Kategoriler
Blog

Blog.wolkanca.com yeniden sunucu değiştirdi

Geçen gün belki de bu blog tarihinde en fazla ziyaretçi aldığı günü yaşadı, Google Analytics raporlarına göre 17 mart günü içinde tekil 30 binden fazla ziyaretçi çekmiş. Bunun zaten %80 i ni tek bir yazı çekmiş ve bu yazıyı statik html sayfasına çevirmiştim o gün, ayrıca o gün içinde sunucuya yapılan ağır syn ve botnet saldırıları sunucuyu bitirmiştir. Dolayısı ile sunucuda bu denli yüksek ziyaretçi sayısı ile baş edebilen güçlü işlemci olmasına rağmen, kötü niyetli saldırılar ki bu saldırıların nerelerden geldiğini görmüş olsanız sizde çok şaşıracaksınızdır, bu saldırılara dayanamayıp donanımsal güvenliği olan başka bir datacenter a taşınması söz konusu olmuştur ve ben bu yazıyı yeni şu anda sunucuda yazıyorum.

Aylık normal bir ev kirası kadar sunucu kirası verdiğimi belirterek, şu Google reklamlarını bahane edip aptalca kelimeler sarf eden arkadaşlara da kapak olmasını isterim.

Saldırıların amacı tabiî ki çekememezlik, taş koymak ve yükselişi engellemektir. Bunda bir nebze başarılı oluyorlar hakkını vermek gerekir, fakat düşe kalka yine biz yolumuza devam ediyoruz. Daha bu gün sabah WordPress.Com sitesine dava açıp mahkeme kararı ile engellenmesini sağlayan Adnan Oktar isimli, uzaktan yakında hiç alakam olmayan şahsın avukatı bana bir mail göndererek blogumda bulunan 2 yazıyı kaldırmamı talep etmiş. Buna benzer bir kaç daha hareketle karşı karşıyayım.

mahkeme kararı ile wolkanca engelleme

Şunu belirtmek isterim ki, ben hayatı huzur içinde yaşayıp huzur içinde ölmek arzusunda olan bir kişilik değilim, bu yüzden ki bu asiliğim, bu hırsım ile var olma savaşım birilerinin dikkatini çekiyor. Yıllar önce yaptığımız işlere "boş işler" diye tabir edenler, şu günümüzde bizim yaptığımı işleri sahiplenme ve bizi yok edip yerine kendi düzenlerini koyma arzusu ile yanıp tutuşuyorlar, bu şunu gösteriyor ki biz boş iş yapmamışız ve kurulmuş bu adi, pislik düzene çomak sokmuşuz. Ve sokmaya devam edeceğimize de ant içtik, gerek blogosfer denen şu ortamı gerekse Türkiye internetini, sözüm ona bir kaç gruba ve adi çakal sürülerine bırakmayacağız.

Ülkemizin siyasi gündemi malum, internetteki özgür medya da bloglar olduğu için buna etki etmek isteyen, kolay yoldan sindirmek isteyen, bunu başaramayınca farklı yollara baş vuranlar elbette olacak, oluyor. Aynen günlük yaşamımızda karşılaştığımız, hayatı zorlaştıran insanlar gibi internette de fikir beyan etme alanlarımıza saldırlar, demokrasi-demokrasi diye çığırtkanlık yapıp fikir, düşünce özgürlüğünü savunduğu yalanı ile halkı uyutup öte yandan bunun tam tersini uygulayan, bu yönde baskı yapanlar mevcut. Tüm bunlara rağmen yıllardır rüştünü ispat etmiş bir blog olan, 2005 yılından bu yana Google Adsense programı ve diğer kullandığı uluslararası servislerle sorunsuz çalışan ve çalışmaya devam eden wolkanca.com var olmaya devam edecek. Bu, birilerinin "boş işler", "ufak işler" diyenlerin yalnızca kendilerini kandırdıklarını, gerçeklerin ilim ve bilgiyi kullananın başarıyı söke söke alacağını gösterecek.

