Kategoriler
Gündem

18 Mart Çanakkale Zaferi Resmi Tatil günlerine eklendi

Resmi tatil günlerine 18 Mart’ta eklendi
AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü ile 12 Mart İstiklal Marşı’nın aynı coşku ile kutlanması konusunda Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkındaki Kanun’da değişiklik yapılmasına dair Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’ye teklif sundu. Demir’in teklifini değerlendiren meclis, teklifi onayladı.

Bu kanun değişikliği ile 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü, 30 Ağustos Zafer Bayramı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramından sonra 5. resmi tatil günü oldu.
31 Mayıs 2006 tarihinde meclise verdiği teklifin kabul edilmesinden dolayı mutlu olduğunu ifade eden Cemal Yılmaz Demir, 18 Mart tarihinin Türk ulusunun kurtuluşu olduğunu söyledi.
Kanun değişikliğine göre bir taraftan Çanakkale Zaferi, diğer taraftan da 12 Mart İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Kabul Günü kutlanacak. İki önerisinin kabul görmesinin sevindirici olduğunu ifade eden Demir, “12 Mart tarihinde İstiklal Marşı’nın kabul kutlamalarında tüm resmi daire ve kurum, kuruluşları, belediyeler, üniversiteler ile Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel okullarda en az iki saat süreyle kutlama programı yapılacak.” ifadelerini kullandı.

Çanakkale Zaferi Resmi Tatil

Çanakkale Savaşı, I. Dünya Savaşı sırasında 19151916 yılları arasında Gelibolu Yarımadası’nda Osmanlı İmparatorluğu ile İtilaf Devletleri arasında yapılan deniz ve kara savaşlarıdır. İtilaf Devletleri; Osmanlı İmparatorluğu’nun başkenti konumundaki İstanbul’u alarak boğazların kontrolünü ele geçirmek, Rusya’yla güvenli bir tarımsal ve askeri ticaret yolu açmak, Alman müttefiklerinden birini savaş dışı bırakarak İttifak Devletlerini zayıflatmak amaçları ile ilk hedef olarak Çanakkale Boğazı’na girmişlerdir. Ancak saldırıları başarısız olacak, iki tarafın da çok ağır kayıplar vermesiyle İtilaf Devletleri geri çekileceklerdir.
Çanakkale Savaşları, ilgili bütün ulusları derinden etkilemiştir. Avustralya ve Yeni Zelanda’da Anzak Günü adıyla her yıl düzenli bir seramoni tekrarlanır. Ayrıca Avustralyalı ve Yeni Zelandalılar o gün toplanarak Gelibolu Yarımadası’ndaki Anzakların (ANZAC: Australian and New Zeland Army Corps) çıkartma yaptıkları Anzak Koyu’na gelerek atalarının savaştıkları bu yeri ziyaret ederler.
Bu savaşlarda İtilaf subaylarının bile takdirini toplayarak yıldızı parlayan Mustafa Kemal, 8 yıl sonra Türk Kurtuluş Savaşı’nda milletine önderlik edecek, savaş sonunda kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk cumhurbaşkanı olacaktır.

çok teşekkürler.18 martı tatil yapanlardan allahrazı olsun. dünya bu kadar çok kahramanı herhalde bir arada görmemiştir.tabii onlara layık olduğumuz pek söylenemez ama yinede o gün tüm türkiyenin gerçek bir bayramı daha hakkıyla kutlayacağına inanıyorum.

böyle bir günde bizim tatil yapmamız biraz ters düşüyor

birazda çanakkale şehitler günüyle ilgili resim ekleseniz tam süper olacak

bu güne yeteri kadar önem verildizini düşünmüyorum bence bugün bu şekilde rahatsak bu çanakkalede canlarını verenlerin sayesindedir. en kısa zamanda çanakkale yi ziyaret etmek istiyorum. bence bu konuya gerelki önem verilmeli. bu günüm önemini yediden yetmişe herkes kavramalı.saygılarımla

ben ç.cerit 80.yıl ç.p.l. de okumaktayım,i çok iiiiiii ama birazda şehitlerin fotoğraflarını koysanız daha iiii olcak. bye

şehitlerimize daha çok önem verilmesi gerekiyor. onların sayesinde bu topraklar üzerinde rahatça uyuyoruz lütfen bunlar unutulmasın!!!

