Kategoriler
Gündem

Son Youtube sansürünün nedeni?

Bu akşam saat 17:00 gibi başlayan son Youtube sansürü uygulamaya girdi. Artık söylenecek laf, yazılacak kelime bende bitti, konu hakkında pek konuşmaya tartışamayada gerenk yok zira biz ne desek boş, yine bildiklerini okuyorlar.

Youtube sitesine şu anda unblockyoutube.org dan ulaşabilir ve videoları sorunsuz izleyebilirsiniz.
Ayrıca şurada da bir kaç değişik yöntem ve site mevcut.

Bir kaç yere başvurdum araştırdım ama bu son Youtube sansürünün nedenini bulamadım, aranızda bilenler bizimle paylaşırsa acayip seviniriz.

Erişim Yasakları

Telekominikasyon İletişim Başkanlığı’nın yapmak ile yapmamak arasında gidip geldiği açıklama şu şekilde;

youtube.com Adlı İnternet Sitesine Erişimin Engellenmesi Hakkında Açıklama
5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun’da belirtilen suçlar kapsamında verilen erişimin engellenmesi kararları, kararı veren hâkim, mahkeme veya Cumhuriyet Savcısı tarafından gereği yapılmak üzere Telekomünikasyon Kurumu Telekomünikasyon İletişim Başkanlığına gönderilmekte ve kararlar Telekomünikasyon İletişim Başkanlığınca yerine getirilmektedir.

Bu çerçevede, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Bürosunun 2008/697 Basın Soruşturma Nolu talebine istinaden Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesinin 12/03/2008 tarihli ve 2008/251 Müt. Nolu kararı ile www.youtube.com adlı internet sitesine IP adresi ve alan adından erişimin engellenmesi kararı verilmiş olup bu kararın gereği Başkanlığımızca yerine getirilmiştir.”

Ülkemizin, sözde değil özde demokratik, sansürsüz, özgürlüklerin adam gibi yaşandığı bir ülke olması dileğiyle.