Kategoriler
Blog

WordPress'e sosyal ağlar için 6 eklenti

Blog yazarlarının çoğu birçok sosyal ağ sitesine üyedir, Facebook, Flickr, Lastfm, Friendfeed, LinkedIn gibi sitelerde bulunan profillerinizi ve aktivitelerini kendi bloglarına çeşitli şekillerde ekleyebilirler. WordPress’de bunları yapan oldukça kullanışlı eklentiler var, bunlardan 6 tanesini bu yazımda paylaşıyorum.

Aşağıdaki eklentiler sosyal ağ profillerinizi ve aktivitelerinizi blogunuza entegre etmek için, bir de bunun tersi blog içeriklerinizi sosyal ağlara otomatik olarak gönderen eklentiler de var, bu eklentileri bir sonraki yazımda yazacağım.

WordPress ve Sosyal Ağlar

Sosyal ağlar için 6 adet WordPress eklentisi

  1. Twitter for WordPress – Twitter güncellemelerini blogunuzda gösterebileceğiniz bir eklenti. Buna alternatif çeşitli çokça eklenti var.
  2. Wordbook – Facebook ile WordPress blogunuzu senkronize eden bir eklenti.
  3. Flickr Photo Album -Bu eklenti sadece Flickr albümünüzden fotoğrafları blogunuzda göstermekle kalmaz, blogunuzda bir fotoğraf albümü yaratır, örnek albüm.
  4. Last.Fm Records – Lastfm de ki aktivitelerinizi blogunuzda gösterebileceğiniz bir eklenti.
  5. FrienFeed Activity Widget – Friendfeed aktivitelerinizi blogunuzda gösterebileceğiniz bir eklenti.
  6. LinkedIn Badge – LinkedIn porfirinizi ve diğer şeyleri blogunuzda gösterebileceğiniz bir eklenti.

Eski wolkanca.com’da WordPress'e sosyal ağlar için 6 eklenti veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, WordPress'e sosyal ağlar için 6 eklenti için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

frienfeed activity widget bunu arıyordum sayende buldum…
teşekkürler..

bu eklentilerin sistemi yavaşlattı söylenmekte kullanan arkadaşlardan bilgi alabilirmiyiz

biraz eski bir yazı bu ama uğur eğer çok meşgul bir siten yok ise bu eklentilerin siteyi çok yavaşlatacağını düşünmüyorum. yazı eski olduğu için bazı eklentiler değişmil veya yeni wp versiyonlarına uyumlu olmayabilir.