Kategoriler
Internet

Ya Google Türkiye'yi engellerse?

Bu soruyu bu sabah yetti.be sitesin de gezinirken arkadaşlar yazmış, hoş evet "ya Google Türkiye'yi engelerse?" ne poh yiyeceksiniz.
Twitter da öttüm bunu sabah sabah, hemen cevap geldi.
[via]

Google aramalarında çıkan sonuçların içinde zararlı içeriğe sahip olabileceği tespit eden siteler için bir uyarı var, yani Google o siteyi kara listeye alıyor, "bu site bilgisayarınıza zarar verebilir" uyarısı çıkıyor (detaylı bilgi).


turkish-embassy

İşte başlıktaki Ya Google Türkiye'yi engellerse sorusunun anlamı burada ortaya çıkıyor, Google şu an itibarı ile Türkiye Konsolosluğu'nun internet sitesini engelliyor, buyurun.
Darısı tüm Türkiye'nin başına, inşallah, maşallah, hayırlısıyla. [via]

Bu arada Türkiye spam ve spamcılık sıralamasında dünya 3.lüğüne yerleşmiş ne mutlu bize.

Eski wolkanca.com’da Ya Google Türkiye'yi engellerse? veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Ya Google Türkiye'yi engellerse? için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

Ya Google Türkiye'yi engellerse?için 25 yanıt

yahoo ve google nin bugünkü logoları ile ilgili yazı bekliyordum.doğru yolunda gidene birşey olmaz.googlenin ilkeleri net ve kesin mutlaka bir durum vardırda engelleniyordur.dikkatli olmak lazım..googleyi kızdırmayalım

google bunu şimdi yapmıyorki, ben ne zaman türkiyenin pekin büyükelçiliğine girsem hep aynı şeyle karşılaşıyorum, açılır pencere çıkıyor 🙁 bu site güvenli olmayan öğeler taşıyor v.s. gibi uyarılar ile karşılaşıyorum. yeni bir olay değil yani..

@anne kaz
evet dünya günü "earth day" şimdi 550 yerde yazılır o ben yazmak istemedim yazar arkadaşlar da yazmadı.

gerçekten düşüncürücü bir durum. ama böyle birşey olmasi imkansiz da gelmiyor değil.

büüyükelçiliğin sitesini yapan kişi dışeişlerinden bilmem kimin akrabası konumundaki bir webmasterdır.o da devlet bu ne yapsan gider demiştir.manzara bu şekilde ortaya çıkmış heralde.

bunun sebebi sitede daha önce .js veya popup kodundan dolayı ellenmiştir. siteyi yapan webmaster gerekli düzenlemeleri yapıp stopbadware.org adresine bildirirse engelleme kalkar.

yaw kurallara uymayan engellenir. google'da yapar bunu türk anayasasıda 🙂 azıcık baksınlar o türkiye konsolosluğu'nun internet sitesine de düzenlesinler. boşa çalışıyo demek ki o site 😛 vah yazık

google türkiye'yi engellerse iyi olur.. ama sonra tekrar açsın 🙂 belki sansürcü zihniyet artık biraz daha düşünmeye çalışır bir siteyi engellerken..

son cümle için; haklısın ve bunları ben de ispiyon ediyorum 🙂 etmeye de devam ederim herhalde. çünkü bu insanlar türk kullanıcıları kandırıyor. bunun yerine google, bu siteleri hiç listelemese keşke diyorum ve gidiyorum.

ne şimdi bu google bu ülke hakkında bişeyler yayınlıyor ve bizim adli mevkiiler erişimi yasaklıyor sizde google'den yanamı oluyorsunuz? soru 1 siz sitelerinizi google için mi kurdunuz? soru 2 google sizi yada bizi engellerse ne olur? (kendi kaybeder daha az para kazanır) ve soru 3 burda ülkenizi destkelemeniz mi gerekiyor? yoksa google'ye bir çeşiy taklamı atıyorsunuz en üste çıkmak yada orda kalmak için amaç ne? benim ülkeme zararı dokunan her türlü börtü böcek engellenmeli ve buna karşı çıkanlarda engellenmeli? sanalda olsa bu ülkenin kişi yada kurumlarını karalayamazsınız.. buna kimse izin vermez.
not: çok da umurumuzdaydı google neti o sağlamıyor bana arama motorumu bitti..