İnsanların, isim vermeden yazıyorum fakat benim gibi blogu ile sivrilmiş blogcu arkadaşların her zaman yaşayacağı bir şey karalama kampanyaları ve kıskançlıktır. Bu şekilde bu insanları sindirmek, onları vazgeçtirmek isterler. Bazen başarılı olurlar fakat benim gibi asi bir kayaya tosladıklarında eşekten düşmüşe dönerler.
Türk internetinde parmakla sayılacak kadar az olan, bağımsız, bağlantısız, özgür ve kurumsal hiç bir firma ile alakası olmayan bir kaç internet günlüğünden biri ve bu alanda Türkiye’nin en çok tıklanan blogu olan wolkanca.com bir iki günlük macera değildir, bu blogun yazarı ben yıllarını Türk blog camiasını gelişmesinde çalışarak geçirmişimdir, bir kaç yıl hiç bir gelir elde etmeden gönüllü olarak vaktimi vermişimdir ve bu zamanlar bunun meyvelerini toplama vakitleridir. Buna engel olmaya çalışanlar, çekemeyen hasta beyinlere de gereken cevapları her zaman olduğu gibi bilgi ve tecrübe ile en sert şekilde vermeye devam edeceğim.

Tüm bu durumlardan dolayı iki gündür blog okuma keyfinizin içine ettiğim için özür dilerim, yeni sunucu hayırlı uğurlu olsun.
Bu zamanlarda yanımda olan sevgili dostlara sonsuz şükran.

valla ne dıyım boyle herseye ragmen ayakta durmaya calısan ve amacları ıcın calısanlara her zaman saygı duyarım. boyle seyler normaldır olur dıyorum. neyse bız buraya yerlestık sen ıstesende bız bırakmayız burayı 🙂 çoğu zamandır senın blogunu sadece gelıp okumak ıcın takıp edıyordum ama artık yorumlarımı da esırgemıcem cunku ınternette hergun hatta gunde sayısını bıle unuttugum kadar sık gırdıgım bloglardansın ve devam edecegını bılmek benı sevındırdı. ben kımseyı sunu dusunuyorsun ya da su fıkrın bana uymuyo dıye ıtmedım ve eğer bırseyler basarmak ıcın (kendı ıcın), bısıler yapan ınsanlar her zaman bende destek alır. senı tanıdıgım kadarıyla da destegı hakedıyorsun… napalım bı kıra parasını da sunucuya verıyosan. soz hergun reklamlara tıklıcam 🙂

yenı sunucun hayırlı olsun. daımı kalman dılegıyle…

valla helal olsun sunucu dayanmıyor, en iyisi eve bir sunucu al 🙂

usta geçmiş olsun. adnan hoca senin siteyi de mi kapatacakmış? ??

biz de merakla bekliyorduk sıra bize ne zaman gelecek diye. yakında bize de uğrar herhalde 🙂

sonra uzun bir yorum yazıcam yerimi rezerve ediyorum. bu yazı öyle geçiştirebileceğim bişey değil….

wolkanca abi daima senin arkandayız.blog yazmayı bize bu yolda heveslendirmeyi çok iyi başardın ve başarıyorsun.yani o kadar paylaşımcısın ki kendımden bılıyorum ne sorsam cevap verıyorsun mubarek ansıklopedı gıbısın 😀 senin canını sıkanlar bızı bulur hatta bır banner yapalım wolkancaya destek dıye sıtelerımızde yayınlayalım. sen bu blog alemının tacsız ıkıncı kralısın beehh

sana da bu yaraşır zaten, eden bulur! hiç kimsenin yanına kalmaz.a.e.o wolkanca

volkan abi sen bir datacenter ile bir bina al bunlara artı olarakda bu bina ve datacenteri dolduracak sayıda sunucu al belki pes ederler böyle yoğunlaştırmazlar

volkan sonunda statik html, datacenter, botnet, sunucu gibi kelimeleri edebildiğin günler geldi ha. gözlerim yaşardı.

bu arada turklerklani arkadaşım. datacenter yani verimerkezi bir bina demek değildir. allah'ım verimerkezlerini bir mimari yapı olarak düşleyenler de varmış demekki.

ping istekleri niye zaman aşımına uğruyor volkan? yoksa yeni sunucun türkiye'de değil mi? eheheh

d.n.: sana seda sayan benzerliğini hatırlatırım.

