Kategoriler
Eğlence

“Türkiye’nin Hazineleri” Google Arts & Culture

Google Arts & Culture hazırladı: “Türkiye’nin Hazineleri”.

Google, T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı ile güzel bir iş birliği gerçekleştirdi ve bundan “Türkiye’nin Hazineleri” doğdu.

Google Arts & Culture ile Türkiye’nin Hazineleri’ni Keşfedin – Cumhuriyetin 100. yılında Türkiye’nin kültür mirasını ve zengin mutfağını Google Arts & Culture ile keşfedin. Uzmanlarca hazırlanan 70’den fazla hikaye, Street View teknolojisi ile ilk defa çekilen 20 müze ve ören yeri ve tarihçi Bettany Hughes tarafından hazırlanan videolarla Türkiye’nin kültürel ve gastronomi hazinelerini keşfedin. Daha fazlası için: goo.gle/turkiyeninhazineleri Bu proje T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliğiyle gerçekleştirilmiştir.

Proje Sayfası:

Google Arts & Culture odağında kurulan ortaklık hakkında şu açıklama yapıldı:

Cumhuriyetin 100. yılında Türkiye’nin kültür mirasını ve zengin mutfağını Google Arts & Culture ile keşfedin. Uzmanlarca hazırlanan 70’den fazla hikaye, Street View teknolojisi ile ilk defa çekilen 20 müze ve ören yeri ve tarihçi Bettany Hughes tarafından hazırlanan videolarla Türkiye’nin kültürel ve gastronomi hazinelerini keşfedin. Bu proje T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı iş birliğiyle gerçekleştirilmiştir.

Daha fazlası için: goo.gle/turkiyeninhazineleri
Cumhuriyetimizin 100. yılında Türkiye’nin zengin kültürel mirasını ve yemek kültürünü dijitale taşıdık! Google Arts & Culture Türkiye Platformu’nun lansmanı, Bakanımız @MehmetNuriErsoy ’un katılımıyla İstanbul’da gerçekleştirildi. Bu eşsiz deneyimi keşfetmeye hazır mısınız?

Bu açıklamayı burada izleyebileceğiniz videoya açıklama olarak giren Google, aynı zamanda buradaki “Türkiye’nin Hazineleri” sayfasını da açtı. Bu, “Türkiye’nin mirasının pek bilinmeyen hikayelerini, yemek ve kültür varlıklarını keşfedin” açıklaması yapılan sayfada, Türkiye’nin çok eskiye dayanan kültürel değerleri hem görsel hem yazılı hem de videolar ile gözler önüne seriliyor. “100 yıl önce Türkiye bir Cumhuriyet oldu” bölümü üzerinden Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bize bıraktığı en büyük miras olan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş sürecine değinen internet devi, çalışması kapsamında çok sayıda müze ve bu müzelerin barındırdığı tarihi eserler hakkında harika detayları bir araya getiriyor. “Türkiye’de Görülmesi Gereken 5 Antik Şehir” başlığı altında mutlaka dikkate alınması gereken öneriler gösteren Google, çalışması kapsamında çok zengin Türk mutfağını da unutmuyor.