Kategoriler
Blog

Bırakın yazılarınızı okurları etiketlesin

Hemen konuya gireyim, başlıkta yazanı bir WordPress eklentisi yapıyor, eklentinin adı WP_Folksonomy. Bu eklenti sayesinde blogunuzda ki yazılara, blogunuzu ziyaret eden okurlar etiket ekleyebiliyor.

    Elentiyi kullanabilmek için;

  • Eklentiyi buradan indirin.
  • Eklentiyi blogunuza gönderdin ve aktif edin.
  • Daha sonra WordPress admin panelinden eklenti ayarları ekranına gidin ve ayarlarını yapın.
  • Son olarak etiketleme formunun görüneceği yere <?php if(function_exists('wp_folksonomy_add_form')) wp_folksonomy_add_form();?> eklenti kodlarını yazın.

wp-folksonomy

Bu eklentinin ayarlar sayfasında bir kaç seçenek göreceksiniz, şimdi onlardan bahsedeyim.
Eklentinin ayar sayfasında 3 tane ayar yapacağınız yer var, bunlardan ilki sadece kayıtlı kullanıcılar veya herkesin etiketleyebileceğine dair olanı, bunlardan birini seçeceksiniz.
Bir diğeri insanlar etiketledikten sonra onay için beklesin mi yoksa beklemeden hemen aktif olsun mu ayarı. Bundan da arzu ettiğinizi seçin.
Son ayar ise Javascript kullanılsın mı? Fancy popup diye bir şey var o az cafcaflı yapıyor eklentiyi bunu kullansın mı yoksa kullanmasın mı? Bu ayardan da arzu ettiğinizi seçin.
En son Ayarları Güncelle butonuna tıklayın ve okurların yazılarınıza eklediği ilginç etiketleri bekleyin (: Emin olun telefon numarasını yazanlardan tutun çok absürt yazılara kadar her türlü garip yazıyı göreceksiniz.

Benim yarım yamalak Türkçeye kazandırdığım sürümünü buradan indirebilirsiniz. Ha yok ben orijinal takılırım ağbey derseniz eklentinin geliştiricisi olan Dammit Jim kardeşimin sayfası burada.