Kategoriler
Genel

2020 Ekim ayı en çok ziyaret edilen siteler

Digital 2020 October Global Statshot Report açıklandı. Bu rapora göre kullanıcıların en sık ziyaret ettiği siteler belli oldu.

Yayımlanan rapora göre dünya genelinde 5 milyarı aşkın insan cep telefonu kullanırken, internet kullanıcılarının sayısı 4 milyarı geçti. İstatistiklere göre, internet kullanıcıları uyanık olduğu saatlerin yüzde 15’ini sosyal medyada geçiriyor. Raporda kullanıcıların en fazla ziyaret ettiği ilk 5 site de açıklandı. Listenin ilk sırasında Google yer aldı. Google’ın ardından ise şirketin bünyesindeki YouTube en çok ziyaret edilen 2. site oldu. Listenin 3. sırasında ise Facebook bulunuyor. Dijital ansiklopedi Wikipedia en çok ziyaret edilen 4. site oldu. Yakın zamanda Prime hizmetini Türkiye’de de uygulamaya koyan Amazon ise 5. sırada yer aldı.

Digital 2020 October Global Statshot Report (October 2020) v01 – https://datareportal.com/reports/digital-2020-october-global-statshot

Bazı istatistikler:

  • Toplam dünya nüfusu: 7,81 milyar
  • Tüm dünyada cep telefonu kullanan kişi sayısı: 5,20 milyar
  • Küresel internet kullanıcıları: 4,66 milyar
  • Dünya çapında sosyal medya kullanıcıları: 4,14 milyar

Günde ortalama yaklaşık 2 milyon kullanıcının sosyal medya ağlarına katıldığını ve bu sosyal medya platformlarının halihazırda kurulmuş olan 4 milyardan fazla nüfusuna katkıda bulunduğunu biliyor muydunuz?

En çok ziyaret edilen siteler - Semrush
En çok ziyaret edilen siteler – Semrush

Ayrıca bakınız En popüler web siteleri listesi(dinamik/güncel) https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_most_popular_websites

Bu yazımız da hoşunuza gidebilir: https://wolkanca.com/1993-yilindan-bu-yana-en-populer-web-siteleri/

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

2020 Ekim ayı en çok ziyaret edilen siteler başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.