Kategoriler
Gündem

Göte giren şemsiye açılmaz(açılım)

3-5 haftadır televizyonda haberleri, gazetede en sevdiğim köşe yazarlarını okumaktan kaçınıyorum, göz ucuyla bakıp derhal kaçıyorum filmlere, romanlara ve dizilere. Ve diyorum ki yahu ne de güzelmiş şu gündem dışı yaşamak, hayattan fütursuzca, adeta şuursuzca bir zevk almak.

İnanın son günlerde olanlar ben ve sanıyorum(yamuluyor olabilirim) ülke insanının çoğunun aklını karıştırıyor, resmen(resmi makamlardan) neredeyse tüm devlet politikası, ülkenin yönetim şekli dahil temel politika ve temel ne kadar ne varsa tüm dayanakları bir bir kimine göre değişiyor, kimine göre yıkılıyor ve parçalanıyor.

Bu kargaşada, bu gidişatta öyle kafalar karıştı ki, 7 yıldır iktidarda olan parti öyle nüfus etti ki edebileceği her yere, rüzgar öyle kuvvetli ki ben gibi geri zekalılar bile bu rüzgara karşı işemeye korkar oldu. Bir laf etsen demokrasi ve özgürlüklere karşı faşist etiketini yedin demektir çünkü açılımın adı demokratik açılım, ne de güzel, cafcaflı isimler bulurlar hep.

Her ne oluyorsa inşallah bu ülkede namusu ve şerefi ile yaşayan insanlar için, bu ülkeyi aklı başında seven ve sahiplenen insanlar için iyi şeyler oluyordur. Sonu hayır olsun inşallah.

İnsanlar ufaktan ufaktan, sağda solda yakınıyor ama tüm provokasyonlara rağmen sadece yakınıyorlar herhangi dişe dokunur bir başkaldırış göremiyoruz, bu şartlarda buna zaten imkan yok, düşünsenize sınırın diğer tarafından özel izinlerle dün elinde keleşle asker öldürenler davulla zurna ile, şölen eşliğinde karşılanır olmuş. Bu hiç de demokratik değil ama çekeceğiz sineye anlaşılan.

Düşünün şimdi yine bir özel izin ile sizi ne hallere sokarlar, aman üstadım sesini öyle çok da yükseltme şimdi, iyisi mi kapat haber bültenlerini, açma gazeteyi bakma bir süre, biliyorum bu sana çok koyacak ama mecbursun, sen yedi düveli temizledin bu topraklardan birkaç çapulcu için biraz bekleyebilirsin.

Su akar yolunu bulur, bir başka deyişle göte giren şemsiye açılmaz(ters açılımı unut[şimdilik]). Girdi bir kere, bekle aksın sular.

Başlık “Göte giren şemsiye açılmaz”: Bülent Üstün’ün zamanında Lemanyak dergisindeki köşesinin adı ama konumuzla direk veya dolaylı olarak hiçbir alkası yok.

Malzemeler:
Göt: bildiğin göt[via].

Şemsiye: bildiğin şemsiye.

İzlediğim diziler: ne kadar Amerikan dizisi varsa hepsi.

İzlediğim filmler: çoğunu blogda yazıyorum.

Ülke: Türkiye.

Açılım: Demokratik açılım.

Yapılışı:
Şemsiyeyi daha önce hazırladığınız bilinen bölgeye sokun ve açmaya çalışın. Daha sonra 3-5 hafta tüm malzemeyi tencereniz fokurdayana kadar karıştırın.
Tebrikler, artık siz de açıldınız.