Kategoriler
Eğlence

YouTube Music yorumları açıldı

YouTube Music içinde artık YouTube yorumları yer alıyor ve yorum eklenebiliyor.

Bana sorarsanız Youtube Music varken Spotify çok gereksiz, Youtube Premium ücretini ödeyerek hem tüm Youtube’a reklamsız hem de Youtube Music erişimine sahip oluyorsunuz, Spotify’dan hem ucuz hem de daha avantajlı.

YouTube Music servisi için bugün bir güncelleme daha yapıldı. Servis içerisinde artık YouTube video yorumları da yer alıyor.

iOS ve Android için sunulan resmi YouTube Music uygulaması, güncellenen “Şimdi Çalınıyor” sayfası üzerinden daha “sosyal” hale getirildi. Artık kişiler açtıkları şarkının resmi YouTube videosuna gelen yorumları, direkt olarak Music uygulaması içerisinde görebiliyor.

Youtube Music Yorum erişimi, okuma ve yazma olanağı.
Youtube Music Yorum erişimi, okuma ve yazma olanağı.

Firma süreci sadece yorum görüntülemeyle de sınırlamamış, kişilerin Music uygulaması içerisinden yorum yapabilmesine de imkan tanınmış. Herkese gelmesi biraz zaman alacak özellik, açılan şarkı hakkında başkalarının ne düşündüğü görmek ve şarkı hakkında görüş bildirmek adına iyi görünüyor.

Bu arada artık Türkiye’deki tüm YouTube Music iOS ve Android kullanıcıları, açtıkları şarkıların şarkı sözlerini canlı olarak takip edebiliyor. Bunun için istediğiniz bir şarkıyı açmanız ve ekranın altında çıkan “Şarkı Sözleri” menüsüne basmanız yeterli oluyor. Açılan ekranda şarkının tüm sözleri alt alta sıralanıyor, yeni dönemde sadece şarkıda söylenen kısım canlı şekilde takip edilerek koyu beyaz renkte öne çıkarılıyor. Birçok kişiyi çok sevindiren bu imkan yanında, geçtiğimiz hafta tanıtılan “sana özel” özelliği de artık Türkiye’deki herkes için aktif edilmiş durumda.

Uygulamanın altına yeni bir menü olarak eklenen sana özel, yurt dışında “Samples” olarak geçiyor ve direkt olarak TikTok’tan ilham alıyor. Bu yeni bölümde dinleme geçmişinize bakılarak dikey formatta 30 saniyelik görüntülü müzik içerikleri paylaşılıyor.

Kaynak: https://9to5google.com/2023/08/30/youtube-music-now-playing-redesign-2023-comments/