çanakkale gününde uyumak olur mu? onlar bizim için gece gündüz savaşa katıldılar. bizde bir gece uykusuz kalalım olmaz mı? allah onlardan razı olsun mekanlarını cennet eylesin.onları hiç unutmayalım olur mu?

lütfen çanakkale zaferini unutmayalım bizde onlar gibi vatana bağlı olmalıyız.

çanakkale zaferi ve şehitleri anma günü biz şehitlerimizi anarken bir fatiha yı şehitlerimizden esirgemeyelim allah rızası için el-fatiha

çanakkale zaferinin 92.yılında da şehitlerimi yalnız bırakmayalım onların sayesinde bugünlere geldizimizi unutmayalım. allah bütün şehitlerimizin ve şehit olacakların kabrini cennet eylesin.

cuma gunu işteyim valiliğin yakınında bir işim var. işletmeden erken çıktım. bu vesile ile saygı duruşu ve istiklal marşına katıldım. bu bile insanı sevindirebiliyorsa takvimlere işlenmesi daha cok sevindirir…

canakale savaşında şehit düşen askerlerimizin allah yerini cennet eylesin

işin sırrı. onların nasıl şehit oldugunu bilmekte degil onların nasıl yaşadıgını anlamakta ve yaşamakta. iyiiii düşünün iyi bakın iyi anlayın atalarımız bizim için çanakkaleyi kapatmışlardır biz kendi ellerimizle düşna çanakkaleyi geçirdik.eger aklımızı başımıza almazsak bu vatan için kendi menfaatlarından geçmezsek ozaman kimse demesin ben şehitlerimizle ve atalarımla gurur duyuyorum. sözlerim türk evladına yanlış anşılmasın 😉

bence 18 mart a şehitlerimizin bizim için canıyla kanıyla savaştıkları günlerce yemeyip içmeyip uyumadan bizleri vatanını korumak pasına savaştıkları bir günde bizim tatil yapıp uyumamız cok anlamsız bir günde bizler onlar için uyumayıp yemeyip içmeyip bir bekleyelim ve onlerın ne zorluklar cektiklerini anlayalım alah bütün şehitlerin yerini cenet eylesin bir fatiha okumak ta lazım ….

vatana ihanet edenler. askere kurşun sıkanlar gelsin çanakkaleyi görsün bu topraklar nasıl kazanılmış.bütün şehitlerimize allahtan rahmet mekanları cennet olsun.

"çanakkale geçilmez" biraz savaşla ilgili vidio koysanız süper olurdu

bütünnnnnn şehitlerimizin mekanı cennet olsun. şehit analarıda hiç üzülmesin onlar vatanları için canlarını verdiler

ben 12 yaşındayım.
"şu kopan fırtına türk ordusudur ya rabbi!
senin uğrunda ölen ordu budur ya rabbi!
ta ki yükselsin ezanlarla müeyyed namın,
galip et çünkü bu son ordusudur islamın"

ben bu güzel tarihte 18 mart 1989 tarihinde dünyaya geldim bugün benim dogum günüm böyle bir günün tatil olmasıı kadar gereksiz bir amac olamaz sehitlerimiz icin yatmak yerinee onlarıı anmak daha hayırlı olur kanısındayım..

canakkale sehitlerimize coq minnettarız cünkü onlar sayesinde burdayız

bağımsızlık savaşı veren herkesi saygıyla analım ogunu tatil yapıyorsa devlet insanları boş bırakmasın gereken etkinlıklerı yapsın o zaman bir iş yapmış olurlar dunyaya tatıle gelıyoruz zaten o zaman gelmemizin bir anlamı yoqqq yaşasın tam bagımsız turkiye hoşça ve dostça kalın

tatil mi saçmalık o gün oturup ağlamamız gerekirken tatil ha biz şimdi rahat ediyorsak onların sayesinde ediyoruz 18 martta bence her yerde tören olmalı sizce de öyle demi

aman tatil olsa keşke ne güzel otururuz banane şehitlerimimizden demi

tatil mi saçmalık oturup ağlamamız gerekirken mi tatil yapıcaz onların sayesinde buradayız

çanakkale icın desavaşan onca gençeçleri böylemi anıyoruz türkiye aslında bu anmaa tam 1yıl sürmeli. atam sen bu kadar kolaymı kazandın bu savaşı?

onlar bizim için canlarını vermişler onları asla unutmayalım

resmi tatil olması güzel ama yan gelip yatmak için değil. gelin milet olarak birlik olup verdiğimiz şehitlerimize minnet ve şükranlarımızı belirtelim, tüm dünyaya atalarımızı, evlatlarımızı unutmadığımızı gösterelim. hiç olmazsa bunu esirgemeyelim onlar'dan ki onlar'da gökten bize bakıp boş yere canlarını feda etmediklerine inansınlar ve inansnlar ki yalarına gelmek için sabırsızlanmaktayız.

