Kategoriler
SEO

Google Search Console: İçerik Fikirleri

Yeni Google Search Console Özelliği: İçerik Fikirleri (deneysel)

Google Search Console’daki bir yeni özellik olan “content ideas / içerik fikirleri” sitenizde yeni içerik oluşturmaya yönelik ilham almak için kullanılabilir.

Yeni bir deneysel özellik olarak gelen bu yeni sekme, siteniz için yeterince iyi sonuç vermeyebilecek Google Arama sorgularını temel alan fikirleri görmenizi sağlıyor.

Bu özellik ABD’de İngilizce sitelerde başlamış olup yakında genele açılacak.

Google’ın site trafiğinin artmasına yardımcı olmak için bu tür fikirlerle geri bildirim sağladığını görmek harika. Sizin panelinizde de var mı bir göz atın – siteniz için gösteriliyor mu?

How to use content ideas in Google Search Console

Yeni İçerik Fikirleri (Deneysel) özelliği?

Web sitenizde yazmanız ve yayınlamanız için konular önerir. Bu, yaklaşık iki yıl önce Amerika Birleşik Devletleri’nde başlatılan Google Question Hub’a benziyor gibi.

Google , Question Hub’ın, içerik oluşturucuların şu anda web’de yanıtlanmamış sorulara yanıt vererek daha kapsamlı içerik oluşturmasını sağladığını belirtiyor .

Question Hub’ı kullanma,

Web’de iyi yanıtları olmayan soruları topluyoruz
Bunları blogculara, yazarlara ve içerik oluşturuculara sunuluyor.
Bu soruları yanıtlamak ve başarısını takip etmek için içerikler oluşturabilirsiniz.
Ve bu şu anda bazı ülkelerde mevcuttur

Amerika Birleşik Devletleri (İngilizce)
Hindistan (Hintçe, İngilizce)
Endonezya (Endonezce)
Nijerya (İngilizce)

Nicolas, İspanyol SEO Blogunda , “Rapor, ekran görüntüsünde görüldüğü gibi, tüm tekliflerin soru biçiminde olduğu ilgili konuları gruplandırıyor. Ek olarak, en iyi kavramları kaydetmenize ve en önemli konuları takip etmenize olanak tanır.” Bunu doğrudan görmemesine rağmen, bu ekran görüntüsünü bir Facebook grubunda keşfettiğini açıkladı.

Şu an itibariyle yalnızca Pakistan ve Hindistan’da ikamet edenlerin Question Hub’a erişebileceğini iddia etti.

Ve burada, bu etkinleştirildiğinde Google tarafından gönderilen posta örneği:

New Google Search Console experimental feature named “Content ideas” – it looks like Question Hub directly in Search Console

Neden önemli? İçerik fikirleri bulmak yazarlar için bazen kolay olmayan bir mücadele olabilir ve bu şey de içerik oluşturuculara süreçte yardımcı olabilir. Aynı zamanda bu, Google’a arama sonuçlarında taraması, dizine eklemesi ve potansiyel olarak sıralaması için daha fazla içerik sağlar. Search Console’unuzu kontrol edin, bu özelliği olabilir, yoksa o zamana kadar Question Hub ile takılın.