Kategoriler
Genel

Daha uzun uyumak ister misin? Arnavutluk’a taşın Daha fazla uyumak istiyorsanız, daha az çalışmayı, daha iyi yemeyi ve daha fazla egzersiz yapmayı deneyin. Alternatif olarak, Arnavutluk’a göç edebilirsiniz.

7 saatten biraz fazla: Yeni araştırmalara göre dünya çapında ortalama bir insan her gece bu kadar uyur. Bu ortalama, yaş, eğitim, işe gidip gelme, cinsiyet ve coğrafya gibi çeşitli faktörler tarafından modüle edilir. Japonlar ve genel olarak Doğu Asyalılar, küresel ortalamanın altında uyuyor. En çok uyuyanlar ise Arnavutlar.

Kategoriler
Eğlence

Bob Marley Day – 6 Şubat Reggae müzik efsanesi Bob Marley doğum günü Dünyada -Bob Marley Günü- olarak kutlanıyor.

Tüm reggae müzik severler için, 6 Şubat Bob Marley Günü kutlu olsun. 6 Şubat 1945 doğumlu Robert Nesta “Bob” Marley, müzik sanatı ve derin insani mesajlarıyla şüphesiz küresel kültüre önemli bir katkıda bulunmuştur. Mirası, hayata bakış açısı ve müziği varlığının ötesinde yaşıyor. Bu yüzden bugün, bu büyük sanatçıyı hatırlamanın plaklarından birini çalmaktan, şiirsel ve anlam dolu şarkı listesi boyunca şarkı söylemekten daha iyi bir yolu yok.

Kategoriler
Eğlence

Jean Jullien modern toplum üzerine çizimler Fransız illüstratör Jean Jullien’den modern dünya üzerine, içerisinde kendinizi de bulabileceğiniz harika 20 çizim.

Ünlü Fransız illüstratör/Yazar, Çizer Jean Jullien, en sevdiği ve resmettiği konulardan biri olan modern hayat, teknoloji, telefon, sosyal medya bağımlılığı üzerine ironileri içeren 20 adet çizim.

Kategoriler
Genel

Mevlana Haftası Testide ne varsa dışına o sızar. - Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî

Mevlana Haftası, bundan yaklaşık 700 yıl önce, 13. yüzyılda yaşamış ve 17 Aralık 1273’te Konya’da hayata gözlerini yuman Mevlana’yı daha yakından tanımak ve tanıtmak üzere her yıl 7-17 Aralık tarihlerinde düzenleniyor.

Kategoriler
Eğlence

Hachikō Haçiko’nun hikâyesi. Tokyo Shibuya istasyonunun kapısındaki köpek heykeli Haçiko’dur.

Haçiko (忠犬ハチ公), Akita cinsi bir köpek. İlginç ve hüzünlü hikayesini herkesin bilmesi gerek.