"ping istekleri niye zaman aşımına uğruyor volkan? yoksa yeni sunucun türkiye’de değil mi? eheheh"
cisco asa 5510 firewall war kapalı ping ler
sistem detayları : http://hostcin.com/blog/?p=10

güzel geceler sevgili adaşım;

son bir aydır bu durumu anlayabilmiş değilim. neden bizim ülkemizde ki blog dünyası bu şekilde saçma sapan konularla meşgul ediliyor. çok gördüm senin için yazılıp çizilenleri çokta güldüm. hele bu içerik hırsızlığı için olan tartışmaları. bu ülkede adam elini kolunu sallayıp devlet dairesinde hakimi vuruyor bizimkiler içerik hırsızlığından bahsediyor. ne hikmetse her şeyi de senin başına patlatmaya çalışıyorlar.

emin olunması gereken bir durum var ki benim için özellikle bu ülkede blog kavramı içinde pr 5 olan adamlar defalarca kes karşılaştığım ve ispat edebileceğim içerik hırsızlığının daniskasını yapıyorlar. adam bir ingiliz sitesini takip ediyor ne yazarsa orası anında görüntü kendi blogunda. çevirisi resim her şey aynı. bu benim umurum da da değil amaç bir taraflarını yırtıp birde artistik yapmaları birde bas, bas bağırmaları beni delirtiyor.

sen başarılı hatta gerçekten bu işte hakkını veren bir kişisin ama bunu da zaten biliyorsundur eğer bir işi türkiye’de yapıyorsan ve başarılıysan çok çekeceğin şey vardır. en kral arkadaşın bildiğin adamlar seni dakikada satarlar arkandan kuyunu kazarlar.

umarım blog küre salakça konulardan ve senden uzak sadece üretme ve paylaşma adına iyi şeyler yapmaya gayret gösterirler.

@volkan
sen olan biteni objektif görebilen ve türk insanın profesör dahi olsa ortalama mantalitesini bilen birisin. oralardan durumu doğru ve iyi analiz edebilyorsun.
bende bu delilik oldukça bu bloga hiç bir şey olmaz.
teşekkür ederim.

bencede sölediklerin çok doğru insanların başarılı olmak istiyor ama bunun için başkalrının başarısından pay alarak yapamazlar sen de bu başarının bir örneğisin

selam benim anlayamadığım wolkanca kardeşim tek birşey var internette sürekli yeni siteler anlayışlar kavramlar getiriliyor
mesela büyük network denişen şeyleri anlayamıyorum neyse senin siteye ben google dan birşey ararken değil google'ya wolkanca yazarak geliyorum bu ne demek sana açıklayayım aklıma girmişsinki wolkanca yazıyorum bir zamanlar mynet mi vardı mail aç falan yazarak gelirdik ad yapmadan önce anlatmak istedğim şu ad yapmak önemli internette ad yapmak içinde çok hit almak gerekir çok hitte kolay alınılamıyor

2008 de konuşacak olursam google'ya 260 tane blogspot'ta özgün yazı yolladım indexlendi ama günlük 50 kişi geliyor kafam bulandı wolkanca sinirlendim ve gittim blogcu'dan açtım birtane

meta tag ekledim 1 tane kopya içerikli yazı ekledim deneme amaçlı

günlük 7 bin kişi giriyor şok oldum umutsuzdum 1 ay oldu açalı

toplam 7×30=210.000 bin kişi girmiş bir ayda 210 bin

hiç emek harcamadım birde 10 dakkada açtım blogcuyu google denen şey özgün yazıya bakmıyor demek ki backlink vardı birtane

pr5 siteden yetti o şimdi akılda soru işareti kaldı

1 tane kopya yazı var nasıl günlük 7 bin hit alıyor

pr 5 siteden link var çinki ama hani kopya içerikler hit almazdı hepsi hikaye işte internetin en kötü tarafı sen emek harca 1 ay

260 tane özgün yazı yaz günlük 50 hit al

pr5 link olsun kopya 1 tane yazı olsun 7 bin hit al ne diyimki inceldiği yerden kopsun

gerçek ortamın ideolojik,fiziksel güç sahipleri,sanal ortamın kolay ulaşılabilirliği,etki alanının fazlalığı ve yüksek getirisi nedeniyle gerçek ortamdaki güçlerini sanal ortama taşımayı planlayıp bunu uygulamaya geçiriyorlar.önlemi kim almalı? sen? ben? o?