Kategoriler
Tech

Youtube Shorts ile TikTok’a rakip oluyor

YouTube, TikTok rakibi olacak yeni ürünü YouTube Shorts’u resmen duyurdu.

Geçtiğimiz gün Instagram’a gelen Reels özelliğinden sonra Youtube yeni ürünü Shorts’u duyurdu, özelliklerine bakıldığında TikTok’un birebir benzeri olduğu ve rakibi olacağı açıkça görünüyor. An itibariyle Youtube Shorts Hindistan’da aktif durumda.

YouTube’ın tanımına göre Shorts, “kendinizi 15 saniye veya daha kısa sürede ifade etmenin yeni bir yolu.” Kullanıcılar, doğrudan YouTube platformunda kısa biçimli videolar oluşturmak ve izlemek için bu hizmeti kullanabilir.

🔴 YouTube Shorts’ta;
👉 birden çok video klip sıralama,
👉 müzik ile kayıt yapma,
👉 video hızı üzerinde ayarlama
👉 Ve eller serbest olarak kolayca kaydetmek için bir zamanlayıcı ve geri sayım bulunuyor.

Building YouTube Shorts, a new way to watch & create on YouTube

YouTube Shorts, içerik oluşturucuların mobil cihazlarında video çekmelerine olanak tanıyan bir dizi araç sağlayacak. Telefonunuzu tutmanıza gerek kalmadan videolar oluşturabilmeniz için hız kontrolleri ve bir zamanlayıcı ve geri sayımın yanı sıra ayrı klipleri birleştirebilen “çok segmentli bir kamera” içerecektir. En TikTok benzeri özelliği? Kayıt yapmak için kullanabileceğiniz müzik kitaplığı.

YouTube ana sayfanızda Shorts adlı yeni bir bölüm fark edebilirsiniz. Bu video dizisi, tüm favori içerik oluşturucularınızın YouTube Shorts içeriğini içerecektir. TikTok’ta olduğu gibi, bir sonraki videoya geçmek için kolayca yukarı veya aşağı kaydırabilirsiniz. Platform ayrıca size yeni Shorts içeriği önerecektir.

Kaynak: https://mashable.com/article/youtube-announces-youtube-shorts-tiktok-competitor/