Kategoriler
Tech

iPhone 15 Pro almak iPhone 15 Pro almak için hangi ülkede kaç saat çalışmalısınız Türkiye, 1. sırada yer aldı.

iPhone 15 Pro almak için ülke bazlı çalışma saatleri belirlendi. Türkiye, 1. sırada yer alıyor. Elbette bu bir sürpriz değil.

Kategoriler
Genel

Dünyanın son 1 milyar yılını 40 saniyede izle Dünya katmanlarının hareketlerinin yeni bir araştırması, etkileyici bir animasyonla beraber yayımlandı.

Dünya katmanlarının hareketlerinin yeni bir araştırması, etkileyici bir animasyonla beraber yayımlandı. Bu animasyon, Dünya’nın son bir milyar yıllık tektonik plaka hareketini sadece 40 saniyede izlememizi sağlıyor.

Kategoriler
Genel

Ekoanksiyete Dünyada giderek artan kaygı türü ekoanksiyete. İklim değişikliği mental sağlığınıza etki edebilir.

Tüm dünyayı etkileyen iklim değişikliği ve küresel ısınma dünyada kaynak sıkıntısı yaratmanın yanı sıra, kişilerin mental sağlığını da etkiler hale geldi. İklim değişikliği ve bunun sonucunda karşılaşabileceğimiz çevresel felaketlerden aşırı kaygı duyma durumu olan “ekoanksiyete” günümüzün hızla artan kaygı çeşitlerinden biri haline geldi.

Kategoriler
Düşünce

Pandora Papers Pandora Papers / Pandora Belgeleri üzerine.

Arkadaşlar bildiğiniz gibi daha önceden bu tür bir çok papers/belge ortaya çıkmıştı en bilinenlerden biri Panama Papers’dır ve başkaları da var birçok, fazla fazla mevcut. Şimdi dün itibariyle "Pandora Papers" ismiyle yeni bir veri yayıldı, bu verilerde Birleşik Krallık’a yani İngiltere olarak bildiğimiz ülkeye ait özerk adalardan oluşan Virjin Adaları(British Virgin Islands) da bulunan “Offshore” olarak adlandırılan bir banka sisteminde parası bulunan kişiler ve bu hesapların hareketleri, servetlerinin miktarları ortaya çıktı.

Kategoriler
Düşünce

İngiliz kadınlar, Türk kadınından daha mı değersiz? Bu fotoğraf eşit ücret için 1968’de eylem yapan kadınların yürüyüşünde çekilmiş. 1970’te de haklarına kavuşmuşlar.

Bu görsel, bundan yaklaşık 60 yıl önce 1960’lı yıllarda İngilterede kadınların yaptığı eylemin fotoğrafı.

Fotoğrafta önemli olan şey ülke olarak -klasmanımız-, en sağdaki "kanada, turkey, norway, usa, holland, filand" yazılı pankart dikkat çekici.

Kategoriler
Genel

Dünyayı canlı izleyin: SkylineWebcams Dünyanın dört bir yanından internete bağlı canlı kameraları izleyebilirsiniz.

İnternet’in hayatımıza kattıkları gerçekten saymakla bitmez, bilgi edinme, bilgiye ulaşma ve yayma vs.
SkylineWebcams sitesi ile dünyanın dört bir yanındaki canlı kameralar izlenebiliyor.

Kategoriler
Genel

Apple piyasa değeri Apple($AAPL) piyasa değeri ile dünyanın en büyük 7 ülkesinden sonra 8. en büyük.

Apple geçen yıl dünyanın ilk piyasa değeri 2 trilyon doları aşan şirketi olmuştu, bu yılda ise dünyanın en büyük 7 ülkesinden sonra 2.5 trilyon dolar değer ile 8. büyük.(bazı hesaplamalar) Apple’ın aylık 60 milyar dolar geliri var, şöyle düşünün Türkiye’nin hem ihracat hem ithalat toplam ticaret hacmi 39 milyar dolar yani Apple 2 tane Türkiye edebilir.

Kategoriler
Genel

Dünyanın en çok taşınmak istenilen 10 ülkesi Yurt dışına taşınmak için en popüler ülkeler hangileri sorusuna cevap olabilecek bir istatistik.

Remitly isimli şirketin yaptığı araştırmaya göre insanların en çok taşınmak istediği ülkeleri görebiliyoruz. Türkiye’deki insanlar en çok Almaya’ya, Amerikidakiler en çok Japonya’ya ve dünya genelinde insanların çoğunluğu Kanada’ya taşınmak istediğini belirtmiş.