haklısın ozge yaa şuraya çanakkale ile ilgili bir resim koyun yaaaa

çanakkalede gözlerini kırpmadan canını bu vatana feda eden şehitlerimize
allah tan rahmet dileyelim. ruhları şad olsun. o insanlara layık bir millet olalım lütfen. unutmayalım
o insanlar bu vatanı karşılıksız sevdiler
eğer bizde bir nebze olsun bu vatanı karşılıksız seversek herşey biter
çünkü arkadaşlar bu vatan bizim çünkü başka türkiye yok
unutmayalım 'toprak ezer uğrunda ölen varsa vatandır'
demiş şairimiz.onlarda bu toprak uğrunda canlarını feda ettiler ki
vatan olarak biz rahat edelim. ayrıca şunuda unutmayalımki

onlar bu vatana kendilerini feda ettiler

ve bizde rahat bir şekilde tatil yapıp yaşayalım diye

herkase selamlar. lütfan onlara fatiha gönderelim.

resim ve bilgi gerekli ama siz hiç bir sey yapmamışsınız bu bilgiler önemli olduğu için herkes böyle sitelere giriyor ve sonuç bulamayınca üzülüyor ben burada haklıyımama

bence resmi tatil oldugu çok iyiama boş şeyler için değil

şehitlerimiz kalbimizde yaşıyoo arkadaş onları çokkk seviyorum sizde çokkk seviyosunuz demi?

yaaa arkadaşlar eyer şehitlerimiz ölmeseydi şu halimize tükürürdü! bazılarımız kapkaç bazılarıız hırsızlık bazılarımız acımasızlar şeyitlerimizin bizim yüzümüze tükürmesi normal:(

arkadaşlar keşke şehitlerim ölmeseydi bu vatan böle olmasaydıı dimi belki bazılarınız pkklı am

🙂 18 mart ta şehitlerimizi untmayalım
tatilimizide hiç utmayalım çünki o gün tatil yaaa oleyyyyyyyyyyyy
😆 😆 😆 😆 😆 🙂 🙂 🙂 😶 😶 😶

şehitlerin kanı acaba boşa mı gitti diye düşünmüyor değilim çünkü onların kanıyla sulanan topraklar şimdi yabancılara peşkeş çekiliyor ülkede halktan çok abd ve ab nin seçtiği adamlar yönetici oluyorlar. ama bu ülke daha pek çok badireyi atlatacak kadar kuvvetli.

onlar bizim için şehit olmuşlar ama kimsenin umrunda değil valla herkes kendi derdinde okapkaç yapıyo o banka soyuyo o daha neler neler utansınlar bunları okuyup

şehitler ölmez watan bolunmez! bunu pkk lılar duysun bu mılletı asla bolemıycekler, onlarda yenılcek.burdan tum sehıt annelerıne geçmiş olsun dıyorum. bılıolarkı şehıt olan oğulları hala yasıyo!

18 mart ülkeyi bölmek isteyenlere ders olsun.18 mart’ ı asla unutmasınlar. şehitler ölmez vatan ,da bölünmez.

bu devleti ne pkk ne de başka bişey bölemez. bu vatan uğruna atalarımız, birçok askerlerimiz şehit oldu. bu vatanın her karış toprağında onların kanları var.

bu gün bu cennet vatanda huzur içinde yaşıyorsak hep bu kahraman vatan evlatları sayesinde dir allah onlardan razi olsun

onların yaptıkları hiç bir zamn unutulmadı unutulmayak da…. ne mutlu türküm diyene ne mutlu türküm diyebilmeye… ey türk geci git gör çanakkaleyi….

ya biz o günün değerini yaşamdan bilemyiz o gün tatil oldu için deil bizm kurtuluşumuz oldu için sevinmeliyiz zeynep kimse oruspu analı neyi

bu tatil güzel hoş da biraz da memura maaş zammı verirseniz?

