Kategoriler
Kodlama

Terminal tarzı bir web sitesi Linux terminal görünümünde bir web sitesi şablonu.

Casablanca’dan arkadaşımız Yassine Fathi(@m4tt72) arkadaşımız bir Linux sever ve bu sevgisini bir web sitesi tasarımına yansıtmış. Linux terminal tarzında bir web sitesi teması oluşturmuş bunu kullanırken aynı zamanda diğer insanlar da kullanabilsin düşüncesiyle paylaşmış.

Kategoriler
Kodlama

cPanel cron wget ile bir URL’i ziyaret etmek wget ile ziyaret edilen URL'in içeriğinin dizine kaydedilmemesi için "--spider" komutunu kullanmalısınız.

Normal şartlarda Linux bir URL’i ziyaret etmek için “links” komutunu kullanabilir ancak paylaşımlı hostinglerde bu kullanılmıyor, bu yüzden wget kullanmak en mantıklısı fakat wget komutu varsayılan olarak ziyaret edilen URL’in içeriğini ana dizine dosya olarak kaydeder hem de her ziyaret sonrası dosya adının sonuna numara ekleyerek kaydetmeye devam eder.

Kategoriler
Kodlama

Bir URL’e 404 atamak (.htaccess) Bir url'in 404 vermesini sağlamak hakkında. Bunu htaccess ile yapabiliyoruz.

Htaccess bilindiği gibi linux sistemli sunucularda web sitelerinde apache ayarlarının yapıldığı veya atandığı bir dosya. Çok severiz kendisini ve aslında bir web sitesinin tutarlı ve performanslı çalışması için kesinlikle uzman birinin elinden geçmesi şart.

Kategoriler
Genel

Kişisel web sitesi için Hosting seçimi Kişisel web sitenizi kuracaksınız ve hangi hosting paketini seçeceğiniz konusunda kararsız kaldınız, konuya açıklık getirelim.

Kişisel bir web sitesi kurmak için ilk başta bir alan adı(domain) ve bir hosting ihityacınız vardır, domaini aldınız ancak hosting konusunda takıldıysanız bu konuya açıklık getirelim.