Kategoriler
Gündem

Beyler chili con carne yerken

Ben demiştim demek ne hoş bir şey ne de doğru bir şey değil bana göre ama bu şemsiyenin açılmayacağını yazmıştım maalesef. Göstere göstere ülkenin durumu buralara kadar getirildi, biz yolcular adına ülkenin direksiyonunu elinde tutanların hepimizi birden duvara toslattırmasıdır bu. Bu kadar salakça bir şey olamaz.
İzmir’deki insanlara faşist, gavur etiketini yapıştırıyorlar aynı şekilde iktidara karşı söz edenlere de öyle, Pkk’lılara demokratik haklarını kulllanıyorlar diyorlar ki bu hak genç kızların yanıp ölmesi, askerlerin şehit edilmesi.

Ergenekon davası ile darbe söylentilerini manşete yapıştırıp bıraktılar ve sürekli bunu taze tutuyorlar, 1. dalga, 2. dalga, böylece gündem boşluğu oluşturmuyorlar, gündem boş olmayınca millet lan benim işim var mı, aşım var mı, sağlık, eğitim vs. hiç fırsat bulamıyor, beyler bu arada kafalarına göre düzenlemeler, işler yapabiliyorlar. Ben erkgenekon davasının bir anlamda, farklı bir kulvarda televizyon dizileri ile aynı işi gördüğünü düşünüyorum.

Demokrasi nedir gardaş?

Çoluk, çocuk, yaşlı, genç binlerce kişinin ölümünden sorumlu olan, yargılanmış ve mahkum edilmiş bir vahşi insana ada tahsis eden, hücresinin birkaç santim küçük olmasını bahane edip genç insanları yakıp öldüren, kardeş kavgası yaratan böyle demokrasinin taaa… Arkadaşlarla dağa çıkıp 30 bin kişi öldürelim şakaları yapmaya başladık herifin adası var ki bizim bir evimiz bile yok.

Zıtlaşma giderek çoğalacaktır, milliyetçilik yükselip şu ılıman vakitler çok ama çok özlenebilir, kardeş kavgasını yaratmayı neredeyse harika becerdiler. Tüm bunların sorumlusu olarak tarih şu anki iktidarı yazacak.

Bunlarla Türk insanının hükümetten gerrçekten istemesi gereken diğer istekleri unutturuluyor, fırsat bırakılmıyor, bu ülke insanının çok sıkıntıları var, bu ülke insanının en temel insani ihtiyaçları bile tam değil, ne eğitim ne sağlık ne başka bir şey ne varsa eksik, yamalı bohça.

Beyler Aztek piramtli manzarada chili con carne yerken burada neler oluyor Allahım.