Kategoriler

Hakkında

Bu site eski wolkanca.com’dur.
Site ilk olarak 2004’de yazılmaya başlandı. Alan adı 2005’de alındı ve devam edildi.
En son 2012-2013 döneminde gönderileri sonlandırıldı.

Şu an wolkanca.com/eski/ adresi ile yayınlanıyor ve yeni içerik girilmiyor.

Site üzerindeki sayfalar statik dolayısıyla yeni yorum ve düzenlemelere imkan yok, yorumunuz, görüş veya öneriniz varsa wolkanca @ gmail.com adresine gönderin.

Aramayı kullanın.

Aşağıdaki sosyal medya profillerinden takip edebilirsiniz.

Volkan Yılmaz


Not2:
Ocak 2012 itibariyle sitenin adresi wolkan.ca dır, daha önce wolkanca.com ve blog.wolkanca.com adreslerinde çalışmaktaydı, değişiklikler sadece adres değişiklikleridir sitenin içeriği, yazılar, yorumlar ve yazar tayfasında hiçbir değişiklik olmamıştır. Eski yazarlar kendi hesapları ile giriş yapabilirler, giriş yapamayanlar Volkan’a ulaşabilir. Önceki adresler de ziyaretçileri mağdur etmemek için çalışır vaziyettedir.

Not:
Ocak 2011 itibariyle sitenin wolkanca.com olan adresi genc.sinema.com olarak değiştirilmiştir, değişiklik sadece adres değişikliğidir sitenin içeriği, yazılar, yorumlar ve yazar tayfasında hiçbir değişiklik olmamıştır. Eski yazarlar kendi hesapları ile giriş yapabilirler, giriş yapamayanlar Volkan’a ulaşabilir.

Bu sitede ben Volkan Yılmaz(volkanyilmaz.com.tr) ve arkadaşlarımla(35-40 kişi> 2005 yılından beri yazılar yazıyoruz, okurlar bu yazılarımızın altına yorumlar yazıyorlar ve bizler bunu çok severek yapıyoruz.

Blog WordPress ve Blogger ile çalışan bir sisteme sahiptir, 2009 Temmuz ayı öncesi girdilerimiz ve wolkanca.com dizini altında bulunan girdiler WordPress de çalışmakta, 2009 Temmuz sonrası ve blog.wolkanca.com dizini altında olan güncel girdilerimiz ise Blogger sisteminde çalışmaktadır. Böyle olmasındaki nedenleri blogumuzda ilgili yazdığımız girdilerde belirttik.

Bizim blogumuzda reklam girdileri varsa o girdinin altında ziyaretçilere onun bir reklam olduğu bildirilir.

Biz arkadaşlarımızla bu site de kelimenin tam anlamı ile bloggerız, herhangi bir kurum ve oluşum ile alakamız, ilişkimiz yoktur tamamen bağımsız kişileriz.

Aramıza yazar olarak katılmak isterseniz şu bağlantıyı takip edin.

Kar amacı gütmeyen cümlesindeki espiri, en başında belirttiğim gibi önceliğimizin yaptığımızdan keyif almak olduğudur yoksa kazanç olarak Türkiye’de uzun süredir tutarlı ve bağımsız olarak en iyi kazanan adam gibi 2-3 blogdan biri bu blogdur ki zaten genel ziyaretçi kitlesinin önemli bir bölümünün bizim bloglamamızdan örnek alması veya feyz almak istemesindeki neden de budur. Taktir edersiniz ki herhangi bir gelir olmaksızın bu denli büyük bir siteyi ayakta tutmak imkansızdır(evde denemeyin), bağışlarınız için teşekkür ederiz, bağışlarınızı iletişim sayfasında ki bilgiler ışığında yapabilirsiniz.

Blog Wolkanca Türkiye’nin ilk ve tek blog markasıdır.
Marka ismi: Wolkanca
Marka no: 2008 74265

Marka tescil belgesi - WOLKANCA

Bu sitede 4.000 kadar farklı konu, yaklaşık 45.000 farklı kullanıcı tarafından yapılmış 40.000 kadar da okur yorumu vardır.

Türkiye’deki en çok tıklanan, en çok bilinen, en çok takip edilen bloglardan biri bu şu an bakmakta olduğunuz sitedir. Genel takipçi kitlesi yine bu şekilde örnek alarak kendi blogunu oluşturmuş veya oluşturmak isteyenlerin yanı sıra düzenli feed, e-posta vb. gibi aboneliklerle de takip ediliyor. Günde yaklaşık 20bin farklı kişi bu blogu tıklamakta, yaklaşık 4 yıldır milyonlarca kişi bu blogu okudu. 2008 yılında blog ödülleri yarışmasında ödül aldı. Çeşitli televizyon programlarında, radyo programlarında, dergi ve gazetelerde konu oldu.

