Kategoriler
Konuk Yazar

Kapatılası WordPress eklentisi

Malumdur youtube bir kapanıp bir açılırken ilk defa bu kadar kapalı hale geldi. Bloglarımızda paylaştığımız youtube video alanları boş kaldı. Artık bir çözüm var. Parsera tarafından geliştirilen bir WordPress eklentisi ile yasağı aşabiliyor videoları yazılarınıza rahatlıkla ekliyebiliyorsunuz.

Youtube'un kapalı olmasından dolayı Türk bloglarının çoğunda bulunan video içerikleri aylardır erişilemez oldu. Youtube ve Türkiye hükümeti kendi aralarında aç/kapa sorununu çözmeye çalışırlarken, Parsera WordPress üzerinde çalışan bir eklenti geliştirdi. Bu eklenti sayesinde bloglarda hali hazırda var olan youtube video içerikleri gösterilebilecek aynı zamanda da yeni youtube videolarınızı gönül rahatlığıyla bloglarınıza ekleyebileceksiniz.

Eklenti şu şekilde çalışmaktadır. WordPress sayfası yüklendikten sonra youtube menşeli videoları bularak bunları vtunnel versiyonları ile değiştirmektedir. Tabi sadece bir replace komutundan ibaret olmadığını ve tarayıcı uyumluğunu sağlabilmek adına iki gecemizi aldığınıda belirtmeden geçemeyeceğim.

Youtube açıldığı zaman WordPress eklentiler panelinden eklentiyi devre dışı bırakabilir, youtube tekrar kapandığında bir kaç saniyede eklentiyi tekrar etkinleştirebilirsiniz 🙂

Şu anda versiyon numarası 0.1, 0.1.1 olan bu ürünümüzün hatalarının ve eksiklerini olacağı aşikardır. Bu nedenle her türlü hatayı ve öneriyi buradan bildirebilirsiniz.

Eklentiyi indirmek ve detaylı bilgi almak için tıklayınız.
Nereye? Buraya! 🙂

WOLKANCA

Konuk Yazar

Wolkanca sitesine Konuk Yazar olan, dışarıdan kendi yazılarını ekleyen bir kişi.