Türkiye'de internet yasaklansın

Yakında Türkiyede internet komple yasaklanırsa hiç şaşırmam. Benim fikrimce bir web sitesine erişimin bir ülkenin bir telekomünasyon kurumu tarafından mahkeme kararına göre engellenmesi hiç ama hiç mantıklı değil ve hiç doğru değil. Siz eğer bu engellemeyi stratejik veya diplomatik bir atak olarak düşünüp yaptıysanız tamam bunu anlayabiliriz fakat eğer bu engelleme içi boş bir engellemeyse üzgünüm yanlış yapmışsınız. Bu engelleme davasını açan savcı acaba www.roj.tv sitesini engellemek içinde bir dava açabilirmi rica etsem? Neden Youtube? Dünyanın en büyük şirketleri arasında bulunan ve Türkiye'ye yatırım planları içerisindeki Google adlı firmanın yakın zamanda satın aldığı ve dünyanın en büyük, en çok kullanılan video paylaşım sitesi Youtube Atatürk'e yapılan çirkin hakaretin ve benzerlerinin olmaması için önlem alabilir fakat siz bu ve buna benzer çirkinlikleri yapan dış kaynakalara erişimi kendi ülkemizde kapatıp nasıl bir önlem almayı planladınız, şahsen ben bunu anlamıyorum. Sanki Türk telekom Youtube sitesine Türkiye'den erişimi engelledide Youtube'nin boyumu kısaldı? Sen Youtube sitesini ülkende yasaklayarak çok çok üzgünüm Atatürk Cumhuriyetini Atatürk'ü korumak adı altında karaladın sevgili ülkem, sen böyle yönetilmeye devam edersen ülkem gireceğin yer Avrupa birliği ülkelerinin yanı değil gireceğin yer İran ve Sudi Arabistan gibi ülkelerin yanıdır.
Benim blogumuda yasaklayın!

Bu arada Youtube sitesine şu adresten ferah ferah girrebilirsiniz.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

çok haklısınız sayın wolkanca,
bu yazıyı başka bir yazıdaki yorumlardan buldum, gerçekten çok iyi.
ben internetin kesin özgürlük olduğunu düşünüyorum, karşı çıkan varsa gelsin söylesin!
internet özgürlüktür, özgürdür.
başka bir şey söyleme gereği hissetmiyorum.
saygılarımla; f. batuhan içöz.

youtube kapatılınca düşüncelerimi youtube ayıbı diye yazmıştım.yakında çok gürültü ediyonuz diye yatağımıza kadar el atarlarsa şaşırmam.kaba benzetme oldu ama kusura bakma böyle haberlerde ve engellemelere dayanamiyorum.

yasakci zihniyete her ne kadar karşi olsamda bu yasaği destekliyorum çünki haklı bir uygulama.
basit bir açiklma ile dünyada en çok kullanici olan youtube'nin türkiye aşikar ortada biz türkiye olarak 3-5 videoyu ordan kaldirtamiyosak tepkimizle bari birakidna tepkimizi koyalim yasaklansin. belki anlarlar. bu ara en son haberlere dayarank youtube'nin türkiyey ofis açmasi türk kullaniclarindan kazandiği reklam gelirinden velli bir vergi vermesi ve videolara türkiye zarar veren aşşalaycii videolarin bu ofis uzerinden kaldirlamsi gibi bir talepte bulundu türkiye koca google bunu yapamiyosa birakinda yasaklansin 🙂
kendi milletimizin hakkı bence daha üstündür.

çin bile yasakladi youtubeyi.