Kategoriler
Blog

WordPress’e sosyal ağlar için 6 eklenti

Blog yazarlarının çoğu birçok sosyal ağ sitesine üyedir, Facebook, Flickr, Lastfm, Friendfeed, LinkedIn gibi sitelerde bulunan profillerinizi ve aktivitelerini kendi bloglarına çeşitli şekillerde ekleyebilirler. WordPress’de bunları yapan oldukça kullanışlı eklentiler var, bunlardan 6 tanesini bu yazımda paylaşıyorum.

Aşağıdaki eklentiler sosyal ağ profillerinizi ve aktivitelerinizi blogunuza entegre etmek için, bir de bunun tersi blog içeriklerinizi sosyal ağlara otomatik olarak gönderen eklentiler de var, bu eklentileri bir sonraki yazımda yazacağım.

WordPress ve Sosyal Ağlar

Sosyal ağlar için 6 adet WordPress eklentisi

  1. Twitter for WordPress – Twitter güncellemelerini blogunuzda gösterebileceğiniz bir eklenti. Buna alternatif çeşitli çokça eklenti var.
  2. Wordbook – Facebook ile WordPress blogunuzu senkronize eden bir eklenti.
  3. Flickr Photo Album -Bu eklenti sadece Flickr albümünüzden fotoğrafları blogunuzda göstermekle kalmaz, blogunuzda bir fotoğraf albümü yaratır, örnek albüm.
  4. Last.Fm Records – Lastfm de ki aktivitelerinizi blogunuzda gösterebileceğiniz bir eklenti.
  5. FrienFeed Activity Widget – Friendfeed aktivitelerinizi blogunuzda gösterebileceğiniz bir eklenti.
  6. LinkedIn Badge – LinkedIn porfirinizi ve diğer şeyleri blogunuzda gösterebileceğiniz bir eklenti.

frienfeed activity widget bunu arıyordum sayende buldum…
teşekkürler..

bu eklentilerin sistemi yavaşlattı söylenmekte kullanan arkadaşlardan bilgi alabilirmiyiz

biraz eski bir yazı bu ama uğur eğer çok meşgul bir siten yok ise bu eklentilerin siteyi çok yavaşlatacağını düşünmüyorum. yazı eski olduğu için bazı eklentiler değişmil veya yeni wp versiyonlarına uyumlu olmayabilir.