Kategoriler
Tech

iPhone 15 serisi incelemeleri Apple’ın yeni akıllı telefon serisi olan iPhone 15 ailesi için ilk incelemeler çıktı, dikkat çeken detaylar verildi.

iPhone 15 serisi telefonlar için ilk video incelemelerin bazılarını buraya ekledik. Bu incelemeler kapsamında dikkat çeken detaylar da var, örneğin telefonlar USB-C üzerinden aksesuarlar yanında başka telefonları şarj edebiliyor ya da başka telefonlardan şarj alabiliyor. Testlere göre burada şarjı daha yüksek olan telefon bir powerbank gibi davranıyor ve diğer iPhone’a enerji aktarıyor (Süreç Android cihazları da kapsıyor).

Avrupa Birliği’nin baskısı ile Apple dahil tüm üreticilerin cihazlarını USB-C ile donatması bence harika bir şey, AB ilk defa benim de işime yarayan bir işe yaradı diyebilirim. Öte yandan iPhone 15 almak için biz Türk vatandaşı maaşlı köleler olarak gerçekten çok çalışmamız gerekiyor. iPhone 15 serisi telefonların Apple markalı orijinal kılıfları da 2bin TL($74)’den başlıyor ve Apple aslında sadece kendisi için değil aksesuar üretici firmalar için de yeni modeller çıkarıyor ve ekonomiye bu şekilde de etki ediyor.

Kategoriler
Tech

iPhone 15 Pro almak iPhone 15 Pro almak için hangi ülkede kaç saat çalışmalısınız Türkiye, 1. sırada yer aldı.

iPhone 15 Pro almak için ülke bazlı çalışma saatleri belirlendi. Türkiye, 1. sırada yer alıyor. Elbette bu bir sürpriz değil.

Kategoriler
Tech

iPhone 15 USB-C kabloları iPhone 15’in kutusundan çıkacak renkli ve örgülü USB-C kabloları ilk kez göründü.

iPhone 15’in lansmanına çok az bir vakit kala sızıntılar gelmeye devam ediyor. Yeni bir sızıntıya göre, yeni iPhone modelleriyle birlikte kutudan örgülü, kasa rengiyle uyumlu USB-C(type-c) kabloları çıkacak.

Normalde şu an satışta olan Apple markalı USB type-c şarj kabloları beyaz renktedir ancak iPhone 15 ile kutudan cihaz rengine göre örgülü kablo çıkacağı söyleniyor.

Kategoriler
Tech

iPhone 15 serisi batarya kapasiteleri Apple, bu yıl Eylül ayında iPhone 15 serisinin tanıtımını gerçekleştirecek. iPhone 15 serisi daha büyük bataryalara sahip olacak.

iPhone 15 serisi için bekleyiş sürüyor ve yeni modellerden bilgiler gelmeye de devam ediyor. Görünüşe göre iPhone 15 modelleri mevcut iPhone 14 modellerine göre önemli ölçüde daha büyük batarya kapasitesine sahip olacak. Üretim teknolojisindeki gelişmeler de göz önüne alındığında iPhone 15 pil ömrü konusunda güçlü olacak gibi görünüyor.