Kategoriler
Geyik

Sevgili internet kullanıcıları

Aşağıdaki metni arkadaşlarınaza da gönderip hem gülebilirsiniz hem de belki aralarında bu tür maillere inanan saf arkadaşlarınız varsa uyandırmış olursunuz.

Sevgili İnternet Kullanıcıları; Benim en büyük sorunlarımdan birisi, son aylarda özellikle yoğunluk gösteren mail ve saçma msn mesajlarıdır.
Her mailimi açtığımda Yok şu şöle olmuş yok bu böyle olmuş bir sürü mail gelir. İnandırıcı ve ısrarcı bir dille ağır bir Milliyetçi, Dinî, Kemalist, Laik gibi kavramları dikte ederek insanların hem zamanlarını hemde azimlerini kıran sömürgeci zihniyeti kınıyorum.

Bana gelen maili sizlerle paylaşarak bu soruna karşı verilecek cevabın ne olduğunu göstermek istedim.

e-mail

 1. bir yere üye olduğunuz, bilmem kaç tane e-posta gönderdiğiniz için fidan falan dikilmez!
 2. bir yerlerde oy kullandığınız için türkiye’de bir kanun teklifi yasalaşmaz!
 3. bir e-postayı 10-50 kişiye gönderirseniz dileğiniz yerine gelmez! dileğinizin olması için çalışmanız gerekir (bazen bu kadar postayla tam tersi olur; o kadar adam size beddua eder ki, ’bu işlerim niye sarpa sardı yahu?’diye düşünür durursunuz).
 4. bir e-postayı gönderdiğiniz kişi sayısına göre microsoft veya aol gibi firmalar size para yardımı falan yapmaz! nefes aldığınız için size para ödeyen oldu mu şimdiye kadar? eee?
 5. microsoft servetini falan dağıtmıyor arkadaşlar! manyak mı bunlar?
 6. lc waikiki satılmadı!
 7. domino’s pizza domuz yağı/eti kullanmıyor! ayrıca meyveli yoğurtlarda da domuz yağı iğrenç olur!
 8. gerçekte yardım bekleyen yanmış bir çocuk yok. varsa da aynı çocuk geçen sene zaten bir kez yanmıştı!
 9. hastanede kan bekleyen öyle bir vatandaşımız yok! varsa bile kan e-posta ile istenemeyecek kadar acildir.
 10. coca cola’yı tersten okuyup ’la kabe’ görebiliyorsanı z, barkodlardan yemek tarifi de okuyabilirsiniz.
 11. doları katlayınca pentagonun yanmış resmi oluyormuş. az daha katlayınca ikiz kulelerin yanmış şekli çıkıyormuş. dolar, pentagon ve ikiz kulelerin inşasından çok daha önce şu andaki halini almış ama, ne gam, değil mi? ) bir şeyi yeterince sündürürsen her şeye benzer zaten!
 12. ’bue-postayı sana yollayana da yolla. dostluğumuz pekişsin!’diyenlere sesleniyorum. aynı e-postayı göndermeyin. başka şey yollayın kardeşim!
 13. nike logosunda aslında allah yazısı gizliymiş. biz baktık. göremedik.
 14. türk polisi e-posta trafiğini takip etmiyor! ortada yeterince ’trafik’ var zaten!
 15. sinemada koltuğumuzun altına aids virüsü taşıyan iğne yerleştiren psikopatlar varmış ya; işte onlar yok aslında.. öcü o öcüüü…
 16. biri sizi kafaya takmışsa ondan bir zarar görme riskiniz görece yüksektir. fakat fazladan telaşa gerek yok; size birinin zarar verebilmesi için msn kullanmak gerekli değildir
 17. msn paralı olmuyor. logo mogo maviyken yeşile veya mora dönmüyor. bir yere tıklamanız da gerekmiyor!
 18. erkek milletini yeren, kız milletini öven mailler erkeklerin icadıdır. maksat kızların msn adreslerini topalamaktır arkadaşlar!
 19. israilli bilim adamlarının sivri sinek dna’sıyla oynayıp süper kan emici, on kat daha dayanıklı hale getirdiği ve komşu ülkelerin Türkiye’de dahil dna haritasını çıkartmakta kullanacağı casus sivrisinek olayı… tabi mesajın sonlarındaki damarlamızdaki asil kanı kirletmeye yönelik böyle bir girişimi kemalist gençliğin asla kabul etmeyeceği vurgusu, karşılıklı akıl sağlığı dilekleriyle vedalaşmamıza yol açmıştır.
 20. 1987’den beri dolaşan e-posta diye bir şey yoktur. zira o yıllarda e-posta yoktu!
 21. klavyemizdeki ’w, h, k, ğ’ tuşları paralı olmayacak. yormayın kendinizi!
