Kategoriler
Tech

YouTube Herkese Açık Kullanıcı Adları

Herkese açık kullanıcı adları yakında geliyor.

YouTube, birçok kişiyi memnun edecek herkese açık kullanıcı adlarını duyurdu.

Merhaba Volkan,

Sizinle, topluluk üyelerimizin birbirlerini bulup iletişime geçmelerini kolaylaştıracak YouTube herkese açık kullanıcı adlarının, önümüzdeki haftalarda kullanılmaya başlanacağını bildirmek için iletişime geçiyoruz. Herkese açık kullanıcı adınız kanalınıza özeldir. Diğer kullanıcılar, yorumlar ve topluluk gönderileri gibi etkileşim araçlarında sizden bahsetmek için bu kullanıcı adını kullanırlar.

Bilmeniz gerekenler:

Herkese açık kullanıcı adı seçme imkanını tüm kanallara önümüzdeki haftalarda kademeli olarak sunacağız. Herkese açık kullanıcı adınızı seçebileceğinizde size yeni bir e-posta göndereceğiz ve YouTube Studio’dan bildirim alacaksınız. Çoğu durumda, kanalınızın kişiselleştirilmiş URL’si varsa bunu, herkese açık kullanıcı adı olarak seçmeniz için ayırırız. Sizin için ayırdığımızdan farklı bir herkese açık kullanıcı adı isterseniz bunu değiştirebilirsiniz. Henüz kişiselleştirilmiş URL’niz yoksa kanalınız için herkese açık kullanıcı adı seçebilirsiniz.

14 Kasım 2022’ye kadar herkese açık kullanıcı adı seçmezseniz, YouTube sizin için otomatik olarak bir herkese açık kullanıcı adı atar. İsterseniz bu adı daha sonra YouTube Studio’dan değiştirebilirsiniz.

Bu sırada, herkese açık kullanıcı adları ve bu adlarla neler yapabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

https://www.youtube.com/handle
YouTube’da Herkese Açık Kullanıcı Adları

Her YouTube kullanıcısı, kanal sayfalarından YouTube’un TikTok’a rakip olan özelliği Shorts’a kadar platform genelinde geçerli olan benzersiz bir kullanıcı adına sahip olacak. Kullanıcılar yorumlarda, video açıklamalarında, başlıklarda ve daha fazlasında başkalarından bahsetmek için bu tanımlayıcıyı kullanabilecek. YouTube, içerik oluşturucuların kitlelere ulaşmasını ve görünürlüğü artırmasını kolaylaştıracağını söylüyor.

YouTube’a kadar pek çok platformda bulunan bu özelliğin getirilmesinin nedeni, kullanıcıların birbirleriyle olan etkileşimlerini artırmak.

YouTube’un açıklamasına göre tanıtıcılar, paylaşılan video ve Shorts’larda açıklama bölümüne eklenebilecek. Ayrıca bir kullanıcı, tıpkı Instagram veya TikTok’ta olduğu gibi herhangi bir videonun altına yorum olarak da etiketlenebilecek. Tanıtıcılar, mobil cihazlarda Shorts videoların izlendiği alanda da karşımıza çıkacak.

YouTube, bu haftadan itibaren kullanıcıları, seçme sıraları geldiğinde bilgilendirerek kullanıcı adlarını kademeli olarak kullanıma sunacak. Bu da bazı kişilerin diğerlerinden önce kendi haklarını talep edeceği anlamına geliyor.

Yazı kaynağı: https://www.posta.com.tr/bilim-teknoloji/youtubea-herkese-acik-kullanici-adlari-geliyor-2567848