Kategoriler
Internet Konuk Yazar

Kapatılası WordPress eklentisi

Malumdur youtube bir kapanıp bir açılırken ilk defa bu kadar kapalı hale geldi. Bloglarımızda paylaştığımız youtube video alanları boş kaldı. Artık bir çözüm var. Parsera tarafından geliştirilen bir WordPress eklentisi ile yasağı aşabiliyor videoları yazılarınıza rahatlıkla ekliyebiliyorsunuz.

Youtube'un kapalı olmasından dolayı Türk bloglarının çoğunda bulunan video içerikleri aylardır erişilemez oldu. Youtube ve Türkiye hükümeti kendi aralarında aç/kapa sorununu çözmeye çalışırlarken, Parsera WordPress üzerinde çalışan bir eklenti geliştirdi. Bu eklenti sayesinde bloglarda hali hazırda var olan youtube video içerikleri gösterilebilecek aynı zamanda da yeni youtube videolarınızı gönül rahatlığıyla bloglarınıza ekleyebileceksiniz.

Eklenti şu şekilde çalışmaktadır. WordPress sayfası yüklendikten sonra youtube menşeli videoları bularak bunları vtunnel versiyonları ile değiştirmektedir. Tabi sadece bir replace komutundan ibaret olmadığını ve tarayıcı uyumluğunu sağlabilmek adına iki gecemizi aldığınıda belirtmeden geçemeyeceğim.

Youtube açıldığı zaman WordPress eklentiler panelinden eklentiyi devre dışı bırakabilir, youtube tekrar kapandığında bir kaç saniyede eklentiyi tekrar etkinleştirebilirsiniz 🙂

Şu anda versiyon numarası 0.1, 0.1.1 olan bu ürünümüzün hatalarının ve eksiklerini olacağı aşikardır. Bu nedenle her türlü hatayı ve öneriyi buradan bildirebilirsiniz.

Eklentiyi indirmek ve detaylı bilgi almak için tıklayınız.
Nereye? Buraya! 🙂

Eski wolkanca.com’da Kapatılası WordPress eklentisi veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Kapatılası WordPress eklentisi için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Konuk Yazar

Wolkanca sitesine Konuk Yazar olan, dışarıdan kendi yazılarını ekleyen bir kişi.

evet çok iyi bir eklenti, sonraki sürümlerde bazı ufak tefek hataları giderilirse ve youtube açılırsa da bundan sonra engellenecek diğer video sitelerinde de kullanırız (:

çok güzel bir çalışma olmuş.parseraya teşekkür.
bu arada blogger içinde kullanılabilir olması için çalışılmış.link