sevgili insanlar biz şehitlerimizi hiç unutmayalım. çünkü onlar mertçe aç susuz canlarını bizim için tehlikeye attılar. acaba biz bunu hak ettikmi. şehitlerimizin kanlarıyla sulanan topraklarda hala düşman bize saldırıyo. allah yardımcıları olsun yüce rabbim onlara dert hastalık vermesin.hepsinin yürekleri vatan bayrak ezan sevgisiyle dolu allah yardımcıları olsun. beni çagırsalar seve seve ölüme giderim vatan ugruna. bu vatana 1can değil 1000canlar feda olsun ben bir kızım asker olmayı istiyorum vatanım bayragım için savaşmakdüşmana karşı çıkmak istiyorum şehitlerimize allahtan rahmet diliyorum.

vatan sag olsun

yaaaa, şu işin gerçeğini bilen biri yok mu? 18 mart ne zaman resmi tatil oldu? kanun tarihi ve kanun no.sundan bir allahın kulu bahsetmemiş.. aramadiğim yer kalmadi.. bence yalan haber..ulusal bayram ve genel tatil kanununda da yer almiyor… çik işin içinden çikabilirsen.. nasil olacak şimdi ?

ülkemizde gereğinden fazla tatil var zaten yakında iş günü kalmayacak böyle giderse,ayrıca artık ülkemiz için bişeyler yapsak daha iyi olacak gibi yeteri kadar anmalarla anılarla uğraştık.uyanma vakti gelmedi mi artıkkkk

saçma sapan yorumlar yazan bazı kişiler yazar ken hiçmi utanmadınız ben bir asker eşi olarak sizleri kını yorum eğer askerlerimiz olmasaydı şu anda nerde ve nasıl yaşıyacaktınız bunu hiç düşündünüzmü isterseniz düşün meye başlayın

resmî tatil günleri

madde 11 — resmî tatil günleri şunlardır:

a) cumhuriyet bayramı (28 ekim öğleden sonra başlar, 29 ekim günü tören yapılır ve akşamı sona erer).

b) yılbaşı tatili (1 ocak günü).

c) ulusal egemenlik ve çocuk bayramı, (23 nisan günü törenden sonra başlar. 24 nisan akşamı sona erer).

d) atatürk'ü anma ve gençlik ve spor bayramı (19 mayıs günü törenden sonra başlar ve 20 mayıs günü akşamı sona erer.).

e) zafer bayramı (30 ağustos günü).

f) ramazan bayramı (arife günü saat 13.00'te başlar 3,5 gündür).

g) kurban bayramı (arife günü saat 13.00'de başlar 4,5 gündür).

h) mahalli kurtuluş günü (1 gün).
http://mevzuat.meb.gov.tr/html/225_0.html

resmi tatillerde 18 mart yok.

oldu be yapmışken istanbulun fethini,malzgirt zaferinide tatil yapın onlar osmanlı da kaldı biz türkiye cumhuriyetiyiz

o yüce insanlar o kutlu insanlar bizler yatalım diye savaşmışlar ya zamanında bizlerde gereğini yapıyoruz…!!!?

bence güzel bu siteyi yayınladığınız için şehitler adına teşekkür ederim

geçmişini bilemeyenin geleceğide olmaz.aslını inkar edenden insanda olmaz.onca kan döküldü,onca yiğit şehit oldu,unutmayalımki bu vatan bizim. şehitler ölmez vatan bölünmez.bölmek isteyende gereken yapılır!!!

şehitler ölmezzz vatannn bölünmezz…………………………

bu tatili kim verdiyse allah razı olsun ondan oh be salı okul yok ne mutluyum ne güzel pazartesi günüde nöbetçiyim ne güzel 3 gün okula gidecem ohbeee

ben çanakkale savaşının en önemli tarihi şavaş olduğuna inanıyorum.

arkadaşlar bu dünyayı pkk ya vermiyeceğiz o kadar türk askeri şehit oldu tıpkı 1. dünya savaşına döndü bu yüzden türk bayrağının inmeyeceğini herkes bilsin ve bir gün allah gelip pkkya hesap soracak ve birazda küresel ısınmadan konuşalım bir er bir er ormanlar yok oluyor ağaçlar kesiliyor ve aık maddeleri nehirlere göllere ve akarsulara atılıyor ağaç dikilmiyor fabrika bacalarına filitre takılmyor vb. gibi şeyler küresel ısnmaya neden oluyor.bunlara hayır demek için ağaç kesmeyelim ağaç dikelim fabrika bacalarına filitreler takalım ormanlar yok olmasın ve bunları yapanları sevelm ama bunları yapmayanı kınayalım

bence yorumlar güzel ama çok eskiden yazılmış yorumlar bence bunları silip bu siteye yeni yorumlar ekleyin.

