Kategoriler
Gündem Internet

Sana katılmıyorum; ama fikrini söyleyebilmen için canımı veririm

sansür!Başlık Voltaire'den, tasdix o zamanlar olmadığı için izin almadan kullandım, bağışla beni Voltaire.
Site engelleme, sansür, yasak, vs. 2008 yılını yaşadığımız şu dönemde okuduğum yakın tarihe dair kitaplarında ki Türkiye’den şu anki Türkiye nin çok farkı olmadığını görmek ne hazin ve ürkütücü.
İktidarın, hükümdar gibi davranması, seçilmiş hizmet ediciler değil, seçilmiş hükmediciler olmasına ses çıkarmayan kafalara, muhalefeti vatan haini gibi gören ve göstermeye çalışan zihniyete lanetler olsun.
Şu güzel ülkemizin dünya nezdinde yanlış anlaşılan imajını, avrupalıların Türk ve Türkiye deyince kafalarındaki o hatalı yansıyı değiştirmek için çaba gösterirken bizler, bizim uğraşlarımızı boşa gitmesini sağlayan bu uygulamaları kınıyorum.
[via]

Indymedia Istanbul blocked in Turkey | İstanbul Indymedia'ya erişim engellendi!
Erişimin engellenmeye başlandığı saatlerde sitede şu yazı görünüyordu: BU SİTEYE ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR / Gaziantep Araban Sulh Ceza Mahkemesi, 21/03/2008 tarih ve 2008/418-171 nolu kararı gereği bu siteye erişim TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI'nca engellenmiştir. Bunun üzerine Araban'a giden avukatlar Araban Sulh Ceza Mahkemesi'nin böyle bir kararı olmadığını öğrendiler. Avukatlar Araban'dan ayrıldığı saatlerde sitemiz bir süreliğine açıldı. Çok kısa bir süre sonra ise siteye erişim tekrar engellendi ve bu sefer sitede “BU SİTEYE ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR / Genelkurmay Başkanlığı Askeri Mahkemesi, 21/03/2008 tarih ve 2008/418-171 nolu kararı gereği bu siteye erişim TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI'nca engellenmiştir” yazısı görünmeye başlandı. Aynı tarihler ve karar numarası olmasına karşın sadece mahkemeler değişmiş, Gaziantep Araban Sulh Ceza Mahkemesi'nin yerini Genelkurmay Başkanlığı Askeri Mahkemesi almıştı. Şu an için siteye erişim Türk Telekom DNS'leri üzerinden hala engelleniyor.

1 ve 2.

Eski wolkanca.com’da Sana katılmıyorum; ama fikrini söyleyebilmen için canımı veririm veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Sana katılmıyorum; ama fikrini söyleyebilmen için canımı veririm için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.