Kategoriler
SEO

Google arama konu başlıkları

Google aramaya konu başlıkları özelliği ekledi, Google’da arama yapılırken, arama sonuçlarını seçtiği konu başlıklarına göre filtrelenecek.

Google, arama sonuç sayfalarında aramaları konular/topics ekledi, bu özellik her zaman olduğu gibi öncelikle ABD/İngilizce olarak iOS ve Android cihazlar için sunulmaya başlandı.

Google aramaya konu başlıkları özelliği ekledi, Google’da arama yapılırken, arama sonuçlarını seçtiği konu başlıklarına göre filtrelenecek.

Google gönderisinde “akşam yemeği fikirleri” sorgusu üzerinden örnekleme yapıyor. Bu sorguya konu başlıkları ile +kolay ya da +vegan filtrelemesi yapılabilmekte ayrıca söz konusu konu başlıkları da kendi içinde öneriler de sunuyor, örneğin +sağlıklı etiketine tıkladığınızda, +vejeteryan ya da +hızlı seçenekleri karşınıza çıkabilmekte.

Hem konu başlıkları hem de filtreler sorguya göre en faydalı olabilecek sonuçları ortaya koyabilmek için otomatik olarak belirlenmekte. Eğer istediğiniz bir filtreyi arama esnasında göremiyorsanız, konu başlıklarının sonunda yer alan “Tüm filtreler” kısmını kullanarak daha fazla filtreye erişmeniz mümkün.

Topics help you explore - Google - Zooming in on an easier way to explore on Search
Topics help you explore – Google – Zooming in on an easier way to explore on Search

Zooming in on an easier way to explore on Search: https://blog.google/products/search/refine-search-results/