18 mart gercekten tatil mi eğer tatilse bunu neden okullarımız bilmiyor tatil oldugunu ilk basta hocaların bilmesi gerekmez mi,iyi hoşta lütfen böyle bişeyi bir daha kesin olarak hocalardan duymak istiyoruz

bence resmi tatil değil resmi yas ilan edilmeli
oldum olası tatil kelimesi pek uygun gelmiyor bana böyle günlerde

yha saçma saçma iş yapmayın yha ne tatili onlar bisim için öldü bizim asıl o gün onlar için ders yapmamız lazım ayrıca ben tatil yapıldıınada inamıyorum

gerçekten ii olmuşşş en çoşkulu törenlerle kutlnmalıı

bütün şehitlerimize allahtan rahmet dileriz.birdaha böyle şehit olmasın. herkes vatanına ve bayrağına sahip çıksın.
türkiye 18 mart şehitler günü kutlu olsun.

çanakkale şehitlerimizi ve daha önceki savaşlardada şehit düşen askerlerimizi ve atalarımızı saygıyla anıyor ve cennette rahat uyusunlar diyorum. bu ülkeyi bölmek isteyenleride kınıyor ve bu memleketi terk etsinler diyorum
begenmeyen gitsin ve kendilerine gör begendikleri kuralları olan ülkelerde yaşasınlar ve orda rahat etsinler
bu ülkelerde kendilerine göre huzurlar bulurlar ister kapanır ister acarlar bizde olasını istemiyorum.

resmi tatil olması gereken en son gündü 18 mart. allah her bir sehidimizden razı olsun.

hayatimda duydugum en saçma şey bence bugün öğrencilerden isteyenleri çanakkale ye bedavaya götürseler çekilen çileleri gösterseler daha iyi olurdu yalan mı?

çanakkale destanını ve bizler için canlarını veren şehitlerimizi rahmetle anıyorum tatil için teşekkür ediyoorum

millet eminmisiniz tatil olduguna kesin mi göte gelmeyelim 😀

tatıl falan deyıl kandırmayın mılletı….canakkale sehıtlerını saygıyla anıyorum

yazıkkk böyle bir günde gidin eve uyuyun gelmeyin okula diyen zihniyete yazık..kendimize de biraz acıyalım(!) biz 18 martta şehitlerimizi anıyoruz öyle değil mi? peki bu nasıl bir akıldır ki bu günü coşkuyla kutlanması gereken resmi bir tatil yapar? hangi kafa yapar bunu? cvp pek yabancı olmasa gerek…

bende bir gazi olarak bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum. allah onlardan razı olsun

şehitlerimize kelle diye bahsedenlerden utanıyorum allah şehit ailelerine yardım etsin ruhları şad olsun

arkadaşlar,

bu yazının yazılma tarihi 2006.
buyazıyı 2 sene önce ben bir habere dayanarak yazdım, o habere göre mecliste böyle bir çalışma vardı.
şu an akibetini bilemiyorum.
bildiğiniz gibi şu anda daha ciddi işleri var meclisteki abilerimizin.

volkan

şehitlerimizi unutmıyalım. onlarıı yaşatmak için elele vereliim.

evet volkan kardeşim sen çok güzel yazmışın onlar tın lamıyo
ama şehitlerimizi herkesin bilmesi gerekiyo çünkü onlar bize neler bırakmışlar anlayan anlar tabi anlamayan varsa okusun anlasın

yaaaa bu okul tatili sadece bir şehirdemi? yok sa her şehirdemi?lütfen yardım…

arkadaşlar bu haber yalandır inanmayın. ne bir haberlerde ne gazetelerde ne de resmi açıklamalarda böyle bir şey yoktur.meclis sayfasında bile böyle öneri yok bu sayfa mı biliyor yalnızca bunu.inanmayın

koskocaman savaş olmuş ne doğru düzgün yazı var ne de resim

çanak kale haytımda görmediğim biyer ama fotorafları katılmış olduğu için gitimiş oldum fotorafları katanlara ayrı teşekür ederim

büyük bir savaş olmuş ama dogru düzgün yazı bile yok biz tarihimizi nasıl ögrencez?

bu site çok güzel olmuş ama resimleri çoğaltınca daha güzel olur 🙂

bence de hiç bitmeyecek bir günün hep yaşayacak insanları onlar hep kalbimizde

kahraman olayın sonunu düşünmeden işe başayandır aynı bizim şehitlerimiz una örnek asli_86_290{.}hotmail.com nevin bu msn em kaydet

helal olsun bu türk milletine boyle bir vatan için boyle bir mucadele gerekır gurur duyuyorum sizinle ve kendmle türkiyee

