Blogger'a Türkiye'den erişim engellendi

Tesettürler TürkiyeBlogger.com ve blogspot.com Türkiye'den erişime mahkeme kararı ile kapatıldı. Henüz nedeni açıklanmadı her zamanki gibi ve sanırım daha önce wordpress.com engellemesindeki gibi bir blog'un mahkemeye şikayet edilmesi neticesinde kapatıldı. WordPress.com'da 1 yıl kadar kapalı kalmıştı ve daha sonra ön alan adının xxx.wordpress.com un engellenebileceğini keşfeden yetkililer wordpress.com'u açıp sadece o şikayet edilen ön alan adını kapatmışlardı. Blogger ve blogspot.com da wordpress.com'un daha önce yaşadığı şeyi aynen yaşayacak gibi görünüyor.

Blogspot.com alan adı ile yayınlanan bloglar kapalı fakat özelleştirilmiş domaine sahip blogger bloglarına erişebiliyoruz şu an için. Blogger bloglarının paneline girmek isteyen insanlar büyük şok yaşamış olmalılar, yazılarını mail ile göndermek için ayarlama yapanlar aslında yazı göndermeye devam edebilirler.

Temel hak ve özgürlükleri tanıla

windows/system32/drivers/etc/ deki hosts dosyasına
72.14.207.191 blogger.com
209.85.165.191 www.blogger.com
yazınca girilebiliyomuşsunuz blogger.com a fakat şimdilik. [via]

Bu hatalı ve yanlış engellemeler daha ne kadar devam edecek ülkemizde bilemiyorum, bu konularda bilir kişi eksikliği vs. durumların mahkemelerde sıkça yaşandığını birinci elden biliyorum, bu tür bir dava da benim var ve inanın anneme anlatır gibi mahkemeye anlatıyorum durumu ama nafile.

Durmak yok yola devam ….. …..! (noktalı yerleri siz doldurunuz)

English: Blogger.com (Blogspot) banned in Turkey.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

bir de masaüstü yazılım kullananlar yazı göndermeye devam edebilir.zannedersem zoundry raven ve wlw kullanılabilir.zoundry raven vardı sen de linki yayınlarsan iyi olur.
benim blog dediğin gibi kendi domaininde olduğundan erişelebiliyor. ama yine de kabul edilebilir değil.cıvıttılar bu olayı ensesi kalınlar

alexa istatistiklerine göre blogger türkiye'nin en sık girilen 9. sitesi. kaba bir hesapla blogger'ı kapatmakla türk insanının %10 15 gibi internete girmesi yasaklandı.

merhaba

günde 20000 ziyaretçisi olan blogger sitemi tüm içeriği ile kendi domainimde nasıl yayınlayabilirim. bu konuda yardımcı olabilirmisiniz

yukarıdaki yolla da girilmiyor malesef sadece vekil sunucularla girilebiliyor.şimdilik başka adam akıllı yol bulunabilmiş değil ama bulunacaktır.dns proxy ayarları işe yaramıyor en azından ben yapamadım.kendi domainim olduğu için yayındayım ama hem görünüş hemde yönetişde büyük eksiklikler var.. bu arada tünellerden girilip 10 dolar karşılığı domaini alıp belki yayın yapılabilir..yada içeriğinizi olduğu gibi ücretsiz bir wordpress hesabınıza aktarıp,blogspot giriş sayfanıza eşek kadar link verip oraya yönlendirebilirsiniz.zaten yasakları yiye yiye tünel ustası olup çıkacağız!!
www.annekaz.com

sayın türkiye cumhuriyeti milletvekili,

5651 sayılı internet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi ve bu yayınlar yoluyla işlenen suçlarla mücadele edilmesi hakkında kanun" adı altında çağımıza ve bize hiç yakışmayan bir kanun sebebiyle ülkemizde çeşitli internet sitelerine erişim engellenmektedir. bu kanun şu anki biçimiyle sadece ülkemizi çağdışı bir konuma sürüklemekle kalmamakta, bununla birlikte insan hakları evrensel beyannamesinin 11. ve 19. maddelerine aykırılık teşkil etmektedir.

beyannamenin 11. maddesine göre kişinin suçu ispatlanana kadar suçsuz sayılacağı ilkesi, bu kanundaki gecikmesinde sakınca bulunan durumlarda tedbir amaçlı yayın durdurması ile çiğnenmektedir.
yine beyannamenin 11. maddesine göre zanlıya adil dava hakkı tanınmadan suçlu ilan edilememesi gerekliliği de bu kanunla ihlal edilmekte, kendini savunma hakkı verilmeyen uluslararası siteler de kapatılmaktadır.

yine bu kanun, beyannamenin 19. maddesine göre herkesin sahibi olması gereken fikir sahibi olma ve ifade etme hakkı, daha da önemlisi kişinin herhangi bir ortamda, kısıtlama olmaksızın bilgi edinme hakkına karşı çıkmaktadır.

bunlardan daha da elim ve vahim olmak üzere, sayın milletvekili, bu kanun türkiye'nin çağdaş medeniyetler seviyesine gelmesine engel olmaktadır.

işte tüm bu saydığım sebeplerden dolayı, sayın türkiye cumhuriyeti milletvekili, bu kanunun iptali için en kısa sürede bir çaba göstermezseniz, ve bu çabanın samimiyetine bu yasadan dolayı hicap duyan bir türkiye cumhuriyeti vatandaşı olan beni inandırmazsanız bundan sonraki herhangi bir yerel veya genel seçimde, size ve varsa temsil ettiğiniz partinize oy vermeyeceğimi ve çevreme de bu yönde telkinde bulunacağımı bildiririm.

saygılarımla,
isim soyisim
türkiye cumhuriyeti vatandaşı

mail atılabilecek adresler:

halklailiskiler@chp.org.tr
halklailiskiler@mhp.org.tr
kamer.genc@tbmm.gov.tr
ufukuras@ufukuras.net
ve http://tbmm.gov.tr/develop/owa/mv_e_posta_sd.uye_… adresindeki tüm adresler.

merhaba arkadaşlar, blogger yine kapandı. buradaki yazan bilgileri hosts dosyasına ekiyorum ama birşeyi yanlış yapıyor olmalıyım. youtube için yapılan dosyanın içine blogger için gerekli satırları ekleyerek tekrar upload etseniz ne iyi olur…