Kategoriler
Blog

Blogunuzun hayatınızdaki yeri? [mim]

Burada arkadaş yeni bir mim başlatmış ve bana kadar gelmiş mim. Bu yeni blog miminin konusu ve amacı şöyle; blogcular kendileri bloglarında bir röportaj edasında blogu hakkında bir kaç maddelik sorulara yanıt veriyor.

Ve sonra her mimde olduğu gibi pası başka birine yolluyor.

Olay bu.

Blogger resimler, videolar, oyunlar, izle, oyna, seyret

Sorular şöyle;

 1. Blog yazmaya ilk defa nasıl başladım?
 2. Blog yazılarımın konusu belli bir çizgide olması için çaba gösteriyor muyum?
 3. Yoksa içimden geldiği gibi mi yazıyorum?
 4. Blog yazmak için gün içinde bazı şeylerden feragat ediyor muyum?
 5. Blog yazmak benim için eğlenceli bir uğraşken şimdi artan bekleyiş yüzünden zorunlu bir hal almaya başladı mı?
 6. Blog yazmayı daha ne kadar sürdüreceğim?

Aslına bakılırsa ben daha önce benimle yapılan röportajlarda bunlara cevap vermiştim. Ve önümüzdeki ocak ayında bir derginin benimle yapacağı röportajda da bunlara benzer sorular olacaktır. Arkadaşları kırmamak adına yinede bu sorulara kısaca cevaplar verip başka bir arkadaşa pası göndereceğim.

 1. Blog yazmaya 2005 yılında başladım, çok uzun hikaye zaten o zamanlar yaptığımız şeye delilik diyorlardı, şimdi herkes yapıyor.
 2. Evet bu blogda okurların çok fazla olması nedeni ile son dönemde belli bir çizgi oluştu ve okur kitlesini üzmemek adına yazarken düşündüğüm oluyor.
 3. İçimden geldiği gibi yazıyordum, fakat bunu yukarıda yazdığım gibi o çizgi münasebeti ile bırakıp başa bir kişisel blog açtım ve orada gerçekten içimden geldiği gibi Lanblog da yazıyorum.
 4. Evet her zamanki gibi uykumdan feragat ediyorum, başka hiç bir şeyden feragat etmiyorum.
 5. Aslında bakılırsa hem evet hem de hayır, Yani eğlencesini hiç kaybetmedi fakat sonuçta bir süre sonra sorumluluk hissi doğuyor insanda ve Türkiye nin en bilinen bloglarından birinde yazmakta çok hoş bir duygu. Ve bu projenin başından sonuna sizin başarınız olması, insanların taktir etmesi üstüne para kazanmak, gerçekten harika bir duygu. Zorunluluk değil belki ama bir sorumluluk oluştuğu kesindir bende.
 6. Blog yazmayı hiç bırakmayacağım, şu anda WordPress kullanarak yazı ile blog tutuyorum, belki bir kaç yıl ya da bir zaman sonra insanlar, bizler çok daha farklı şekilde loglarımızı tutacağız. Belki çok ufak aletlerle sesli olarak bloglarımızı kaydedebileceğiz. Dolayısı ile blog yazmayı bırakmak diye bir şey yok. Daha önce denemiştim bırakayım demiştim ama şimdilerde iyi ki bırakmamışım diyorum. Çünkü inanılmaz derecede maddi ve manevi getirisi oldu. Kısaca mutluyum abi işte iyi ki blogum var, ne yani akşam işten gelince internete girip okey, batak mı oynasaydım?

Beni mimlemiş arkadaşlar şöyle; Y4LCİN BLOG ve ogeweb.org.

Benim milediğim blogcular da Sesebian ve Gürkan olsun.