor.

Veri Bilimi alanını örnek olarak alalım. Katılabileceğiniz çok sayıda alt dizin vardır, örneğin:

… ve daha fazlası. Bunlar sadece birkaç örnek, ancak daha fazla alt dizin var. Amaç, mevcut tüm Veri Bilimi alt dizinlerini listelemek değildir. Amaç, size Reddit’te ne kadar teknik içerik bulabileceğinizi göstermektir.

Bu nedenle Reddit, alan ne olursa olsun teknik içeriği okumak için harika bir yerdir! Doğrudan Reddit’te yazılmış içeriği veya platform dışındaki diğer kaynaklara / içeriğe bağlantıları bulabilirsiniz.

Sosyal medya

Sosyal medya platformları da güncel kalmak için harikadır. Teknoloji dünyasından en son haberleri almak için takip edebileceğiniz birçok hesap var. Takip etmeye değer sosyal medya hesaplarından bazıları şöyle:

Bunlar, yeni bilgiler bulmak veya yeni bir şeyler öğrenmek istediğinizde tavsiye ettiğim hesaplardır. Elbette liste kapsamlı değildir ve başka birçok yararlı hesap vardır. Tavsiye ettiğiniz başka kaynaklar varsa bana Twitter’dan yazabilirsiniz.

Sonuç

Teknik içerik okumak isteyen herkese tavsiye ettiğim kaynaklar bunlar. Ancak liste kapsamlı değildir ve başka kaynaklar olabilir. Sonuç olarak ek kaynaklarınız varsa bana bildirin listeye ekleyeyim.

Bu makalede önerilen kaynaklar aşağıdaki gibidir:

Yukarıdaki listeye ek olarak daha önce hazırlamış olduğum değerli kaynakları da aşağıya iliştiriyorum incelemenizi öneririm:

Takip edilesi 35 developer Youtube kanalı
Twitter’da takip etmeniz gereken 10 developer: Twitter’da takip etmeniz gerektiğini düşündüğüm developerların bir listesini derledim.
En iyi JavaScript blogları: JavaScript konusunda takip edilesi en iyi 26 blog.
Kodlama öğrenmek için en iyi 12 topluluk: Kodlama öğrenmek veya kendinizi geliştirmek için diğer yazılımcılarla temasa geçmek önemli, bu noktada en iyi toplulukları listeledik.

Teknoloji ile kalın 👨🏻‍💻