çanakkale savaşını duyunca tüylerm ürpryr mustafa kemal atatürü çk ama çk çk çk çk seviyrmm

oleyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy okuldan nefretttttttttttttttttt ediyom tatile bayılıyorumm

volkan superguzel yazmışsın… bende katılıyom bence 18 mart ödevleri olanlar burdan bulsunlar…

bence sitede yazılanlar güzel ama biraz daha resim şiir konula blirdi

ya daha fazla resim koysalar ii olcakmış ama beğendim yine de saoluunnnn

bn bu siteyi beğendim ama biraz daha çk ilgi çeken şeyler yüklensin yüklenirse teşkür ederim

bence pek güzeldeğil açan görür sizde bana hak verecek siniz

bnce site gsll amaa biraz daha fazla resim olabilirdii sonuçta onca asker bizim için canlarını feda etmişi ahhha ataam ahh b 10 yıl daha yaşasaysın bu ülke bu duruma gelezdiiii

bende sena arkadaşımıza katılıyorum bravo senacım muck muck hayatım en iyi arkadşm

şehitler ölmez vatan bölünmez arkadaşlar onlara çok şey borçluyuz

bence çok güzel tebrikler. bu arada çanakkale zaferimiz kutlu olsun sizleri öptüm hoşcakal

arkadaşlar bütün şehit anaları bütün şehitleri saygıyla anıyorum şehit analarında gurur duymalarını istiyorum..

18 mart çanakkale zaferi 94 yıl oldu atatürk savaşarak öldü bizde atatürkü anıyoruz bize bu vatanı emanet etti bizde vatanımıza sahip çıkıcaz bunu okuyalım. ben atakanbozdemir{.}hotmail.com ve benimle msn de rahatlıkla konuşun.

bence güzel olmuş tek kelimeyle.bazı arkadaşlar foto yetersiz deselerde…

bu destanı yazan şehitlerimizi unutmayacağız unutturmayacağız bu böyle bilinsin

bende çok beğendim beğenenler bana meil atsınlar c.ronaldo_541@hotmail.com bayyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

bence fazla bilgi vermediği için saçmmaaaaaaa,? 😕 açınca sizde bana hak vereceksiniz

❗ ❗ ❗ ❗ ❗ şehitler ölmez!vatan bölünmez! ❗ ❗ ❗ ❗ ❗ ❗ ❗

canlari pahasina savaştilar ve bu ülkeyi bize emanet ettiler onlar ölmediler onlar şehit oldular 😡 😥 😥

atatürk sen biziş düşmanlardan kurtardın 13 eylül i.o.ö. okulu seni cok seviyoruz atatürk

😀 valla çok güzel bir site çok beğendim kim bu siteyi böle yaptıysa teşekkür ederim

biz atatürkün çocuklarıyız ve şehitlerlede kardeşten öte olmalıyız çünkü onlar bizim için şehit oldu. şunu unutmayın abdullah öcelanı aslıda af etmeyin ❗ ❗ ❗ ❗ ❗

❗ ❗ 😐 😐 bence hç açık yazılmamışşşşş 🙂 😛 😛 🙄 🙄

şehitler ölmez vatan bölün mez çanakkale gecilmez sizleri çok seviyorum sizler bizim hayatımızı kurtardıdınız size nasıl minnertearım bilseniz 😀

onlar bu gün bizim ancak filmlerde görebileceğimiz bişeyi yaptılar onlar ölüme bilerek giden adsız kahramanlar ruhlari şad olsun

çooooooooooo ooooooooooooo ooooooooooooooooooooooo oooooooookkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk tşk

medeniyet dedigin tek dışı kalmış canavar şehitler ölmez vatan bölünmez ne mutlu türküm diyene

yes.
ever.
”onlar kendileri için değil bizim için savaşıp o kıpkırmızı kanlarını ve kendilerine veda ettiler.”
atatürk’ün sözü:

”ellerinizi silmenize gerek yok. bizim vatanımızın toprağı temizdir!.!!”
demişti. en güzel sözü keşke yaşasalar şimdi aslında hepsi kaplerimizim içinde.. 🙂 🙁 🙁

biz bu topraklarda buyuduk butopraklarda atalarımız gibi ölucez am şimdi ölme vakti deil ülkemizi değerlendirme vakti