Kabaca Türkiye’deki birçok dergiden, birçok köşe yazarından ve birçok basılı yayından daha çok bakılmaktadır. Fakat bu tıklama ve gösterimlerin ancak %50 – 60 kadarı gerçek anlamda takipçi ve okurdur diğer kısmı genelde arama motorlarından arayıp hasbelkader gelen bakıp giden ziyaretcilerdir.

Tüm bu gördüğünüz sayfa gibi sitedeki diğer tüm sayfalar tamamen bağımsız, özgür ve hür düşünceleri ile yazan insanların klavyeleri ile yazıldı. Tüm giderlerini bu site kendisi karşılıyor ve Türkiye’nin en fazla tıklanan siteleri arasında 300. sıralarda yer almasından da belli olduğu üzere Türkiye’nin en fazla içeriğe sahip, en fazla okuyucuya sahip, en fazla marka bilinirliğine sahip blogudur.

Blogumuzda azami dikkatle Türkçe imla kurallarına dikkat etmeye çalışıp örnek olmak gibi bir misyonu yıllardır üzerimizde taşıyoruz. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarına ve bu yönde çalışmalara katkıda bulunuyoruz.

Blogun markası “wolkanca” dır, marka patent hakları Volkan Yılmaz’a aittir, blogda bulunan tüm yazı, görsel vs. içeriklerin yayıncı sorumluluğu Volkan Yılmaz’a aittir ve herhangi bir içerikle ilgili şikayetlerinizi Volkan Yılmaz’a iletişim sayfasında bulunan iletişim yollarını kullanarak iletebilirsiniz. Blog girdilerinin altında kullanıcı yorumları vardır, bu yorumlardan bu blog sorumlu değildir, yorumlar tamamen kullanıcıların kendi görüşleridir ve otomatik denetlemelerden geçerek yayınlanmaktadır, yorumlar hususunda yine herhangi bir şikayetiniz varsa bunu bize bildirebilirsiniz, tüm eklenen yorumların ip adresleri, e-posta adresleri, tarih, zaman gibi bilgileri sitemizin veritabanında saklanmaktadır. Ayrıca gizlilik, kullanım şartları sayfalarında kullanıcılara gerekli yasal uyarılar yapılmıştır.

Bu sitenin adresi wolkanca.com’dır, site wolkanca.com adresi ile çalışmaktadır, bunula birlikte siteye ulaşılabilen “wolkanca” markasına bağlı diğer adresler şunlardır; wolkanca.com, volkanca.com, wolkan.ca, wolkanca.org, wolkanca.net, wolkanca.info, volkanca.org, volkanca.info. Bu adreslerden başka hiçbir adreste bizim yayınımız yoktur, lütfen bu adreslerden başka bir yerde bizim adımıza yayın yapan internet sitelerini bize iletişim sayfasından bildiriniz.

Sitede bulunan yazılar kullanım şartları sayfasında da yazıldığı gibi Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 2.5 lisansı ile korunmaktadır, sitede bulunan herhangi bir içeriği izinsiz, ticari amaçla kullananlar hakkında hukuki haklarımız vardır. Ticari olmayan kullanımlarda ise içeriğin bu sitede bulunduğu sayfasını belirtmek yeterlidir.

Bu sitede kullanıcılardan asla ücret ve bedel istenmez, tamamen ücretsizdir.

Bu sitenin tüm hakları Volkan Yılmaz’a ait olup başka hiçbir kurum, kişi bu site hakkında beyanat vermeye yetkili değildir, verenler hakkında hukuki, yasal haklarımız vardır. Volkan Yılmaz hakkında internet ortamında hiçbir kurum, kişi yazılı veya sözlü beyanat vermeye yetkili değildir, bu gibi durumlarda yine hukuki haklarımız vardır.

Bu hakkında sayfası, kullanım şartları sayfası, gizlilik sayfası sitenin tüm sayfalarında bulunmaktadır ve 8 Haziran 2009 tarihinden itibaren siteyi ziyaret etmiş tüm kullanıcılar bu yazılanları okumuş sayılırlar.


Ocak 2012 itibariyle sitenin wolkan.ca olarak belirlenmiştir, değişiklik sadece adres değişikliğidir sitenin içeriği, yazılar, yorumlar ve yazar tayfasında hiçbir değişiklik olmamıştır. Daha önce wolkanca.com ve blog.wolkanca.com adreslerinde çalışmaktaydı, önceki adresler de ziyaretçileri mağdur etmemek için çalışır vaziyettedir.

Ocak 2011 itibariyle sitenin wolkanca.com olan adresi genc.sinema.com olarak değiştirilmiştir, değişiklik sadece adres değişikliğidir sitenin içeriği, yazılar, yorumlar ve yazar tayfasında hiçbir değişiklik olmamıştır.
Daha fazla bilgi için iletişim sayfasından Volkan Yılmaz’a ulaşabilirsiniz.

Buraya tıklayıp(basıp) ne demişler bakabilirsiniz.

Aşağıdaki ses dosyası sebildir. https://wolkanca.com/eski/wolkanca.mp3