Kategoriler
Gündem

Pangea Day!

İstiklal Marşımızın Japon müzik kültürüyle harmanlanmış yorumunu daha önce tatmış mıydın?
Tatmış olsan da, olmasan da HEP BİRLİKTE paylaşabileceğimiz daha bir çok şey var!
Mesela dünyanın neresinde olursa olsun; bir insanın gerçek değerinin MİLYON DOLARLARLA bile ölçülemediğini biliyor muydun?
İşte Pangea Day! Meşhur TED'in bizlere hediyesi!
Hoşgörünün, ötekini anlamanın ve BİRLİKTELİĞİN günü olarak anılacak bundan sonra!
Sınırların, farklılıkların ve her gün yaşadığımız zıtlıkların önüne FİLMİN gücüyle geçecek!
Önce FİLM devirecek olumsuzlukları, sonrasında da İÇİNDE ZEKA PIRILTISI OLAN aktivitelerimizle süsleyeceğiz kalan boşlukları!

10 mayısta dünyayı başkasının gözünden görün

10 Mayıs Cumartesi Türkiye saati ile 21:00'da web ve mobil cihazlarımızdaki yayınlar sayesinde tüm dünya ile birlikte bu etkinliğe katılacağız.
Kahire/Mısır, Kigali/Ruanda, Londra/İngiltere, Los Angeles/ABD, Bombay(Hindistan) ve Rio DJ/Arjantin uydular yoluyla birbirlerine bağlanacaklar ve tüm dünyaya eş zamanlı CANLI yayın yapacaklar.
Etkileyici filmler, canlı müzik ve vizyoner konuşmacılar eşliğinde BİRLİK İÇİNDE zaman geçireceğiz.
Siz de Türkiye'nin çeşitli noktalarında etkinlik düzenleyebilir ve 5 kişi bile olsanız bizlere katılabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey internetteki canlı yayına ulaşabileceğiniz BİR EKRAN!
Evinizde, iş yerinizde ya da sokakta bir araya gelip bu etkinliğe katılın. Aktivitelerinizi de zenginleştirerek bizimle burada paylaşın.
Gelin 10 Mayıs'ta bir şekilde BİRLİKTE olalım!

*Pangea Day fikri 2006 yılında TED Ödülü'nü alan film yapımcısı Jehane Noujaim'in hayaliydi!
**Pangea, Dünya'da yaşam başladığında bütün kıtaların bir ada gibi birbirine birleşik haline verilen isim.

Facebook grubumuza bekleriz. [via]

Eski wolkanca.com’da Pangea Day! veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Pangea Day! için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

Pangea Day!için 1 yanıt

tamda coğrafya dersinde işledik bunu pangea ile ilgili bildiğim tek şey kıtalar dünyanın ilk zamanalrında birleşik olduğudur dünyada böyle asya avrupa diye kıta yoksa tek bir bütündü o bütünede pangea deniyordu kıtalar sonra depremler heyelanalr toprak kayması vs volkan patlamaalrı gibi durumlar yüzünden toprak ayrıldı farklı topraklara doğru gitti.bildiğim böyle eskiden tek kıta vardı asya felan yoktu bu kıtalar birleşirse miltyon milyar yıl sonra eğer o zaman bu kıta tekrar pangea olarak anılacak