Kategoriler
Multimedia

Obama Sexy and I Know It – LMFAO

Bir defa buna benzer bir video yapmıştım ve Facebook, video sitelerine koyar koymaz kaldırılması istenmişti. Bizde de böyle videolar yapılabilmeli bence, karikatür de yapılsın mahkemeler çizgileri yargılamaya uğraşmasın ne bileyim, öyle şeyler.

Kategoriler
Multimedia

2012 Şubat en çok paylaşılan reklamlar – Youtube

Şubat ayında dünya genelinde en çok paylaşılan ve izlenen reklam videoları. Youtube playlist: https://www.youtube.com/playlist?list=PL8681811CD3D09265 Hepsi çok yaratıcı reklamlar, özellikle birkaçı cidden gördüğüm en sağlam reklamlardan. Bunlar dünya genelinde en çok paylaşılan reklam videoları, reklamlarda ilgili ürünlerin ABD menşeyi ürün olması ABD’nin sektördeki üstünlüğünün göstergesi olabilir ya da listeleri yapan mashable.com yamuk site.

Kategoriler
Kültür Sanat

Teknolojiden, stresten ve kargaşadan uzak; 4 şarkı, 2 türkü

Çok entelektüel bir başlık mı seçtim doğrusu bilemiyorum. Bugün Wolkanca’ya yazmamın sebebi kayıtlarını yaptığım müzik çalışmalarını tanıtmak ve bunlar için sizden negatif ve pozitif yorumlar almak. Amacım aslında kısa sürede profesyonel yapmak değil bu işi, henüz başında olduğumu da gayet iyi biliyorum. Müzik bilgim elverdikçe, okul ve işlerimden zaman kaldıkça kısa süre önce müzik kayıtları […]

Kategoriler
Kültür Sanat

Cem Karaca – playlist

Akşama Namus Belası>yla başladım, henüz bitirebilmiş değilim, biter mi hiç Cem Karaca’nın şarkıları? Hepsi ayrı ayrı ağır ağır birer roman, hepsi ayrı ayrı birer çöp kokulu hayat. Dedim bari playlist filan bulalım, işte. http://j.mp/z6Ftv0 (22 video var, on numara)

Kategoriler
Internet

Youtube müzik çaları denediniz mi?

YouTube’da videoları izleyip şarkıları dinlemek mümkün. Ancak her video bittiğinde yeni bir arama yapmak ve yeniden play tuşuna basmak sıkıntı verici bir durum. Bu eksikliğin farkına varan 23 yaşındaki Atlantalı bir yazılımcı YouTube’da müzik dinleme deneyimindeki bu sorunu çözecek bir uygulama geliştirdi. Tubalr adı verilen uygulamayla YouTube’u sizin belirlediğiniz şarkıları aralıksız çalan bir playliste çevirmeniz […]

Kategoriler
Internet

Youtube yeni tasarım

Google Profiller ile başladığı yeni tasarım akımına diğer siteleri ve şimdi Youtube’da bu tasarım renkleri ile yapılmış. Youtube yeni tasarımını test ediyor, yakında yayına alınacak yenitasarım Google+ ile aynı renklere sahip, içerisind siyah rekte bulunan Youtube’un yenitasarımında Google + düğmeleri koyulmamış. Player da siyah renkte ve bence daha kullanışlı, büyütmek küçültmek, diğer videolara geçiş gibi […]

Kategoriler
Internet

Internette 60 saniye içinde neler oluyor

Bu infografik çok enteresan, büyük bir gerçeği göz önüne sürüyor ve internetin devasa bir ekenomi olduğunun en çarpıcı kanıtlarından biri. Sosyal ağlar, Twitter, Facebook, Youtubevb. inanılmaz harekteli, 60 saniyede neler oluyor neler.

Kategoriler
Internet

Youtube 1 Nisan şaka videosu

Google’ın gelenekselleşmiş 1 Nisan şakaları Youtube’da da artık yapılıyor, 1911’de Youtube olsaydı temalı videolarda o yıllarda Youtube olsaydı nasıl olurdu konusu işlenmiş.

Kategoriler
Gündem

Google Japonya için özel bir kriz masası platform oluşturdu

Japonya’daki büyük deprem sonrasında gelen artçı depremler, tsunmai, nükleer sızıntı gibi olaylar gerçekten üzücü ve korkutucu. Google’da depremin hemen ardından kişi arama motoru açılmıştı ve şimdi de Google da felakete özel bir kriz masası sayfası(Crisis Response) oluşturuldu. Böylece dünya teknoloji devi Google Japonya’ya ilk destek olan teknoloji firmalarından biri oldu.

Kategoriler
Internet

Blogger.com banned in Turkey

2008 yılında olduğu gibi Digitürk’ün açtığı dava ile aynı neden ve benzeri kararla Blogger sitesine Türkiye’den erişimi kısıtlandı. O zaman da aynısını yazmıştım yine aynısını yazıyorum yasalarda ve onu uygulayan mekanizmalar yetersiz(teknoloji uygulamaları, insan) bu yüzden kurunun yanında yaş da yanıyor. Digitürk gibi internet ve teknoloji işi yapaj şirketlerden alınacak ekstra vergi veya ilgi ile […]