@cinar
şahsen ben, "evet google dan yanayım" internet teroristiyim ben, ronesanstan beri. ülkem beni destekliyor mu peki? hadi böyle yazarken ki delikanlılığını çalışarak göster sen de google gibi bir ticari oluşumu yarat, bu ülkede oluştur da görelim senin ve saz arkdaşlarının bu hararetli devletçiliğinin bize ve bu ülkeye faydasını.

@cinar
biraz araştırma yapsan ne iyi olurdu, 3-5 kuruş deediğin şey; abd de online reklam pazarının boyutu 15 milyar dolar civarı türkiye de ise 10 milyon dolar gibi, ve google türkiye deki bu 10 milyon doların belkide tamamına yakınınına olanını elinde tutuyordur, rakamlar yaklaşıktır dediğim gibi araştırabilirsin. google 2008 yılının ilk üç ayının kazancı 5.19 milyar dolar, bu miktarın 1.31 milyar doları net kâr. bizim sansürcü hükümetin bütçeci ne? işçinin, memurun, ssk lının durumu ne? domatesin fiyatını bir zahmet geçerken manava sorar mısın? buğday ve prinç de ki şapşallığı da bir araştır.

demek istediğim sen ey benden daha çok ülkesini sevdiğini iddaa eden arkadaş, 3-5 kuruş kazandırırsan bu ülkeye ne iyi olurdu be.

sizin gibiler yakın tarihe bakarsanız kitapları da sansürlemiş ve yakmışlardır, "aman canım ne olacak bir iki kitap toplanmış, 3-5 yazar ceza evinde çürümüş ne oalcakki allah aşkına, yahu 3-5 insan idam edilmiş çok mu" da demişlerdir ve emin ol bunları yapanlarda sizin gibi ülkesini herkesten çok sevdiğini üstüne basa basa belirtmişlerdir.

bu sansürcü sistemi destekledikçe bir gün döner dolanır sizi de sokar.

bence google türkiyeyi engellemez. engellerse binlerce sayfayı ve milyonlarca (10 milyondan fazla) türk internet kullanıcısını kaybeder. dolasysıyla reklamlara tıklayan veya reklam veren bir kitleyi kaybeder. yerli ve yabancı rakipleri rağbet görmeye başlar. para ve trafik onlara kayar. alexada da ilk 10 a giren türk siteleri çıkar. türk arama motoru için türk yazılımları kullanılır ve başarılı olursa dünyada birçok kişi kullanmaya başlar. örneğin rus arama motoru rambler.ru ve yandex.ru da olduğu gibi. server yazılımı nginx dünyada %10 a yaklaşıyor yaygınlık bakımından. apache ve iis den sonra geliyor yani.

ne demek yani şimdi google arama motoru ticari bir oluşum yaratmakla bu ülke üzerine herşeyi yazmak gibi bir hakka mı sahip oluyor? ve en sana kazandırdığı 3-5 kuruş adsense reklam kazancı için sanal alemde bile olsa ülkemi satacaz. bu mu?

ne oldu neden yayınlanmıyor cevap doğrular işinize gelmedi galiba wolkanca blog

birilerini bilmem ama bu avrupa taklacılığı ziyniyetindeki genç blogcular bu ülkeye kapak olmuş ey ödediğimiz vergileri yiyip arkamızdan bizi 3-5 kuruş reklam parası için avrupaya satanlar diğerleri gibi sizinde boğazınızda kalacak merak etmeyin eskiden ya sev ya terk et derlerdi artık onuda demiyorlar gitmiyorsunuz ki yüzsüzlüğünüzden..

google bu bellimi olur fakat engellenen o grupların acısını bir yerden çıkartacaktır kesin google belki onlar bişi yapmaz bizi sadece isyan ettirebilirler 🙂 .adsense paralarını vermezler olur biter ne kadarda gruba üyeydim gitti onlarca üyelik 🙂

google turkiyeyin engellerse haklıdır. eminim türkiyeden çektiklerini hiç bir yerden çekmiyodur google. bir arama yapıyorum aradığımdan başka herşeyi buluyorum. bu kadarda sapmcı olunmazki.

@emre
ya senin manevi bağın türk adli makamlarının çok umurumdaydı. helal aolsun çaksınlar engeli tebrikler adli makamlara.

hepimiz türküz dimi bırakın kim kimi engeller kara listeye alırsa alsın,sonuçta türk için alternatif çoktur illaki birileri zaten google için bişeyler düşünüyodur. bu sayede bu düşünceleride hızlanır.

güvenlik kamerası

engellemez engellemez türkiye google için süper bir kazanç platformu !

şimdi baktımda engelleme duruyormu diye, engelleme kalmış.