 22. petrol rezervlerimizin üzerine amerika civa döküp kuyuları kapatmış. arkadaşlar, bu mesajı hababam göndereceğinize bir kova kapıp civaları boşaltın madem! malum, cıva sıvı bir madendir. tamam ağır, ama sıvı!
 23. rus hackerler türk hackerlara savaş falan açmadı. açsa da ucu bize dokunmaz! siz hacker mısınız?
 24. sizi kimse telefonunuzu kontrol etmek için arayıp sizin kimlik bilgilerinize erişmek için kullanamaz. faturasını falan da sizin hesabınıza böyle bir yöntemle geçiremez! yapana da helal-i hoş olsun derim, ne diycem?!
 25. mars’ta uzaylı falan yok, taş onlar taş! kalanı da fotoşop…
 26. ona buna yönlendirdiğiniz mesajları takip edebilecek bir teknoloji yok; buna gerek de yok!
 27. gıda maddelerinin içindeki e kodlu katkıların hepsi avrupa birliği standartlarına uygun doğal katkı maddeleri; siyanür falan yok yani… mesajda ’en tehlikeli e’denen e330 ise bizzat limon tuzu (sitrik asit) be arkadaşımmm! en fazla ekşidir yani!!!
 28. herhangi bir mesajı tıklayarak iletmek (forward etmek) eylem koymak değildir; size yanlış öğretmişler. arada başka şeyler de okumak, araştırmak lazım. bir de o koltuğun üzerindeki şeyinizi arada bir oradan kaldırmak…
 29. tayyip erdoğan’ın oğlu arabasıyla şarkıcı falan ezmemiş; deniz baykal falanca örgütte ajan olarak bulunmamıştır. onların cürmü kendilerine yeter zaten!
 30. kentucky fried’ın tavukları normal tavuktur; hatta buradakiler bizzat banvit’dir. o gönderdiğiniz resimler ise sadece yolunmuş tavuklardır! boşuna korkmayın…
 31. sevgiyi göstermek için mailden başka yollar da vardır; en azından kıçınızı kaldırıp bir ziyaret, olmadı telefon edebilirsiniz.
 32. kimse kimseye 10.000 tane beleş tekerlekli sandalye vermemiştir; verse bile emaille dağıtılmasına hacet yoktur.
 33. falanca ankette İstanbul’u en baba şehir, Atatürk’ü en büyük lider olarak tıklama yarışına girmek, sizi ve bizi ancak komik yapar; biz hariç herkes buna güler zira İstanbul’un Türkler için ne denli önemli bir şehir olduğu, ve Atatürk’ün ne kadar büyük bir Türk olduğu tüm milletimizce zaten bilinmektedir ve kimsede aksini düşünemez. ( Bazı anlama özürlüler için anlayabilecekleri sadeliğe itinayla getirilmiştir )
 34. bilmemne tantralarından, yogi özdeyişlerinden hikmet forward edeceğine, atandan dedenden nasihat almaya bak; onlarda neler var!
 35. powerpoint programı, düz yazıyla da gayet güzel yazabileceğiniz lüzumsuz bilgileri bıktırıcı ses ve hareket efektleri eşliğinde arka arkaya dizip milletin mesaj kutusunu şişirmeniz için icat edilmemiştir.
 36. bor, toryum, nomibyum ve diğer bir ton garip elementin tonlarcasının üzerinde oturduğumuz doğru olsa bile, onlar yer altında para etmiyor; siz mesaj gönderdikçe de yerden çıkarılmıyorlar. bana değil, jeologlara falan gönderin, ne bileyim!
 37. time dergisinin anketini önemsediğiniz kadar ailenizi, eşinizi, dostunuzu önemseseniz, kimsenin bir derdi kalmaz kanımca!
 38. gönderdiğiniz ’dostluk’ mesajlarının adres satırındaki 1500 dostunuzdan biri olmak bana kendimi hiç bir şekilde ’özel’ hissettirmiyor, bu böyle biline!
 39. kola almayınca amerika’yı boykot mu ettiğinizi sanıyorsunuz? afferim size!
 40. göbekten uçurtma bin tane komplo teorisi gönderiyorsunuz, kaynak sorunca küsüyorsunuz! olmuyo ama böyle…
 41. danone’ler çocuğunuzu geri zekalı yapmaz.. ama bu tip mesajlar hem sizi hem de çocuğunuzu geri zekalı yapabilir.
 42. türklük gibi şeyler maille belli olmaz. diyelim ki oluyo sizin o maili forwardladığınız zaten biliyo sizi boşuna zaman kaybetmeyin.
 43. iletilerin konu kısmında ne kadar FW FW FW FW İLT İLT İLT İLT FW var ise o kadar ayıp ettiniz.

Sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Sevgili internet kullanıcıları başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.

bunu yazan arkadaş özellikle internetten türklük belli olmaz gibi şeyleri tam benim kafama göre yazmış tebrik ederim bide son bişe ekleyim o bankayı ermeni bu bankayı yahudi almış gibi vatan elden gidiyor diyen kuş beyinli ileri zekalı arkadaşlar babanıza söyleyin para biriktirsin size alsın rahatlayın bankayı yeri

yazının tamamına katılıyorum…yalnız;

@sevdimsadece

o bankayı ermeni bu bankayı yahudi almışsa senin ülkende bir şeyler doğru gitmiyor demektir…hadi diyelimki banka özel sektör…kamu mallarının bile özelleştirilmesine ses çıkarmayan,bunu olağan karşılayan "kuş beyinli ileri zekalı" zihniyet sahibi arkadaşım,kendi ülkende kapitalistler tarafından sömürülürken de babana söyler aldırırsın o bankaları…

aynen katlıyorum günde en az beş tane şu saçma maillerden silmek zorunda kalıyorum

bu zamana kadar bana zincir e-posta gönderen tüm dost ve arkadaşlarıma teşekkürü bir borç bilirim.

sayelerinde;

– tuvalet temizlemekte kullanıldığını öğrendiğim kolayı içemez oldum.

– aids virüsü taşıyan iğneler kıçıma batar korkusuyla sinemaya gidemez oldum.

– deodorantlar kanser yapıyor diye sayelerinde artık bir domuz gibi kokmaya başladım.

– telefon hattımı kullanıp bana borç takarlar korkusuyla telefonlara da cevap vermiyorum.

– içinden fare ya da fare zehiri çıkar diye hiçbir kutu içeceği içmiyorum.

– çok sevdiğim içkime ilaç koyup beni uyuturlar, organlarımı çalarlar ve buz dolu bir küvetin içinde uyanırım diye bana yaklaşanları da tersliyorum.

– neyim var neyim yoksa satıp hastanede yatan ve büyük ihtimalle ölmek üzere olan çocuklara yatırmayı düşünüyorum.

– mail listesine katılırsam alacağım söylenen para, bilgisayar, cep telefonu ya da gezileri beklemekten de evden dışarı çıkamaz oldum.

– tuz gölü'ne konya'nın katkılarından dolayı yemeklerim tuzsuz tatsız.

– msn paralı olacak; adam yeşerecek mi?, sararacak mı? beklemekten de gına geldi.

– excel hala ne zaman emekli olacağımızı da bildirmedi.

– bir maili forward etmedim, başıma ne belalar gelecek diye korkuyla beklemekten ruh sağlığımı da kaybettim.

– multipl skleroz olunuyormuş diye diyet ürünleri düşmanıma bile tavsiye etmiyorum.

– yerli malı kullanacağım derken marketlerde barkodu 869 ile başlayan ürünleri aramaktan da gözlerimin biraz daha bozulduğunu farkettim.

– sevgili dost ve arkadaşlarımdan gelen; “lütfen okuyunuz”, “çok önemli”, “aman virüse dikkat”, “bilmem kim para dağıtıyor”, “en az beş kişiye yolla”, “inanmadım ama doğruymuş”, “kişiliğini test et”, “tıkla para yolla, tıkla yardım et”, “bilmem kim seni gözetliyor”, “bilmem kime mail at, haddini bildir”, “onu yeme bunu ye” şeklinde başlayan kerameti kendinden menkul, nev’i şahsına münhasır bu mailler sayesinde hep beraber kafayi çizme’ye ne kadar yakın olduğumuzu da müşahede etmiş oldum.

şimdi: eğer bu maili 60 saniye içinde 1200 kişiye göndermezsen;
bilesin ki bir kuş sabah akşam kafana sıçacak ve hayatı sana dar edecektir.