Kategoriler
Tech

Google, yeni reklamıyla Apple ile dalga geçti Google’ın yeni Android reklamı, Apple’ın cihazlarında USB-C’ye geçişiyle dalga geçiyor.

Apple etkinliğine kısa biz zaman kaldı ve Google, Android için yayınladığı reklam filminde iPhone’ların USB-C’ye geçişiyle dalgasını geçti.

Kategoriler
Tech

Telefonunuz kaç yıl daha güncelleme alacak? Cep telefonu modelinin kaç yıl daha güncelleme alabileceğini hesaplayan bu sitede Android işletim sistemi kullanan tüm marka ve modelleri var.

Telefonunuz kaç yıl güncelleme alıyor? Bu site(androidupdatetracker.com) ile saniyeler içerisinde öğrenebilirsiniz.

Kategoriler
Tech

Tamir edilebilir Nokia G22 Finlandiya kökenli cep telefonu şirketi Nokia, Android işletim sistemli G22 kodlu yeni bir akıllı telefon tanıttı.

Nokia G22 parçalarını değiştirmek çok kolay: İşte değiştirme süreleri! Nokia G22 akıllı telefon modeli sürdürülebilir malzemeler ile çevre dostu olmaya çalışırken sadece 20 dakikada ekranı değiştirebilme imkânını kullanıcıya veriyor.

Kategoriler
Tech

iPhone 15 Ultra iPhone 15 Ultra hakkında şu ana kadar bilinenler.

Apple’ın iPhone 14 Pro Max modelinin potansiyel halefi olan iPhone 15 Ultra için fiyat ve özellikleri vs. söylentileri derledim.

Kategoriler
Tech

iTunes olmadan iPhone yedeklemek iTunes gerekmeksizin iOS cihazınızı yedekleyebilirsiniz ancak önermiyorum.

Aslında bir iOS cihazının yedeklenmesi için en doğru, en efektif ve en güvenli yol iCloud’dır, iCloud hem her şeyi(her şey) hem güvenli ve hızlı olarak yedekleyebilir ayrıca bunu istediğiniz zamanlama ile düzenli olarak yapar. Ancak bir şekilde cloudda(bulut sunucu) olmasını istemiyor olabilirsiniz ve iTunes de kullanmıyor olabilirsiniz bu durumda telefonu yerel bilgisayara yedekleme imkanı da var, bu arada yerel yedek için de iTunes hemen her şeyi kolayca yedekleyebilir.

Kategoriler
Tech

Cep telefonu yenileme merkezi yetkisi Türkiye’de cep telefonu yenileme merkezi yetkisi alan firmalar.

Türkiye’de halihazırda 2. el ve yenilenmiş cep telefonu satışı yapılıyor, satış yapan firmalar garanti olarak kendi özel sözlerini veriyorlar ve tüketici için hiçbir bir yasal dayanak yok ve Ticaret Bakanlığı yeni bir yönetmelik ile 2. el cep telefonu satışına düzenleme getirdi. Buna göre 2. el ve yenilenmiş cep telefonu satışını tıpkı sıfır cihaz gibi tüketici hakları ile satabilecek firmalara belge verilecek, şu an 3 firma bu belgeyi almış durumda.