Kategoriler
Genel

19 Mayıs reklam filmleri 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı reklam filmleri.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için firmaların yaptığı reklam filmlerini Youtube’dan derledim. Bazıları çok iyi, Karsu & Antakya Medeniyetler Korosu’nun olduğu Garanti Bankasının filmini çok beğendim.

Kategoriler
Genel

23 Nisan 2023 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun!

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı; Ulu Önder Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği, dünyada eşi benzeri olmayan tek gün, bizler ve ülkemiz için bir onur ve gurur kaynağıdır.

Kategoriler
Genel

Cumhuriyet Bayramı reklam filmleri (2021) 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Reklam filmleri 2021.

Geçtiğimiz yıl pandemi dolayısıyla kutlamalar aysak olduğu için bu yıla göre çok daha iyi ve fazla sayıda reklam vardı, bu yılda birkaç güzel reklam beğendim ancak geçen yıl kadar olamamış.

Kategoriler
Genel

23 Nisan 2021 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun. Şey mi dostum, yine yangınlar yine ben.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti ve Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kutladığı bir bayramdır. Aslında ilk adı “Hâkimiyet-i Milliye Bayramı” idi ve tarihi 1 Kasımdı, 1935’de 23 Nisan milli bayramı ile birleştirildi.

Kategoriler
Genel

10 Kasım reklamları (2020) 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü için bazı markalar özel reklam filmleri yaptı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 2020 için markaların hazırlamış olduğu reklam filmlerini listelemiştik, gerçekten harika reklamlar vardı. Şimdi yine aynı markaların hemen hepsi 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü için de reklam filmleri hazırladı.

Kategoriler
Genel

26 Eylül Türk Dil Bayramı Türk Dil Bayramı, Türk Dili Kurultayı’nın açılış günü olan 26 Eylül 1932 tarihinden bu yana kutlanıyor. Kökenleri tarihin çok eski dönemlerine uzanan dilimizin için kabul edilen Türk Dil Bayramı’nın bu yıl 87. yılını kutluyoruz.

Türk Dil Kurumu Mustafa Kemal Atatürk başkanlığında 88 sene önce, bilim adamı, gazeteci, yazar, devlet adamı ve sanatçı gibi önemli meslek gruplarını topladığı Türk Dili Kurultayı’nda Türkçe’nin önemini vurgulamak için 26 Eylül gününü ‘dil bayramı’ ilan etti. Türk Dil Kurultayları, dilin gelişmesi, özleşmesi, zenginleşmesi konusunda önemli çalışmalar yapmışlardır. Her sene 26 Eylül tarihinde Türk Dil Bayramı düzenlenen çeşitli etkinlikler ile beraber kutlanır.