Kategoriler
Genel

Twitter Super Follow “Süper Takip”

Twitter’da Super Follow/Süper Takip dönemi başlıyor.

Twitter bugün yeni bir özelliğini duyurdu, Super Follow. Super Follow Türkçe ismiyle Süper Takip; ücretli üyelik ile özel yetkiler verecek.

Twitter ücretli üyelik / Super Follow

Super Follows adı verilen ödeme özelliği; Twitter kullanıcılarının takipçileri ücretlendirmesine ve onlara ekstra içeriğe erişim sağlamasına olanak tanıyacak. Bu özel yetkiler; bonus tweet‘ler, bir topluluk grubuna erişim, bir haber bültenine abonelik veya bir gruba olan desteğinizi gösteren bir rozet olabilir.

Super Follow

Ekran görüntüsünde; kullanıcının bir dizi avantaj elde etmek için ayda 4,99 ABD doları ücret aldığı gösteriliyor. Twitter, bunu içerik oluşturucuların ve yayıncıların doğrudan hayranları tarafından; ödeme almalarına olanak tanımanın bir yolu olarak görüyor.

Böylece Twitter kullanıcıları(Twitch ve Tiktok’da olduğu gibi) kendilerine abone olan kişilerden para kazanabilecekler. Örneğin benim Twitter hesabıma abone olursanız normal Twitlerim haricinde ekstra şeyler paylaşacağım ve siz onları görebileceksiniz. Bence çok mantıklı ve güzel bir geliştirme ve oldukça kullanılacağını düşünüyorum, ekstra diğer sitelerden hizmet almak yerine direk Twitter gibi güvenilir bir yerden abonelik çok daha iyi.

@wolkanca

Kaynak: https://www.theverge.com/2021/2/25/22301375/twitter-super-follows-communities-paid-followers

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Twitter Super Follow “Süper Takip” başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.